Uh. Brod – IHC Přerov 3:5 (kon.) | Brno – HC Boskovice inline 6:5 (kon.) | ILHK Hr. Králové – IHC Prague Rats 4:3 (kon.)
ILHK Hr. Králové – Roller Storm 8:1 (kon.) | Devils Zlín – IHC Přerov 5:4 (4:3 po s.n.) | HC Hořovice – Černošice 8:6 (kon.)
ILHK Hradec Králové
8:1 (5:1, 3:0)
IHC Roller Storm Praha
Sobota 28.05.2022, 13:30 • Zimní stadion Třebechovice • STILMAT extraliga inline hokeje • 4. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:30.

Zdravím všechny fanoušky inline hokeje. V rámci 4. kola STILMAT extraligy se utkají týmy Hradce Králové a Roller Storm Praha.

ILHK Hradec Králové: Mahdal (Lequin) – Čáp, Havránek, Komárek D., Půlpán T. (A), Valkoun – Kuťák (A), Malík, Novák, Půlpán A. (C), Šimek, Marha
    Trenér: Zdeněk Karlík

IHC Roller Storm Praha: Frodl – Svoboda, Bílek D. (C), Bílek F. (A), Kuchař – Bednařík, Merkl, Šulek, Straka
    Trenér: Pavel Würtherle

Rozhodčí: Veselý, Karlík.

00:01

00:52
    První střelu si z pravého kruhu pro vhazování připsal Kuťák, jehož pokus Frodl podržel na hrudi.

02:04
    Dominik Bílek dostal nahrávku na pravý kruh a osamocený kapitán hostujícího celku pálil jen kousek vedle hradecké branky.

03:16
    Obrana hostí se otevřela před Tomášem Půlpánem, který v parádní šanci nedokázal trefil Frodlovu branku.

04:35
    Vyloučení v týmu IHC Roller Storm Praha:
    Kuchař – 2 min, vysoká hůl.

05:31
    Domácí tým dlouho kombinoval v přesilovkovém vzorci, až nakonec vypálil Kuťák, jehož pokus skončil zblokovaný v ochranné síti.

05:52
    Roller Storm právě vstřelil branku!
    Autorem branky je BÍLEK F.. Asistence: Merkl.

06:06
    Hradec právě vstřelil branku!
    Autorem branky je KUŤÁK. Asistence: Půlpán a Havránek.

06:17
    Vyloučení v týmu ILHK Hradec Králové:
    Čáp – 2 min, hákování.

07:01
    Hosté parádně zakombinovali před brankou Mahdala, ale ten se roztáhl a zneškodnil jeho možnost.

08:17

09:25
    Autorem branky je ŠIMEK. Asistence: Kuťák a Půlpán T..

09:29
    Hned po vhazování dostal rozhodčí Veselý pukem do obličeje, hra je přerušena.

09:38
    Straka nabral rychlost na středu hřiště a následnou ranou donutil Mahdala k zákroku.

11:14
    Dominik Bílek se protáhl kolem dvou soupeřů a vypálil. Tvrdý pokus skončil na hrudi Mahdala.

12:43
    Mahdal míří na střídačku, domácí budou hrát přesilovou hru.

13:26
    Frodl – 2 min, nedovolené bránění, odpyká Svoboda.

14:07
    Autorem branky je PŮLPÁN A.. Asistence: Novák a Malík.

14:40
    Domácí se postupem času zlepšují a ukazuje se rozdíl mezi oběma celky.

15:08
    Kuťák se snažil protáhnout středem hřiště, v rozhodující chvíli mu ale puk sjel z čepele.

15:37
    Do dobré střelecké pozice se na středu hřiště dostal Šimek, který ale zvolil nahrávku, jež nebyla přesná.

17:03
    Aleš Půlpán se šikovně protáhl přes střed hřiště, jenže v rozhodující chvíli mu puk ujel a připravil se o dobrou střeleckou pozici.

18:27
    Do samostatného úniku mířil ze strany Straka, jehož střela na rameno Mahdala skončila těsně vedle horního růžku.

19:01
    Začíná poslední minuta první poloviny.

19:33
    Autorem branky je KUŤÁK. Asistence: Půlpán T. a Havránek.

19:54
    Autorem branky je NOVÁK. Asistence: Malík.

20:00

První poločas dnešního utkání mezi Hradcem Králové a Roller Storm Praha je u konce. Domácí sice prohrávali po brance Filipa Bílka, ale i tak vedou o poločase 5:1. Za domácí se dvakrát trefil Filip Kuťák, jednou Šimek, Aleš Půlpán a Jakub Novák. Dominik Frodl to v hostující brance má opravdu těžké, obrana hostů mu příliš nepomáhá.

Další třetina začne přibližně v 13:59.

20:01

22:23
    Domácí tým kontroluje hru na startu druhého poločasu a nepůjčuje hrací předmět svému soupeři.

22:58
    Aleš Půlpán důrazně napadal soupeře, k zisku kotouče mu chyběl kousek.

24:00
    Domácí doslova mačkají svého soupeře, který je na kotouči pouze minimálně a navíc nemůže ani střídat.

27:00
    Autorem branky je NOVÁK. Asistence: Půlpán A. a Čáp.

28:55
    Hosté měli šanci prostřednictvím útoku dvou na jednoho. Dominik Bílek však nahrával nepřesně.

30:00
    V polovině druhého poločasu se do slibné pozice před brankou dostal Valkoun, ale jeho první pobyt na hřišti brankou neskončil. Bekhendem pálil vedle.

30:27
    Autorem branky je MARHA. Asistence: Novák.

32:53
    Už mohl být osmý puk v hostující brance, ale Aleš Půlpán neviděl úplně volného Šimona Marhu před prázdnou brankou.

35:06
    Kuťákovi nevyšla klička před vlastní brankou, Bednařík pálil jen do lapačky Mahdala.

35:56
    Bednařík se dostal i do další šance, ale bekhendem nedokázal překonat Mahdala v domácí kleci.

36:35
    Autorem branky je NOVÁK. Asistence: Marha a Valkoun.

39:01
    Začíná poslední minuta druhého poločasu.

39:13
    Úplně sám se před brankou Hradce zjevil Merkl, který vyzrát na Mahdala nedokázal.

Utkání mezi Hradcem Králové a Roller Storm Praha je u konce. Domácí otočili vývoj zápasu a zaslouženě si došli pro výhru 8:1, na které se hattrick podílel Jakub Novák. Domácí tak i nadále zůstávají na prvním místě soutěže. (14:24:20)

Ondřej Černý

Branky a nahrávky: 7. Kuťák (Půlpán, Havránek), 10. Šimek (Kuťák, Půlpán T.), 15. Půlpán A. (Novák, Malík), 20. Kuťák (Půlpán T., Havránek), 20. Novák (Malík), 27. Novák (Půlpán A., Čáp), 31. Marha (Novák), 37. Novák (Marha, Valkoun) – 6. Bílek F. (Merkl)

Rozhodčí: Veselý, Karlík