Rapid Ústí n/L – Olympik Mělník 1:7 (kon.)
FC Rapid Ústí nad Labem
1:7 (0:4)
SK Olympik Mělník
Neděle 09.01.2022, 19:30 • Sportovní hala Chemik, U Stadionu 1022, Lovosice • 1. Futsal liga • 16. kolo

Také druhý poločas byl výsledkově v režii hostujících hráčů. Hattrick zaznamenal Matěj Sváta, za domácí se jako jediný prosadil Pedro Heinrich Braga. Rozhodčí Jan Kresta sáhl ve 31. minutě do kapsy pro červenou kartu pro Jiřího Zápotockého za ruku, která znamenala zmaření brankové příležitosti. Rapid v součtu podlehl Mělníku 1:7.

Stav akumulovaných faulů ve druhém poločase: 3:4.

Z Lovosic je to ode mě pro dnešek vše, těším se na počtenou opět někdy příště. Zdeněk Kamínek ml. (21:36:06)

Pozápasové ohlasy trenérů:

Matěj Čapek (FC Rapid Ústí nad Labem):
    "Věděli jsme již před zápasem, že nás čeká vzhledem k velkém počtu absencí těžké střetnutí. Chyběli nám tři klíčoví vykartovaní hráči a někteří zranění, navíc onemocněl trenér a já musel částečně zastoupit jeho roli. Do utkání jsme tak šli s čistou hlavou a neměli co ztratit. Šanci dostala pětice juniorů z juniorské ligy, ve které jsme z deseti kol uhráli deset výher. Výsledek proti Mělníku je pro nás krutý, předvedená hra špatná nebyla. Mělník byl ale rychlejší a fyzicky vyspělejší, my doplatili i na nezkušenost. Nemáme se za co stydět, přestože jsme prohráli o šest branek. Pro mladé hráče je to do budoucna velká škola, kterou jednou zúročí v dalších zápasech. Mrzí nás červená karta pro Jiřího Zápotockého, jinak bychom měli být pro další kolo kompletní. Chceme zabojovat o body, záchrana soutěže stále není jistá a je o co hrát do konce sezóny."

Jakub Němec (SK Olympik Mělník): "Chtěli jsme vyhrát a do nového roku vstoupit ziskem tří bodů. Věděli jsme, že Ústí nad Labem chybí vykartovaní hráči, přesto jsme nechtěli nic podcenit. Kluky jsem nabádal, aby k zápasu přistoupili na sto procent. Jsem rád, že jsme utkání zvládli až na poslední čtyři minuty, kdy jsme nepodrželi balón a měli zbytečné ztráty. Jinak jsme předvedli dobrý výkon, ve kterém chceme pokračovat po zbytek sezóny."

39:48
    Nepřímý volný kop ve prospěch Rapidu.

39:02
    Mělník právě vstřelil branku!
    Souhra Olympiku slaví úspěch! Kapitán Jiří Vokoun v přečíslení zahlédl nikým nepokrytého MATĚJE SVÁTU, který završuje hattrick. Asistence: Jiří Vokoun.

38:42
    Oddechový čas pro hosty.

37:35
    Rapid právě vstřelil branku!
    Minimálně čestný úspěch domácích zaznamenal PEDRO HEINRICH BRAGA, jenž střelou ke vzdálenější tyči snižuje na rozdíl pěti branek. Bez asistence.

36:33
    Martin Macháček vyslal střelu vysoko nad.

35:58
    Martin Macháček nedokázal usměrnit v předbrankovém prostoru střelu Pedra.

35:05
    Jan Kalabis čerstvého brankáře domácích nepřelstil.

33:35
    Branková konstrukce zabránila ve skórování Janu Babovákovi.

33:21
    Pedro se z úhlu prosadit nedokázal.

32:41
    V brance domácích došlo ke změně, Daniela Klečku nahradil mezi tyčemi jmenovec Daniel Smolař.

32:41
    Oddechový čas pro domácí.

32:18

32:08
    Jiří Novotný si na dobře chytajícího Daniela Klečku nepřišel.

31:05
    Lukáš Nečas z pravé strany vystřelil do boční sítě.

30:18
    Červenou kartu od Jana Kresty inkasoval za ruku Jiří Zápotocký (RUL), jenž zabránil jistému gólu. Gólman Daniel Klečka se totiž nacházel teprve za středovou čárou.

30:00
    Lukáš Nečas tvrdou ránou orazítkoval levou tyč!

Zdeněk Kamínek ml.

Branky: 38. Pedro – 4. Nečas (Lehner), 7. Sváta (Nečas), 9. Nečas (Kalabis), 10. Šustr (Gabčo), 26. Sváta, 28. Kalabis, 40. Sváta (Vokoun)

Karty:   14. Macháček (RUL), 20. Čapek (RUL), 27. Fernando (RUL)   31. Jiří Zápotocký (RUL)

FC Rapid Ústí nad Labem: Klečka (33. Smolař) – Jaroslav Zápotocký, Jiří Zápotocký, M. Gajdoš, J. Gajdoš – Fernando, Pedro, M. Macháček, M. Čapek – připraven Maxa, připraven Schorsch.
    Trenér: Matěj Čapek (hrající).

SK Olympik Mělník: Žežulka (Šanda) – Šustr, Vokoun, Sváta, Gabčo – J. Novotný, Nečas, Lehner, Kalabis – připraven Šmejkal, připraven Babovák.
    Trenér: Jakub Němec.

Rozhodčí: O. Černý – Kresta, Mollinger; delegát: Bydžovský