Boston – New Jersey 8:1 (kon.) | Toronto – Winnipeg 7:3 (kon.) | Florida – Chicago 4:0 (kon.)
NY Islanders – Columbus 5:2 (kon.) | Carolina – Montreal 4:0 (kon.) | Minnesota – Pittsburgh 3:4 (po pr.)
Calgary – Los Angeles 2:3 (0:1 po s.n.) | Colorado – San Jose 4:2 (kon.) | Anaheim – Dallas 2:3 (po pr.)
Colorado Avalanche
4:2 (0:0, 1:1, 3:1)
San Jose Sharks
Pátek 01.04.2022, 03:10 • Ball Arena, Denver • NHL

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezké ráno a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (05:56:00)

Trestné minuty: 6:10

Je dobojováno a Colorado dotáhlo tento zápas do zdárného konce. Ve třetí třetině jsme sledovali hodně akční hokej a dočkali se hned čtyř branek. V úvodu 44. minuty skóroval po zisku puku Darren Helm, jenže náskok Colorada dlouho nevydržel. Ve 47. minutě totiž po buly v útočném pásmu nahodil na branku Brent Burns a povedlo se mu dokonale překvapit Pavla Francouze. Vítěznou branku si ale připsal domácí Mikko Rantanen v přesilové hře střelou do odkryté části branky, no a když v 56. minutě přidal čtvrtý gól Colorada André Burakovsky, bylo rozhodnuto. Hosté už nenašli sílu na odpověď a úplný závěr zápasu navíc odehráli v oslabení po hromadné potyčce. Zápas tak skončil výsledkem 4:2 a Coloradu po této výhře patří první místo Centrální divize se ziskem 102 bodů. San Jose je v Pacifické divizi šesté se 66 body. Může se ale ještě za pár okamžiků propadnout na sedmý flek v závislosti na výsledku zápasu Anaheimu.

59:31
    Přihrávky hráčů Colorada přichází jen za účelem udržet puk na vlastních holích. Tohle chtějí domácí dohrát v klidu a ve vlastním pásmu.

59:01
    Vyhozený puk San Jose, hosté by ale potřebovali odvolat gólmana, aby alespoň vyrovnali síly na ledě.

58:30
    Domácí tým drží hru v útočném pásmu, v přesilovce se ale nijak přehnaně nehrne do zakončení.

57:30
    Vylučuje se na obou stranách, domácí Cale Makar, i hostující Tomáš Hertl a Alexandr Barabanov dostali po dvou minutách za hrubost.

57:30
    V pásmu Colorada jsme viděli pošťuchovanou mezi Makarem a Barabanovem a nakonec se to zvrhlo v melu hned několika hráčů a aktivní v ní byl i Tomáš Hertl.

56:57
    Až nyní se San Jose dostalo alespoň na chvíli do útočného pásma, byla z toho ale pouze propagační střela od modré čáry.

56:38
    Hostům se stále nedaří se vymanit ze svého pásma, navíc Colorado hraje s takovou chutí, že přichází další šance domácích.
    55:16 André BURAKOVSKY - 4:2

55:16
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Tlak domácích nese své ovoce, už je to o dvě branky. Kadri po průniku do útočného pásma objel branku, přihrával do druhé vlny, střelu E. Johnsona ještě Kähkönen vyrazil, před brankovištěm však číhal ANDRÉ BURAKOVSKY a ten mohl dorážet do odkryté brány – 4:2. Asistence: Erik Johnson, Nazem Kadri.

54:19
    Až nyní se levou stranou dostal do útočného pásma Couture, jeho rána byla sražena mimo ledovou plochu.

53:48
    Domácí teď dobře brání střední pásmo, nepouští tak soupeře do zakončení.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 22. Newhook (MacDermid, E. Johnson), 44. Helm (Ničuškin), 53. Rantanen (Kadri, Makar), 56. Burakovsky (E. Johnson, Kadri) – 33. T. Meier (Hertl, Barabanov), 47. B. Burns (Hertl)

Colorado Avalanche: Francouz (Kuemper) – Makar (A), D. Toews, Manson, J. Johnson, E. Johnson, MacDermid – Rantanen (A), MacKinnon (A), Ničuškin – Burakovsky, Kadri, Lehkonen – Compher, N. Sturm, Newhook – L. O'Connor, Helm, Cogliano.
    Trenér: Jared Bednar

San Jose Sharks: Kähkönen (J. Reimer) – B. Burns, Jaycob Megna, Meloche, E. Karlsson (A), R. Merkley, M.-É. Vlasic – Barabanov, Hertl (A), T. Meier – Chmelevski, Couture (C), Nieto – Gregor, Bonino, Leonard – Balcers, Reedy, Viel.
    Trenér: Bob Boughner

Rozhodčí: Schrader, Chmielewski – B. Gawryletz, Daisy

Diváci: 18 013