Frankfurt – Union Berlín 2:0 (kon.) | Freiburg – Mohuč 2:1 (kon.) | Kolín nad Rýnem – Dortmund 3:2 (kon.)
RB Lipsko – Bochum 4:0 (kon.) | Wolfsburg – Stuttgart 3:2 (kon.) | W. Brémy – Mönchengladbach 5:1 (kon.)
1. FC Kolín nad Rýnem
3:2 (0:1)
Borussia Dortmund
Sobota 01.10.2022, 15:30 • RheinEnergie Stadion, Kolín nad Rýnem • Německá Bundesliga • 8. kolo

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (17:29:53)

Držení míče: 46 % : 54 %.
    Střely na branku: 16:14. Střely mimo: 4:8. Rohy: 7:11. Ofsajdy: 9:3. Fauly: 14:10.

Je konec. Kolín nad Rýnem porazil Borussie Dortmund 3:2!
    V 15. minutě se domácí Ljubičić dostal do šance, ale nakonec se nachytal v ofsajdu. Ve 27. minutě měl velkou šanci Malen, ale jeho pokus letěl nad bránu soupeře. O dvě minuty později mohl otevřít brankový účet Kainz, ale jeho přízemní rána letěla pár centimetrů vedle pravé tyče. Ve 31. minutě padla první branka. Jude Bellingham posunul míč rozeběhnutému Julianu Brandtovi a ten uvnitř vápna zakončil k pravé tyči. Ve 33. minutě nejprve Marvin Schwäbe vychytal volej Adeyemiho a o pár minut později si poradil také se střelou Malena.
    Do druhé části zápasu vstoupili domácí fantasticky. V 53. minutě totiž nejprve srovnal Kainz a o tři minuty později poslal Kolín do vedení Tigges. V 69. minutě to mohlo být o dva góly pro domácí, ale pokus Dietze skončil na tyči. O dvě minuty později se ale trefil Ljubičič a bylo to 3:1. V 78. minutě si vstřelil vlastní branku Schmitz, ale Dortmund už srovnat nedokázal.
    Kolín porazil Dortmund 3:2.

90+4

90+4
    Další nákop Borussie končí v rukou gólmana Marvina Schwäbeho.

90+3
    Jude Bellingham se snažil zakončit po centru z pravé strany, ale míč nedokázal trefit čistě.

90+2
    Následně Borussia získala volný kop, o který se postaral Julian Brandt, ale jeho centr odkopla obrana domácích.

90+1
    Tom Rothe opět poslal centr z levé strany, ale ten odkopla obrana Kolína do zámezí.

90
    Rozhodčí nastavuje 4 minuty navíc.

90
    Denis Huseinbasic uviděl žlutou kartu za své nesportovní chování.

88
    Youssoufa Moukoko se dostal ke hlavičce po centru z pravé strany, ale jeho hlavička letěla z hranice malého vápna pouze nad bránu Kolína.

88
    Timo Hübers dnes hraje velmi dobrý zápas a opět vybojoval autové vhazování pro své mužstvo v souboji s Hazardem.

Střely: 20:19

86
    Dejan Ljubičić nyní zůstává ležet na hrací ploše, na kterou jdou lékaři. Konec zápasu je ovšem velice dramatický.

84
    Následně se Borussia okamžitě dostala dopředu, ale pomezní rozhodčí odmával ofsajd.

83
    Po rohovém kopu se zpoza vápna dostal ke střele Denis Huseinbasic, ale Alexander Meyer předvedl další dobrý zákrok.

83
    Střídání v týmu 1. FC Kolín nad Rýnem:
    ze hřiště odchází Benno Schmitz, přichází Eric Martel.

82
    Iljás Schirí to zkusil z dálky, ale Alexander Meyer se prolétl vzduchem a vyrazil jeho pokus k pravé tyči.

Michal Raška

Branky: 53. Kainz (Hector), 56. Tigges (Kainz), 71. Ljubičić (Huseinbasic) – 31. Brandt (Bellingham), 78. Schmitz (vla.)

Karty:   21. Hübers (KLN), 25. Duda (KLN), 79. Schindler (KLN), 90. Huseinbasic (KLN) – 23. Adeyemi (DOR), 29. Guerreiro (DOR), 35. Süle (DOR)

1. FC Kolín nad Rýnem: Schwäbe – Schmitz (83. Martel), Kilian, Hübers, Hector (C) – Ljubičić, Schirí – Maina (70. Schindler), Duda (61. Adamjan), Kainz (70. Huseinbasic) – Tigges (61. Dietz).
    Náhradníci: Urbig – K. Pedersen, Soldo, Uth.

Trenér: Steffen Baumgart

Borussia Dortmund: Meyer – Meunier, Süle, N. Schlotterbeck, Guerreiro (77. Rothe) – Bellingham (C), Özcan (70. Moukoko) – Adeyemi (61. Hazard), Brandt, Malen (77. Can) – Modeste.
    Náhradníci: Lotka – S. Coulibaly, Passlack, Papadopoulos.

Trenér: Edin Terzić

Rozhodčí: Osmers – Kempter, Siewer