Sparta – Rögle BK 2:5 (kon.) | Tappara – Rouen 3:3 (kon.) | Rauma – Mnichov 2:2 (kon.)
Leksands IF – Frölunda 2:5 (kon.)
Leksands IF
2:5 (2:2, 0:0, 0:3) Stav série: 0:1
Frölunda HC
Úterý 07.12.2021, 19:00 • Tegera Arena • Play-off Hokejové Ligy mistrů • Čtvrtfinále

Já se s vámi loučím, děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (21:22:19)

Odveta je na programu na ledě Frölundy přesně za týden, tedy v úterý 14. prosince od 19 hodin.

Střely: 37 – 23

Je konec. Hosté mohou být velmi spokojení, protože ve třetí třetině udělali třemi brankami v rozmezí tří minut důležitý krok k postupu. Pro domácí je to o to mrzutější, že byli celkově na ledě lepším týmem. Na zásahy Elliota, Carlssona a Söderbloma už ale odpověď nenašli.

59:42
    Niederbach se ještě pokusil oslovit v závěru duelu před brankou Söderbloma, který na kotouč nedosáhl.

59:21
    Hosté napadají opět rozehrávku domácích, Leksandu se nedaří dostat z vlastního pásma.

58:54
    Tomkins zapisuje další zákrok po střele od modré čáry, to je pro hosty nyní podstatné – neinkasovat.

58:25
    Folin získal puk ve vlastní třetině a předl ho Špačkovi, ten jej posunul na Friberga a zde akce hostů končí. Rozhodčí viděl útočníka hostů v ofsajdu.

57:47
    O kotouč se bojuje u mantinelu ve středním pásmu, pomalu se blíží konec utkání.

57:06
    Hosté přebírají kotouč, Edvinsson s ním ve vlastní třetině nespěchá. Počká na dostřídání spoluhráčů a poté zahájí další akci.

56:42
    Hosté jsou stále při chuti, tentokrát v útočném pásmu napadají rozehrávku svého soupeře. Domácí jsou naprosto rozložení.
    56:06 Elmer SÖDERBLOM - 2:5

56:06
    Frölunda právě vstřelila branku!
    Tak tohle je pro domácí velmi těžké. Po další krásné akci dostal puk mezi kruhy ELMER SÖDERBLOM, najel si blíže k brance a krásnou střelou švihem posílá hosty do tříbrankového vedení – 2:5! Asistence: Max Friberg, Christian Folin.

55:33
    Před domácími je těžký úkol, zkusit snížit výsledek, což bude důležité do odvety. Zatím k tomu mají daleko, hraje se v jejich pásmu.
    54:57 Patrik CARLSSON - 2:4

54:57
    Hosté se v závěru dostávají do trháku, který by mohl znamenat postup. PATRIK CARLSSON byl první, kdo se po střele od modré čáry zorientoval v brankovišti a Bragemu nedal svou dorážkou do horního rohu žádnou šanci – 2:4! Asistence: Anders Grönlund, Max Friberg.

54:30
    Domácí se dostali do útočného pásma, střílel od modré čáry Lundqvist, ale jeho pokus byl sražený mimo.
    53:04 Stefan ELLIOT - 2:3

Milan Šplíchal

Branky a nahrávky: 10. Vérenneau (Camper, Zackrisson), 19. Bichsel (Thomas, Zackrisson) – 11. Carlsson (Olsson, Friberg), 17. Olsson (Sundström, Niederbach), 54. Elliot (Söderblom, Niederbach), 55. Carlsson (Grönlund, Friberg), 57. Söderblom (Friberg, Folin)

Leksands IF: Brage (Kaskisuo) – Sjalin, Caito, Bichsel, Lundqvist, Thomas, Rosander – Camper, Zackrisson, Véronneau – Kloos, Ruohomaa, Heineman – Karlsson, Rosen, Lang – Ashton, Kandergard, Forsberg – Hedlund.
    Trenér: Björn Hellkvist

Frölunda HC: Tomkins (Rubin) – Folin, Edvinsson, Elliot, Grönlund, Johansson, Olsson, Ekbom – Muršak, Lundqvist, Henriksson – Niederbach, Sundström, Söderblom – Friberg, Špaček, Carlsson – Lasch, Lasu, Rosseli Olsen – Nassen.
    Trenér: Roger Rönnberg
    Úterý 14.12.2021
    Frölunda - Leksands IF 3:3

Branky a nahrávky: 17. Lasch (Söderblom, Špaček), 36. Friberg, 60. Söderblom (Lasch, Špaček) – 7. Ruohomaa (Caito, Ashton), 27. Noren (Zackrisson, Camper), 47. Åman (Karlsson)