Havířov – Kopřivnice 3:4 (kon.) | Hronov – Ústí n/L 1:6 (kon.) | Jablonec n/N – Benátky n/J 1:5 (kon.)
Kobra – Mostečtí Lvi 6:1 (kon.) | Klatovy – Tábor 1:5 (kon.) | Děčín – Letňany 1:4 (kon.)
Vel. Meziříčí – Znojmo 2:3 (kon.) | Žďár n/S – Vyškov 0:5 (kon.) | Havlíčkův Brod – SHKM Hodonín 6:1 (kon.)
Příbram – Chomutov 6:3 (kon.) | Opava – Val. Meziříčí 3:2 (0:1 po s.n.) | Cheb – Písek 5:4 (1:0 po s.n.)
HC Klatovy
1:5 (0:3, 1:2, 0:0)
HC Tábor
Středa 05.10.2022, 18:00 • Klatovy, Zimní stadion města Klatov • 2. liga skupina Západ • 5. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Hezký středeční večer při sledování textového přenosu ze zápasu mezi SHC Klatovy a Hockey Club Tábor. Úvodní buly padne v 18:00.

Klatovy jsou na sedmé pozici se šesti body po čtyřech odehraných duelech. V prvním kole padly na ledě Chomutova a následně nestačily 1:2 na Benátky nad Jizerou. Doma ale zabraly, když zdolaly 6:4 Řisuty. První říjnový zápas se tomuto celku povedl na jedničku, poněvadž na půdě Ústí nad Labem vyhrál 4:1.

Tábor je na devíti bodech po čtyřech odehraných zápasech a patří mu za Příbramí, Chomutovem a Letňany čtvrtá pozice. Na úvod si jasně poradil s Kobrou 6:3, avšak následně s Letňany padl 1:5. Doma se pak Táboru zadařilo i v dalších dvou domácích zápasech, naposledy to Řisuty odnesly poměrem 0:5.

SHC Klatovy: Kolář (Mečl) – Vajner, Zich (A), Pánek, Kovařík, Vitaloš, Brtník, Houdek – Sedlák, Kolář, Ženíšek (A), Šeba, Čech, Kosnar, J. Roubal (C), Matoušek, D. Roubal, Kvasnička, Beníšek, Beránek
    Trenér: Michal Straka

Hockey Club Tábor: Gába (T. Dvořák) – A. Dvořák, Vala, Hubata, Suchánek (A), Kříž, Černý (C), Plášil – Dančišin, Milfait, Bárta, Zayml, Matušík (A), Hajič, Duda, Chocholoušek, Severa, Šulek, Vlček, Zíb
    Trenér: Radek Bělohlav

Rozhodčí: Šmika – Charvát, Sýkora.

00:01

00:50
    Klatovy nyní rozehrávají z vlastního pásma. Vajner hledá nejvhodnější varianty.

01:29
    Adam Ženíšek se dostal do útočného pásma. Těsně za modrou čárou vypálil do připravené lapačky gólmana Gáby.

02:17
    Kosnar dokázal dostat kotouč do útočného pásma, ale poté nepřihrál kolegovi zrovna ideálně.

02:45
    Nahození od mantinelu skončilo v lapačce domácího brankáře. Bude se vhazovat před Kolářem.

03:50
    Vitaloš se dostal do útočného pásma, odkud vypálil. Jeho rána o pár čísel minula zařízení.

04:28
    Dominik Houdek nahazoval před brankoviště, brankář soupeřova celku si ale poradil bez větších obtíží.

05:03
    Za brankou hostů byla k vidění nepřehledná situace. Dlouho se o puk bojovalo u mantinelu.

06:14
    Vyloučení v týmu Hockey Club Tábor:
    Kamil Černý – 2 min., hákování.

06:50
    Klatovy se zatím na začátku své přesilovku nemohou usadit v útočném pásmu soupeřova celku.

07:49
    Josef Roubal se dostal ke dvěma nebezpečným střelám z kruhu, ale Gába zatím i se štěstím odolává.

08:14

08:55
    Tábor dlouho kombinoval v útočné třetině, ale nakonec z toho byla rána jen z velkého úhlu.

09:56
    Vitaloš zatím patří k nejaktivnějším hráčům v bílém dresu. Znovu nebezpečně nahazoval, přičemž jeho spoluhráči doráželi, ale Tábor odolal také v tomto případě.

11:05
    Vyloučení v týmu SHC Klatovy:
    Filip Kovařík – 2 min., vysoká hůl.

11:41
    Tábor právě vstřelil branku!
    Tábor se v přesilové hře ujímá vedení. Uspěl FILIP VLČEK, který byl dostatečně důrazný v předbrankovém prostoru. 0:1. Asistence: Jakub Matušík a Karel Plášil.
    11:41 Filip VLČEK - 0:1

12:34
    Kamil Černý – 2 min., nedovolené bránění.

14:02
    Úvodní minuta početní výhody se domácím příliš nepovedla. Už však táhnou další akci z vlastního pásma.

14:34

15:39
    Filip Kovařík – 2 min., podrážení.

16:03
    Suchánek se na útočné modré čáře už už chystal vystřelit, ale kotouč mu v rozhodující chvíli přeskočil hokejku.

17:17
    Přece jen se Tábor dočkal gólu v početní výhodě. Svůj druhý kanadský bod zapisují Vlček s Plášilem, ale autorem branky tentokrát byl JAN BÁRTA, který úspěšně zamířil střelou zápěstím z mezikruží. 0:2. Asistence: Filip Vlček a Karel Plášil.
    17:17 Jan BÁRTA - 0:2

18:36
    Stanislav Vajner – 2 min., sekání.

19:04
    Těsně před pauzou je už náskok hostů tříbrankový. Tentokrát se po kombinaci mezi Vlčkem a Matušíkem trefil ONDŘEJ ŠULEK. 0:3. Asistence: Jakub Matušík a Filip Vlček.
    19:04 Ondřej ŠULEK - 0:3

20:00

Je za námi první třetina, která nabídla tři góly v síti domácích. Nutno podotknout, že Tábor byl lepším celkem, a proto vede po zásluze. Ve všech případech se mu povedlo využít přesilovou hru.

20:01

20:50
    Hned na začátku třetiny bylo před brankou Klatov rušno! Šulek přihrál před brankoviště, ale Kolář touš nezastavil. Následně se uvolnil další hráč v modrém dresu, jenže domácí brankář jej vybruslil.

20:55
    Další gól v síti Klatov. JIŘÍ SEVERA dostal hrací předmět za brankovou čáru po precizní kombinaci svých spoluhráčů. 0:4. Asistence: Jakub Matušík a Filip Vlček.
    20:55 Jiří SEVERA - 0:4

21:38
    David Roubal dostal přihrávku zpoza brány. Okamžitě vystřelil, ale hostující gólman černou gumu zastavil v lapačce.

23:00
    Beníšek si nabruslil do útočné zóny, ale střela zápěstím se mu vůbec nepovedla. Skončila jen a pouze na zadním mantinelu.

24:08

24:55
    Úvodní sekundy oslabení odehráli hosté opravdu parádně. Už dvakrát dostali puk z vlastního pásma.

26:02
    Rychlou střelu od modré čáry dokázal Gába zlikvidovat lapačkou.

26:08

26:38

27:10
    Tábor by rád zopakoval své předchozí početní výhody. Nyní se Vlček snažil vymyslet finální přihrávku, ale domácí hokejisté jej vystihli.

28:09
    Na hrací ploše zůstal ležet jeden z domácích hráčů. Vypadá to ale, že bude v pořádku.

29:55
    Klatovy právě vstřelily branku!
    Zhruba v polovině řádné hrací doby se Klatovy dočkaly snížení! Na konci celé akce byl VLASTIMIL KVASNIČKA, který dostal puk nad rameno Gáby. 1:4. Asistence: Jiří Beránek a Adam Ženíšek.
    29:55 Vlastimil KVASNIČKA - 1:4

30:32
    Tomáš Hubata – 2 min., nedovolené bránění.

32:02
    Klatovy svou početní výhodu rozhodně nehrají špatně. Hostujícího gólmana zásobují několika střelami, jenže zatím to je bez úspěchu.

32:32

33:02
    Stanislav Vajner – 2 min., nedovolené bránění.

33:22
    Ačkoliv Plášil hned po vhazování nebezpečně vypálil, brankář si poradil bez větších potíží. Hned následně ale Klatovy vyhodily přes celé kluziště.

33:58
    Hosté opět potvrzují výtečně sehrané přesilové hry také čtvrtým gólem v početní výhodě. Do listiny střelců se zapsal TOMÁŠ HAJIČ. Útočník hostů dorazil kotouč těsně u brankoviště. 1:5. Asistence: Milan Dančišin a Jan Milfait.
    33:58 Tomáš HAJIČ - 1:5

35:02
    Jan Duda se zajímavě natlačil před obránce. Vypadalo to, že si kotouč stáhne do forehandu, ale nakonec se gólmana snažil překvapit střelou k bližší tyči. Šestý gól se ale Táboru vstřelit nepovedlo.

35:36
    Adam Dvořák – 2 min., hákování.

36:22
    Ženíšek táhl rychlý protiútok. Rozhodl se přihrávat na pravou stranu, ale jeho spoluhráč měl se zpracováním problémy.

36:28

37:16
    Teď to hosté chtěli sehrát skoro až do kuchyně, ale ideální možnost ke vstřelení šesté branky nevyužili.

37:58
    Převaha hostů je značná! Mezi kruhy si najel Šulek, jehož rychlá střela skončila v moci brankáře.

38:28
    Oba celky už hrají v plném počtu. Pomalu ale jistě se blížíme ke konci prostřední periody.

40:00

Tábor ve druhé třetině ještě dokázal navýšit své vedení a po čtyřiceti minutách tedy vede o 4 branky. O majiteli tří bodů z dnešního duelu tak je nejspíše rozhodnuto.

40:01

41:03
    Dančišin vysoko napadal rozehrávku domácího mužstva, ale ke kotouči se nedostal.

41:40
    Domácí zadáci uklidnili hru za svou bránou. Zich čeká na dostřídání spoluhráčů.

42:02
    Nahození ze středního pásma dorazilo až ke Gábovi, který okamžitě rozehrál do strany.

42:38
    Hubata vybízel Vlčka, který z levého křídla hledal místo na pravém kruhu k přihrávce. Domácí ale vystrčili své hole a dostali touš alespoň do střední třetiny.

43:09
    Tábor nyní pobývá v útočném pásmu. V rámci třetí třetiny se ještě nepřerušovalo.

43:28
    Přerušení přišlo až nyní, když od modré čáry vypálil Hubata. Domácí brankář ale lapačkou zakročil.

44:03
    Další tvrdý projektil, o který se tentokrát postaral Suchánek. Gólman vyrazil ramenem nad horní tyč.

44:48
    Severa se probil až do předbrankového prostoru, kde kvůli přesile domácích hráčů zakončit nedokázal.

45:28
    Jan Brtník – 2 min., sekání.

46:03
    Po sympatické kombinaci Tábora se úplně sám mezi kruhy ocitl Plášil. Bývalý extraligový obránce ale zamířil pouze do betonu domácího muže v masce.

46:34
    Karel Plášil – 2 min., hákování.

47:13
    Pánek se odhodlal ke střele od modré čáry, avšak jeho projektil byl zablokován prvním bránícím hráčem.

47:25
    David Vala – 2 min., sekání.

48:15
    Klatovy pokračovaly přesilovkou pět na tři, ve které si vytvořily poměrně velký tlak. Byly z toho střely z obou kruhů, ale Gába se v dané sekundy zaskvěl.

49:25

49:44
    Adam Ženíšek – 2 min., nedovolené bránění.

51:44
    Ačkoliv hosté další nabídnutou přesilovku nevyužili, stále platí, že utkání drží pevně pod kontrolou. Zdá se, že poslední minuty střetnutí se už budou jen dohrávat.

53:14
    O kotouč se nyní bojuje v útočném pásmu táborských hokejistů.

54:50
    Nahození Zíba mířilo na branku Klatov, avšak jejich brankář lapačkou stačil zareagovat.

55:09
    Rychlý kontr domácích táhla první útočná formace. Ke střele se ovšem nedostala.

56:12
    Tábor si teď nepřesně přihrál, a proto byl pískán icing. Těžiště hry se stěhuje před Gábu.

57:29
    David Roubal – 2 min., nedovolené bránění.

57:49
    Teď se zase nadechli domácí hokejisté, kteří bojují u mantinelu v útočném pásmu.

58:48
    Tábor se v závěru ještě snaží ve své přesilovce něco vymyslet, ale zároveň platí, že si konec užívá. Hosté to chtějí hrát doslova do prázdné brány.

Tábor dnes na ledě soupeře dominoval. Náskok si vytvořil už v první třetině, ve které se trefili Vlček, Bárta a Šulek. Ve druhé dvacetiminutovce se navíc dvakrát prosadil Severa. Jedinou branku domácích vstřelil ve 30. minutě Kvasnička, takže konečný výsledek zní 5:1 pro Tábor.

Z mé strany je to vše. Děkuji za pozornost, na počtenou! (20:23:46)

Daniel Fekets

Branky a nahrávky: 30. Kvasnička (Beránek, Ženíšek) – 12. Vlček (Matušík, Plášil), 18. Bárta (Vlček, Plášil), 20. Šulek (Matušík, Vlček), 21. Severa (Matušík, Vlček), 34. Hajič (Dančišin, Milfait)

HC Tábor: Gába (T. Dvořák) – A. Dvořák, Vala, Hubata, Suchánek (A), Kříž, Černý (C), Plášil – Dančišin, Milfait, Bárta, Zayml, Matušík (A), Hajič, Duda, Chocholoušek, Severa, Šulek, Vlček, Zíb

Rozhodčí: Šmika – Charvát, Sýkora