Rayo Vallecano – Valencia 2:1 (kon.) | Espanyol – Sevilla 2:3 (kon.) | Cádiz – Barcelona 0:4 (kon.)
Atlético – Celta Vigo 4:1 (kon.)
Espanyol Barcelona
2:3 (1:3)
Sevilla FC
Sobota 10.09.2022, 16:15 • RCDE Stadium (Barcelona) • Španělská LaLiga • 5. kolo

Držení míče: 59 % : 41 %.
    Střely na branku: 5:7. Střely mimo: 10:1. Rohy: 8:3. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 11:14. (18:23:47)

Bláznivý zápas mezi Espanyolem a Sevillou je za námi. Hosté měli zápas parádně rozehraný a jasně směřovali za svou první výhrou v sezoně. Jenže Espanyol dokázal ještě před pauzou snížit z penalty a ve druhém poločase se dostat na dostřel. Po vyloučení Lamely tak měli hosté co dělat, aby dokázali udržet alespoň vedení 3:2. To se jim nakonec i přes jedenáct minut dlouhé nastavení podařilo. Připisují si tak první tříbodové vítězství v sezoně.

90+11

90+11
    A ten málem přinesl vyrovnání! Hlavička minula levou tyč brány jen o kousek!

90+10
    Ještě minimálně rohový kop. To je závěr!

90+9
    Míč znovu končí až na polovině Espanyolu. Přicházejí poslední možnosti pro domácí tým.

90+8
    I nadále se hraje. Rozhodčí nejspíš nastavení ještě navýšil kvůli ošetřování Fernanda.

90+7
    Další centrovaný míč pak přicházel z pravé strany a v tomto případě byl hostující defenzivou dobře odvrácen.

90+6
    Na druhou tyč přišel míč a brankář Búnú se musel hodně snažit, aby u své tyče byl včas a zabránil případnému zakončení ve skluzu.

90+6
    Žlutá karta pro tým Espanyol Barcelona (Dani Goméz).

90+5
    Celkem sedm minut nastavil hlavní rozhodčí. Ještě pár minut nás tak čeká.

90+4
    Tím hráčem byl Fernando (SEV), který se nejspíš zranil při svém vlastním faulu. Dostal totiž žlutou kartu.

90+2
    Jeden z hostů potřebuje lékařské ošetření, nastavení se nám tak natahuje.

90+1
    Na střelu si jeden z domácích navedl míč za pokutové území. Jeho pokus byl ovšem sražen a následná hlavička byla hodně nepřesná!

90
    Co nejdál od své brány dostávají z rohu trávníku míč hráči hostujícího celku.

89
    Nadvakrát dokázal Gudelj hlavou dostat míč z pokutového území. Pomalu se blíží nastavení druhého poločasu.

88
    Střídání v týmu Espanyol Barcelona:
    ze hřiště odchází Javi Puado, přichází Nico Melamed,
    ze hřiště odchází Ruben Sanchez, přichází Omar El Hilali.

87
    Tohle by měly být zajímavé poslední minuty. Vyloučení Lamely to celé zase pořádně rozdmýchalo.

86
    Naopak ale mohlo přijít možné rozhodnutí. Nasírí zakončoval ze skvělé pozice ve vápně. Snažil se dostat míč pod horní tyč, gólman balon ale vyrazil nad!

Filip Krůza

Branky: 45+4. Joselu (pen.), 62. Braithwaite – 1. Lamela, 27. Carmona, 45. Carmona

Karty:   13. Ó. Gil (ESB), 43. Joselu (ESB), 58. Souza (ESB), 90+6. Goméz (ESB) – 29. Lamela (SEV), 45+2. Acuňa (SEV), 90+4. Fernando (SEV)   84. Lamela (SEV)

Espanyol Barcelona: Álv. Fernández – Ó. Gil (77. Sanchez, 88. El Hilali), Se. Gómez, Cabrera (C), Oliván – Souza, Darder, Puado (88. Melamed) – Expósito (59. Goméz), Joselu, Braithwaite.
    Náhradníci: García XII, Lecomte – Bare, Calero, P. Lozano, Simo, Villahermosa.

Sevilla FC: Búnú – Carmona (72. Navas), Gudelj, Salas (67. Rekik), Acuňa (46. Telles) – Fernando (C) – Jordán (72. Rakitić), Isco, Ó. Torres (67. Nianzou) – Lamela, Nasírí.
    Náhradníci: Flores – Delaney, Dolberg, Januzaj, Mir, Montiel, Suso.

Rozhodčí: Cuadra G.