Švédsko – Slovensko 0:4 (kon.)
HC Sparta Praha
1:6 (0:1, 0:3, 1:2)
Bílí Tygři Liberec
Sobota 19.02.2022, 13:00 • Sportovní hala, Praha - Holešovice • Extraliga dorostu - o pořadí v play-off • Skupina A

Dvěma góly zazářil Pavel Průšek, gól a dvě asistence si připsal pro změnu Radek Janata. Tímto vám děkuji za pozornost, hezký den! (15:12:15)

Vyhrocené utkání končí, Liberec si připisuje vítězství 6:1, o němž rozhodl v povedené druhé třetině. Sparta si tak připisuje druhou domácí vysokou porážku za sebou, za což může vinit jen sebe, protože jedenáct menších trestů je opravdu moc.

59:17
    Nesmyslný zákrok Petra Křišťana (SPA) korunuje nedisciplinovanost domácích, kteří si připisují další trest.

58:35
    Trenéři však nebudou chválit ani na jedné straně, protože se hrálo jen deset vteřin a Jakub Ehrenberger (LIB) dostává menší trest za držení.

58:25
    Emoce jedou naplno! Damian Hrabčák (LIB) krosčekoval soupeře, načež se strhla potyčka, po které dostávají menší trest Jan Janský (SPA), Arkadij Bjakov (SPA) i liberecký Samuel Fiala (LIB).

57:38
    Zápas blbec pokračuje! Když už sparťané jedno oslabení ustáli, krátce po návratu domácího hráče znovu fauluje Bogdan Stepančuk (SPA).

55:15
    Sparta jde navíc v závěru třetiny do čtyř, protože Tadeáš Mack (SPA) fauluje kolenem.

51:34
    Liberec právě vstřelil branku!
    Bílí Tygři míří za pohodlným vítězstvím! Mezi střelce se zapisuje také RADEK JANATA, který v přesilovce svým devátým gólem v sezoně přidává šestou trefu. Asistence: Vojtěch Hois, Marek Macháček.

50:25
    Na trestnou lavici míří pro změnu Richard Žemlička (SPA), který se přehnal brankovištěm a dostává menší trest za nedovolené bránění brankáři.

45:57
    Sparta se trápí! Výsledkově i při hře, protože přichází další faul – Mikuláš Odehnal (SPA) dostává menší trest za sekání.

44:55
    Žádná stíhací jízda se zřejmě nekoná, protože JAROMÍR PÉREZ přidává pátou branku Liberce, čímž ideálně odpovídá na snížení domácích. Asistence: Radek Janata.

40:57
    Sparta právě vstřelila branku!
    V kabině Pražanů zřejmě proletěl pořádný průvan, protože sparťané začali třetí dějství aktivně a zásluhou MIKULÁŠE ODEHNALA snižují na rozdíl tří tret. Asistence: Petr Křišťan, Jakub Hašek.

40:01

Druhá třetin končí, Liberec si do šatny odnáší pohodový a vysoký náskok. Bílí Tygři odskočili za polovinou zápasu, kdy dali tři góly během tří a půl minut, čímž zadělali sparťanům na druhý debakl za sebou.

40:00

34:43
    Kanonáda hostů pokračuje! Třetí gól během necelých čtyř minut přidává VASYL SHPILKA, po jehož trefě si sparťané koledují o další výprask. Asistence: Samuel Jansa.

32:17
    Druhý gól po dvou minutách! PAVEL PRŮŠEK dokázal potrestat sparťanskou defenzivu, čímž dává svému týmu slibný náskok tří gólů. Bez asistence.

30:17
    Sparta zkrácené oslabení ustála bez úhony, jenže Bílí Tygři udeřili později. Ehrenbergerovu přihrávku dokázal zužitkovat PAVEL PRŮŠEK, jenž posílá svůj tým do dvougólového vedení. Asistence: Jakub Ehrenberger, Vasyl Shpilka.

Daniel Ryl

Branky a nahrávky: 41. Odehnal (Křišťan, Hašek) – 6. Jakubec (Janata, Pérez), 31. Průšek (Ehrenberger, Shpilka), 33. Průšek, 35. Shpilka (Jansa), 45. Pérez (Janata), 52. Janata (Hois, Macháček)

HC Sparta Praha: Přikryl – Hašek, Šeba, Bartoň, Bjakov, Mack, Janský – Stepančuk, Vašíček, Odehnal, Potoma, Jakab, Žemlička, Novák, Skuratov, Poláček, Žmola, Křišťan
    Bílí Tygři Liberec: Hambálek – Ehrenberger, Várady, Jakubec, Průšek, Macháček, Ficenec – Hrabčák, Fiala, Hois, Pérez, Vološín, Shpilka, Jansa, Jobek, Janata, Prokůpek, Hájek

Rozhodčí: Valda – Lauko, Kotek