Plzeň – Ambri-Piotta 3:2 (1:0 po s.n.) | Norimberk – K. Vary 2:3 (po pr.)
3:2 (0:1, 1:1, 1:0)
HC Ambri-Piotta
Neděle 04.09.2022, 15:00 • Sparkasse Arena • Přípravné zápasy

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Krásné odpoledne, vítám Vás u psaného komentáře ze zápasu mezi Škodou Plzní a Ambri Piotta. Ve včerejším semifinále turnaje v italském Bolzanu čeští zástupci nestačili na německý Düsseldorfer se skóre 2:4. V zápase o třetí místo se tak dnes utkají právě se švýcarským Ambri Piotta. Přeji hezký zápas!

Plzenští nastupují v černých dresech a Ambri Piotta v bílém.

00:01

00:34
    Úvodní vhazování vyhráli hráči v černém a ihned se vydával dopředu Tomáš Mertl. Jeho útok však byl zastaven.

00:49
    Rozehrávka Ambri Piotta byla nepřesná a skončila na zakázaném uvolnění.

01:20
    Po pravé straně se pokoušel probít Bürgler, jenže jeho přihrávku mezi kruhy si obrana Škodovky pohlídala.

02:32
    Nadvakrát se ke střele z pravého kruhu dostal po nápadité přihrávce Marchand, nicméně brankář Svoboda byl v obou případech úspěšnější.

03:29
    Plzeňští se pokoušeli obtočit kolem Juvonenovy branky a přihrát do předbrankového prostoru. Obránci švýcarského celku však stáli na svém místě.

04:35
    Fohrler vypálil tvrdě od modré čáry a Svoboda měl velké štěstí. Nic neviděl a kotouč byl nakonec odražen do rohu kluziště.

05:12
    Juvonen po nahození Plzeňských přerušuje hru.

05:58
    Marchand krásnou přihrávkou našel mezi kruhy volného McMillana. Ten ve skvělé pozici zamířil jen do hrudi Svobody.

06:23
    Dominik Pavlát tečoval rozehrávku Ambri takovým způsobem, že kotouč vlétl na střídačky. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

07:05
    Hofera v prostoru mezikruží zablokoval obránce Škody.

08:08
    Hráči Ambri Piotta jsou zatím na ledě aktivnější. Vytvářejí si více šancí a držení puku hraje také v jejich prospěch.

08:48
    Plzeňští se uvolňují pouze vyhozením do středního pásma. Hráči v bílém je drží většinu času v obranné třetině.

09:42
    Další střela Marchanda z dobré pozice mířila jen nad.

10:48
    Těžiště hry se jednoznačně přesunulo k Plzeňské brance. Švýcarští hráči kombinují kolem Svobodovy svatyně.

11:34
    Rekonen skvěle dojel nahozený puk a nepíská se díky němu icing.

12:08
    Sebastian Malát se snažil získat puk vysokým napadáním, ale neuspěl.

13:02
    Fischer z levé strany přebruslil obránce Škody a z nebezpečné pozice vystřelil pouze do boční sítě!

13:48
    Vyloučení v týmu HC Ambri Piotta:
    Daniele Grassi – 2 min., podrážení.

14:02
    Hráči Ambri po vyhraném buly ihned vyhazují.

14:15
    Z levého kruhu vypálil Blomstrand, avšak Juvonenovi jeho rána nenadělala žádné potíže.

15:02
    Po nádherné kombinaci vypálil z mezikruží Schleiss. Juvonen puk vyhlavičkoval do ochranné sítě!

15:48

16:12
    Špaček se prokličkoval mezi obránci Škody, ale jeho přihrávka byla nepřesná.

16:59
    Puk se zvláštně odrazil od zadního mantinelu až před Svobodovu branku. Překvapený gólman jej doslova zasedl a celou situaci tak vyřešil.

17:32
    Pestoni se zbavil bránícího hráče a kličkami rovněž překonal i Svobodu. Při jeho technickém kousku mu nicméně na poslední chvíli kotouč utekl.

18:17
    Ambri Piotta právě vstřelila branku!
    Celou akci rozjel ve vlastním obranném pásmu Johnny Kneubuehler, jenž se s kotoučem na holi probruslil až do útočného pásma a jednoduchou žabičkou našel volného JESSEHO VIRTANENA, který ostrou střelou pod víko překonal Svobodu. 0:1. Asistence: Johnny Kneubuehler.

19:20
    Vyloučení v týmu HC Škoda Plzeň:
    Vojtěch Budík – 2 min., držení.

20:00

Úvodní dvacetiminutovka byla jednoznačně v režii švýcarského celku. Ambri Piotta většinu herního času drželo kotouč na holi a vytvářelo si nebezpečnější šance. Nakonec dokázalo i díky Jessemu Virtanenovi skórovat a po první třetině tak vede o jednu branku.

20:01

21:07
    Rychlou kombinaci hráčů v bílém začal Filip Chlapík, jenž přihrávkou našel mezi kruhy Jesseho Virtanena a ten rychle přiklepnul puk na osamoceného MICHAELA ŠPAČKA, který z levého kruhu vyslal z první dělovku do šibenice Svobodovy klece. 0:2. Asistence: Jesse Virtanen a Filip Chlapík.

23:07
    Plzeňští se snaží rychle odpovědět, nicméně jejich útočné snažení vetšinou končí již ve středním pásmu.

24:00
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Škoda z minima vytěžila maximum! Velmi nenápadná akce skončila střelou Petra Zámorského od modré čáry, kterou šikovně tečoval SAMUEL BITTEN mimo dosah Juvonena. 1:2. Asistence: Petr Zámorský.

25:15
    Plzeň se nyní herně zvedá a začíná velmi nepříjemně napadat rozehrávku Ambri.

26:12
    Martin Vitaloš zkoušel překvapit Juvonena střelou od modré, jenže mířil mimo branku.

26:42
    Nádherný únik Vojtěcha Budíka zakončil plzeňský útočník jen nepřesnou přihrávkou a hra se tak otáčí na druhou stranu.

27:39
    Špaček je dnes při chuti. Další jeho jedovatou střelu však Svoboda vyrazil.

29:14
    Ve vyložené šanci hráče Ambri se doslova skočil obětovat plzeňský obránce. Před prudkou ránu se stačil položit a brankář Svoboda tak zasahovat nemusel.

29:48
    Puk Zaccheovi Dottimu utekl a při opětovném pokusu o útok se píská ofsajd.

30:42
    Švýcarský celek chytře využívá střídaček v útočném pásmu a při kombinaci před Svobodou stíhá střídat.

31:40
    Nyní soupeře zamkli ve svém útočném pásmu hráči Plzně. Střela Sebastiana Maláta však po odrazu od plexiskla vylétla ze třetiny.

33:11
    Rychlou akci po levé straně vedl Marchand. Jeho přihrávku skvěle zablokoval obránce Jan Piskáček.

34:08
    Střelu Vitaloše zblokoval útočník Ambri a ihned vyrazil do protiútoku. Hráč Škody své zaváhání dokázal napravit a puk nakonec získal zpět na svou hůl.

34:55
    Před brankářem stál osamocený Daniele Grassi a snažil se kotouč vyslaný od modré čáry tečovat. Jeho úmysl však nedokázal uskutečnit a kotouč skončil až v rohu kluziště.

36:42
    Tim Heed vyplaval po nádherné přihrávce přes celé pásmo naprosto nikým nerušený před Svobodou. Plzeňský maskovaný muž zlikvidoval střelu mířící do horních pater branky svým ramenem.

37:20
    Sebastian Malát – 2 min., sekání.

37:44
    Po Svobodově zákroku Škoda vyhazuje přes všechny čáry.

38:26
    Špaček diriguje přesilovou hru Ambri z rohu útočné třetiny. Střelami ho doplňují Chlapík a Virtanen.

39:15
    Střelu od modré z hole Virtanena Svoboda vůbec neviděl a měl obrovské štěstí, že nakonec skončila v rohu kluziště.

39:20

40:00

Do začátku periody skvěle naskočili hráči Ambri Piotta, kteří dokázali po necelých dvou minutách skórovat. Michael Špaček vyslal na Svobodovu klec výstavní dělovku a v ten moment vedl švýcarský celek o dvě branky. Plzeňští se ale dokázali zvednout, vyrovnali hru a jejich snažení neslo kýžené ovoce. Přesně v čase 24:00 Samuel Bitten předvedl svůj technický um, když tečoval střelu Zámorského od modré čáry. Po druhém dějství je tak skóre 1:2 z pohledu Plzně.

40:01

40:55
    Špačka s kotoučem na holi srazil plzeňský útočník a puk odklouzal přes modrou čáru do středního pásma.

41:50
    Zdeněk Sedlák se výtečně v rychlosti natlačil před Juvonena. Stihl vystřelit backhandem, avšak jeho pokus gólman Ambri dokázal pokrýt. Píská se kvůli posunutí brány.

42:32
    Hrabík skvěle napadal a přinutil hráče v bílém vyhodit na zakázané uvolnění.

43:49
    Michael Špaček vystřelil přesně ve chvíli, kdy brankář Svoboda nemohl nic vidět. Jeho pokus se nakonec odrazil od nohy jednoho z hráčů před brankovištěm.

44:52
    Hráči Ambri se snaží kombinovat, nicméně jejich hra je plná nepřesností.

45:34
    Petr Kodýtek ukázal své rychlé nohy a získal puk na hole Plzeňských.

45:56
    Sedlák se dostal do dobré pozice, ale jeho projektil stihl obránce v bílém nadzvednout do ochranné sítě.

46:34
    Po nahození se před Juvonenem strhla mela. Rozhodčí však zatím zůstávají klidní.

46:52
    Rekonen se pokoušel přebruslit defenzivu Ambri, nicméně po nepřesné rozehrávce Škody se píská icing.

47:34
    Hráči švýcarského celku se dopustili ofsajdu. Bürglerova klička před modrou čarou překvapila jeho spoluhráče a ti se již nacházeli v útočném pásmu.

48:27
    Samuel Bitten – 2 min., hrubost,
    David Kvasnička – 2 min., nedovolené bránění.

48:53
    Pokus Špačka z levého kruhu likviduje Svoboda. Obránci poté vyhazují puk ze třetiny.

49:35
    Opět můžeme sledovat přesilovkovou spolupráci Chlapík-Virtanen-Špaček. S každým pokusem si zatím Svoboda dokázal poradit.

50:27

51:24
    Plzeňští skvěle brání, jenže se musí tlačit také dopředu, aby vyrovnali jednobrankovou ztrátu.

51:46
    Po nepřesnosti Piskáčka se píská icing. Vhazovat se bude po pravici Miroslava Svobody.

52:33
    Michael Špaček – 2 min., hákování.

53:07
    Tim Heed se s pukem na holi rozjel proti pětici Plzeňských a skvělými kličkami dokázal ušetřit pár vteřin pro svůj tým.

54:26
    V naprostém konci početní výhody se povedlo Janu Schleissovi krkolomně vystřelit. Udělal to však tak šikovně, že připravený KRYŠTOF HRABÍK puk tečoval nad betony Juvonena a je tak vyrovnáno! 2:2. Asistence: Jan Schleiss.

55:58
    Bürglerovu přihrávku zastavili černí a hra se ihned obrací.

56:39
    Plzeň je při chuti a snaží se rozhodnout ještě před koncem základní hrací doby.

58:02
    Hráči Ambri drží kotouč v rohu hřiště.

58:32
    Grassi po Špačkově pasu hledal před brankou spoluhráče, který mohl zakončovat do prázdné branky. Skvělou práci odvedl Petr Zámorský, když hráči v bílém na poslední chvíli nadzvedl hůl.

59:26
    Tim Heed – 2 min., krosček.

59:26
    Oddechový čas pro tým HC Škoda Plzeň. Plzeňští si rozkreslují akci do poslední půlminuty základní hrací doby.

59:31
    Hráči v bílém dokázali vyhrát klíčové vhazování a ihned puk vyhazují přes všechny čáry.

60:00

Ve třetím dějství se hráči Plzně tlačili za vyrovnáním. Vzadu je držel perfektní Miroslav Svoboda a po gólu v přesilovce z hole Hrabíka uvidíme nájezdy.

1. série
    0:0
    Špaček zkoušel Svobodu překonat střelou na vyrážečku. Neuspěl.

1. série
    0:0
    Schleiss se zamíchal do vlastních kliček a Juvonen puk chytá.

2. série
    0:0
    Pestoni se dostal do ostrého úhlu a z blízky nezakončil přesně.

2. série
    0:0
    Zámorský také neproměňuje.

3. série
    0:0
    Svoboda Chlapíka vytlačil mimo střelecký úhel a ten zakončit nedokázal.

3. série
    1:0
    Tomáš Mertl předvedl nádhernou backhandovou kličku a Plzeň vítězí! 3:2.

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Škoda Plzeň.
    Rozhodujícím nájezdníkem se stal TOMÁŠ MERTL po kličce do bekhendu.

Hráči Ambri Piotta skvěle odehráli začátek utkání. První třetině dominovali, avšak dokázali vytěžit jen jediný gól. Prosadil se Virtanen. Na samotném úvodu prostřední části skóroval Špaček a pro švýcarský klub to s dvoubrankovým náskokem vypadalo dobře. Hráči Škody se však nevzdávali a dvě minuty poté dokázal Bitten snížit. Vyrovnání se dočkali Plzeňští v čase 54:26, kdy Kryštof Hrabík tečoval puk za záda Juvonena. Po uplynutí 60 minut jsme tak byli svědky nájezdů, ve kterých byl jediným úspěšným střelcem Tomáš Mertl a po famózním obratu slaví výhru 3:2 hráči Škody Plzeň. (17:17:32)

Štěpán Navrátil

Branky a nahrávky: 24. Bitten (Zámorský), 55. Hrabík (Schleiss), rozh. náj. Mertl – 19. Virtanen (Kneubuehler), 22. Špaček (Virtanen, Chlapík)