Teplice – Jablonec 0:1 (kon.) | Zlín – Bohemians 1905 1:4 (kon.) | Pardubice – Karviná 2:0 (kon.)
FC Zlín
1:4 (1:4)
Bohemians Praha 1905
Sobota 07.05.2022, 16:00 • Stadion Letná, Zlín • FORTUNA:LIGA - Skupina o záchranu • 3. kolo

Fotbalisté Bohemians protrhli dlouhé čekání na vítězství a oživili naději na vyhnutí se baráži. V tabulce Skupiny o udržení se posunuli na čtvrté místo a na třetí Jablonec ztrácejí jen dva body. Právě s ním v úterý sehrají asi klíčový duel. Zlín zůstává v čele, definitivní jistotu záchrany ale nemá. (18:03:23)

Fotbalisté Bohemians potvrdili, že na Zlín umějí! Porazili ho i potřetí v sezóně, z toho podruhé na Letné.

Skóre 1:4 se zrodilo už v prvním poločase. Hosté začali aktivně a první dva góly vstřelili po rohových kopech. Nejprve se míč dostal po nepovedené střele Květa k Petrovi Hronkovi, který naopak pálil naprosto přesně. Ve 21. minutě zase balón propadl k neobsazenému Janovi Chramostovi a ten se nemýlil. Špatný den zlínské obrany pak podtrhl Lukáš Vraštil, který nechtěně přeloboval vlastního gólmana. Domácí vzápětí snížili na 1:3 díky povedené ráně Youby Dramého, ale ještě do přestávky zelenobílí ztrestali po krásné kombinaci špatnou rozehrávku soupeře. Akci zakončoval Roman Květ. Po změně stran se pak hosté už soustředili především na uhájení náskoku. Ševcům se nepodařilo ani korigovat, několikrát je totiž výborně vychytal brankář Bohemians Roman Valeš.

90+3

90+3
    Roman Valeš dnes chytá výborně! Po nahrávce Jawa na něho šel sám Rudolf Reiter. Ten chtěl brankáře Bohemky obejít, ovšem ten mu skočil pod nohy a balón mu vypíchl!

90+2
    Cheick Conde přistrčil Davida Bartka. Míč pošle do hry hostující gólman Valeš.

90+1
    Valeš vyboxoval míč k Martinovi Cedidlovi. Ten z voleje netrefil bránu Vršivických.

90+1
    Sudí Proske nastaví tři minuty!

90
    Běží už poslední minuta řádné hrací doby. Bohemians si kráčejí po velmi dlouhé době pro tři body.

88
    Fulnek vybojoval pro hosty autové vhazování poblíž rohového praporku.

87
    Střídání v týmu Bohemians Praha 1905:
    ze hřiště odchází Michal Beran, přichází Matěj Koubek.
    ze hřiště odchází Petr Hronek, přichází David Bartek.

86
    Lukáš Vraštil ostře dojel Jana Chramostu. Domácí stoper, který se dnes prezentoval také málo vídaným vlastním gólem, se nevyhnul žluté kartě.

84
    Centr Antonína Fantiše zablokoval Křapka. Rohový kop pro domácí.
    83. Hlavičku Cedidly zlikvidoval Valeš

83
    Z hloubi pole odcentroval Robert Hrubý, který našel zadní tyči zavírajícího Martina Cedidlu. Jeho hlavičku na bližší tyči vytěsnil velmi dobrým zákrokem na roh Valeš!

82
    Condeho centr směřoval jen do míst, kde byl připravený Dostál. Hostující kapitán míč odhlavičkoval.

81
    Rudolf Reiter se nalevo neprosadil proti obraně celku z Vršovic. Bude se kopat od Valešovy brány.

80
    Michal Beran si zaběhl dopředu na levé straně. Na jeho centr nedosáhl nabíhající Chramosta.

78
    Následoval roh, který domácí rozehráli nakrátko. Nic z toho nebylo.
    77. Reiter se prodral až před Valeše, propálit ho ale neuměl

Martin Augustin

Branky: 30. Y. Dramé (R. Hrubý) – 12. Hronek (Květ), 21. Chramosta, 27. Vraštil (vla.), 39. Květ (Chramosta)

Karty:   86. Vraštil (ZLN) – 49. Kovařík (BOH), 56. Vondra (BOH)

Rohy: 5:7.
    FC Zlín: Rakovan – Cedidla, Procházka (C), Vraštil, Simerský – Conde – Y. Dramé (72. Fillo), Janetzký (65. Jawo), R. Hrubý, Čanturišvili (46. Reiter) – Vukadinović (46. Fantiš).
    Náhradníci: Šiška – Chwaszcz, Kolář.

Trenér: Kalivoda

Bohemians Praha 1905: Valeš – M. Dostál (C), Köstl, Křapka, Vondra – Petrák (66. Jindřišek), Beran (87. Koubek) – Hronek (87. Bartek), Květ (76. Krch), Kovařík (66. Fulnek) – Chramosta.
    Náhradníci: Bačkovský – Vaníček.

Trenér: Veselý

Rozhodčí: Proske – Nádvorník, Kotík