AC Milán – Dinamo Záhřeb 3:1 (kon.) | Šachtar – Celtic 1:1 (kon.) | Kodaň – Sevilla 0:0 (kon.)
Juventus – Benfica 1:2 (kon.) | Maccabi Haifa – PSG 1:3 (kon.) | Rangers – Neapol 0:3 (kon.)
Chelsea – Salzburg 1:1 (kon.) | Real Madrid – RB Lipsko 2:0 (kon.) | Manchester City – Dortmund 2:1 (kon.)
FK Šachtar Doněck
1:1 (1:1)
Celtic Glasgow
Středa 14.09.2022, 18:45 • Stadion Wojska Polskiego, Varšava • Liga mistrů • Skupina F

Ve druhém kole skupiny F Ligy mistrů Šachtar Doněck remizoval s Celticem 1:1, když obě branky padly už během první půlhodiny. Hosté se dostali do vedení v desáté minutě, když Hatateho střelu si do vlastní branky srazil Arťom Bondarenko, o vyrovnání se pak postarala hlavní hvězda domácích Michajlo Mudryk.

Remíza by asi před zápasem nepotěšila ani jeden z týmů, spokojenější ale přeci jen musí být Šachtar, jenž ve svém varšavském azylu byl výrazně horším týmem, Celtic ale i přes svoji aktivitu další branku už přidat nedokázal. (20:44:21)

90+6

90+6
    Po nákopu Mooye před branku Šachtaru se ještě tlačili do zakončení Giakoumakis s Maedou, domácí se ale i přes nepřesvědčivé vyběhnutí Trubina ubránili.

90+6
    Kvůli ošetření Stěpaněnka rozhodčí Nyberg ještě nechává chvíli pokračovat ve hře, možná se odehraje celá minuta nad ten avizovaný nastavený čas.

90+5
    Petrjak kroutil svůj pas za obranu Celticu, Mudryk na míč ale ve hřišti nedosáhl.

90+4
    Stěpaněnko už odchází po svých za postranní čáru, blíží se závěr zápasu.

90+3
    Teď oranžoví museli zakopnout míč do zámezí, neboť svalové problémy trápí Stěpaněnka.

90+2
    Šachtaru se povedlo získat míč a po delší době jej déle drží na kopačkách.

90+2
    I nastavený čas se odehrává pod taktovkou hostů, ti kombinují na útočné polovině před zahuštěným obranným blokem Šachtaru.

90+1
    Rozhodčí Nyberg oddaluje závěrečný hvizd o pět nastavených minut.

90
    V závěrečných minutách je Celtic výrazně aktivnějším týmem a více touží po vítězství, zatím ale hostům schází přesnost v koncovce.

89
    A další šance Celticu! Juranović přihrával napříč pokutovým územím na klouzajícího Maedu, tomu chybělo asi půl kroku, aby mohl pohodlněji zakončovat, takhle míč jen tečoval výrazně mimo branku.

87
    Izraelský útočník Abada letos vstřelil už šest branek, pořádně větral i defenzivu Realu Madrid v prvním kole Ligy mistrů.

86
    Střídání v týmu Celtic FC:
    ze hřiště odchází Jota, přichází Liel Abada.
    85. Giorgos Giakoumakis těsně minul branku!

85
    První obrovská šance ve druhém poločase! Přihrávka z levé strany do pokutového území Šachtaru dorazila ke Giakoumakisovi, jenž pálil jen pár centimetrů vedle Trubinovy branky! Domácí brankář by byl absolutně bez šance a Giakoumakis se mohl jen chytit za hlavu na znamení toho, co zrovna zahodil!

84
    Oleh Očeretko se rozběhl po volném prostoru na pravém křídle, pak si ale míč příliš dlouho rovnal na levačku a střelu zablokoval Moritz Jenz.

82
    Maeda dostal dlouhou přihrávku za obranu Šachtaru, včas ale vyběhl ze své branky Anatolij Trubin a ve skluzu odkopl míč před japonským útočníkem.

81
    Po Giakoumakisově přistrčení míče hlavou se Maeda pokusil vystřelit zajímavě přes hlavu, tuto střelu stačil srazit mimo branku Valerij Bondar.