Carolina – Columbus 4:0 (kon.) | St. Louis – Buffalo 5:3 (kon.) | Chicago – New Jersey 8:5 (kon.)
Colorado – Winnipeg 6:3 (kon.) | Arizona – Vegas 3:1 (kon.) | Anaheim – Los Angeles 1:4 (kon.)
Florida – Edmonton 3:4 (kon.) | Philadelphia – Washington 2:1 (kon.) | Pittsburgh – NY Rangers 1:0 (kon.)
Philadelphia Flyers
2:1 (2:0, 0:1, 0:0)
Washington Capitals
Sobota 26.02.2022, 18:40 • Wells Fargo Center, Philadelphia • NHL

Je za námi utkání mezi Philadelphií a Washingtonem. Domácí se ujali vedení už po jedenácti vteřinách z hole Clauda Girouxe a svůj náskok až do konce strážili. Druhou branku Flyers vstřelil těsně před koncem první třetiny Cam Atkinson. Jediným úspěšným střelcem Capitals se dnes stal T. J. Oshie, jenž ve 27. minutě využil přesilovku. V závěru si Washington vytvořil velký tlak, ale Carter Hart svůj tým opravdu podržel. Po dlouhé době se tak celek z Pensylvánie může radovat z vítězství.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost, na počtenou! (21:14:20)

Statistické okénko

Střely na bránu: 22 – 28 | Přesilová hra: 0/2 – 1/3 | Trestné minuty: 11 – 9

Carter Hart (PHI) – 27 zákroků, 1 OG, úspěšnost 96,4%, odchytal 60:00
    Ilja Samsonov (WSH) – 20 zákroků, 2 OG, úspěšnost 90,9%, odchytal 57:58

Československá stopa v utkání

Martin Fehérváry (WSH) – 0+0, -1 účast, 0 střel na bránu, TM 2, čas na ledě 17:32
    Michal Kempný (WSH) – 0+0, 0 účast, 1 střela na bránu, TM 0, čas na ledě 12:58

1. Cam Atkinson (PHI) – 1+1
    2. Claude Giroux (PHI) – 1+0
    3. T. J. Oshie (WSH) – 1+0

59:47
    Ovečkinovi se rána ze strany příliš nepovedla. Ještě třináct vteřin budou muset domácí pořádně bojovat.

59:12
    Po střele Carlsona se puk odrazil do strany před Kuzněcova, který ale nestačil dostatečně zvednout kotouč. Velká šance hostů zůstala nevyužita.

58:54
    Cam Atkinson si při zpracování puku pomohl vysokou holí, a tak ani v tomto případě rozhodnutí nepřišlo. Útočník Letců už pádil na klec Washingtonu.

58:36
    Teď se už hosté usadili na kotouči a rozjeli svůj závěrečný nápor.

58:15
    Mohlo být hotovo, ale Cam Atkinson ze středního pásma netrefil prázdnou bránu.

57:56
    Ale teď už pádí na střídačku, takže hosté to zkouší v šesti hráčích v poli.

57:41
    Philadelphia okamžitě po vyhraném vhazování vyhodila na zakázané uvolnění. Samsonov zatím zůstává v bráně.

57:33
    Vhazování bude obstaráno po pravici Cartera Harta. Na řadu přichází komerční přestávka.

56:46
    Ráně Oskara Lindbloma několik centimetrů chybělo. Kotouč se následně odrazil příhodně pro hostující hokejisty.

56:10
    Hart si musel poradit s tlakem do brankoviště. Vše nakonec zvládl na podtrženou jedničku.

55:41
    Do zajímavé pozice se dostával Joel Farabee, kterému ale ve finální fázi černá guma utekla. Zakončení tedy nepřišlo.

55:01
    Alexandr Ovečkin si to ve velké rychlosti mířil vpřed po pravém křídle. Ivan Provorov jej čistým způsobem přirazil na mantinel.

54:34
    Zack MacEwen ztratil rovnováhu a nakonec velmi nepříjemně dopadl na mantinel. Naštěstí se rychle zvedl, takže zranění z toho není.

53:44
    Oshiemu se manévr za svatyní Flyers nepovedl dle představ. Kotouč putoval zpět na hokejky Letců.

52:59
    Ilja Samsonov dokázal zachytit únik Jamese van Riemsdyka po levém křídle. Následně si poradil i s dorážkou Dericka Brassarda.

52:43
    Třetí třetina zatím nabízí poměrně rychlý hokej z obou stran. Rozhodně se nudit nemůžeme.

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 1. Giroux (Atkinson, Farabee), 19. Atkinson (Laughton, Ristolainen) – 27. Oshie (Bäckström, Kuzněcov)

Philadelphia Flyers: Hart (M. Jones) – Braun, Provorov (A), Ristolainen, Sanheim, Seeler, Yandle – Atkinson, Giroux (C), Farabee – Konecny, Laughton (A), Lindblom – Mayhew, Brassard, J. van Riemsdyk – MacEwen, P. Brown, I. Ratcliffe.
    Trenér: Mike Yeo

Washington Capitals: Samsonov (Copley) – Carlson (A), Fehérváry, Nick Jensen, D. Orlov, T. van Riemsdyk, Kempný – Sheary, Kuzněcov, Ovečkin (C) – T. Wilson, Bäckström (A), Snively – Oshie, Eller, McMichael – Hathaway, N. Dowd, Hagelin.
    Trenér: Peter Laviolette

Rozhodčí: Pochmara, Hebert – Daisy, Suchánek

Diváci: 18 276