Polsko – Španělsko 27:28 (kon.) | Německo – Rusko 30:29 (kon.) | Švédsko – Norsko 24:23 (kon.)
Švédsko
24:23 (9:14)
Norsko
Úterý 25.01.2022, 20:30 • Zimní stadion Ondreje Nepely, Bratislava • Mistrovství Evropy mužů

Tohle bude Nory hodně bolet! Drtivou část zápasu vedli, ale nakonec je jejich krajan na švédské lavičce posílá domů. Ještě v 54. minutě drželo Norsko stav 22:18 a Švédsko bylo de facto mínus pět, protože remíza by pro něj nic neřešila. Nakonec se Švédové vzchopili. Na začátku předposlední minuty neuspěl Sagosen v signalizované pasivitě z pravé spojky a pak se mu nelíbilo, že při souboji o odražený míč přisoudili rozhodčí míč Švédům. Ti si vzali timeout, načež při poslední povolené nahrávce v signalizované přihrál Gottridsson na pivota Bergendahla a ten vybojoval sedmičku. Do brány šel Bergerud, jenž dnes lapil i tři sedmičky za sebou, nicméně Chrintz napálil balón pod víko. Následoval norský timeout a zakončení Sagosena znamenající, že Švédové (zase) utekli hrobníkovi z lopaty a čeští házenkáři si mohou povědět, že na tomto ME neprohráli se semifinalistou. (22:24:20)

Gottridsson byl vyhlášen nejlepším hráčem duelu.

Konec zápasu. (24:23)

60
    Sagosen neproměnil z výskoku na devítce, zvedá hlavu ke stropu haly. Velký švédský obrat je dokonán! (24:23)

60
    Norové rozehrávají z poloviny hřiště v čase 59:49. (24:23)
    60
    Chrintz levačkou pod víko proměňuje, Norsko reaguje timeoutem. (24:23)

60
    Při poslední povolené přihrál při signalizované pasivitě nahrál Gottridsson na pivota Bergendahla a toho fauloval Gullerud. Sedmička. Do brány jde Bergerud. Na hodinách je 59:45. (23:23)

60
    45 vteřin do konce. (23:23)

60
    Švédsko si bere timeout. (23:23)

59
    62 sekund do konce, Johannesson začíná postupný útok, norská obrana je hodně vytažená. (23:23)

59
    Sagosen to vzal na sebe z pravé spojky, brankář vyrazil balón a při souboji o odražený míč bylo pískáno v jeho neprospěch, což se mu absolutně nelíbilo. (23:23)

59
    Rozhodčí signalizují pasivitu, píská se faul na pravou spojku. (23:23)

59
    Norové jsou v obrovské krizi, remíza je stále posílá do semifinále. (23:23)
    58
    Gottridsson nachystal pas Wannemu za obranu a ten si vybral levou polovinu brány. (23:23)

58
    Norové přestřelili ze spojky. (22:23)
    57
    Na devíti metrech vystřelil Gottridsson k pravé tyči. (22:23)

57
    Sagosen to celé dirigoval až vypálil bombu ze středu, tu poslal gólman rukama nad sebe. (21:23)
    56
    Lagergen a Gottridsson dohráli do pravého křídla a Chrintz udržel naděje Švédů. (21:23)