Vítkovice – Liberec 6:3 (kon.) | K. Vary – Kladno 4:3 (kon.) | Mladá Boleslav – Třinec 2:3 (po pr.)
Pardubice – Mountfield HK 5:2 (kon.) | Olomouc – Litvínov 5:3 (kon.) | Sparta – Kometa Brno 2:3 (kon.)
HC Dynamo Pardubice
5:2 (2:1, 2:0, 1:1)
Mountfield HK
Pátek 21.10.2022, 18:00 • Enteria arena, Pardubice • Tipsport extraliga • 13. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Hradec Králové má momentálně dobrou formu. Z posledních čtyř zápasů třikrát vyhrál, nestačil pouze na Olomouc. Hradečtí uspěli také na ledě Mladé Boleslavi. V minulém kole hrál Mountfield s pražskou Spartou. Východočeši porazili silného soupeře na domácím ledě po napínavém průběhu 3:2.
    Svěřenci Tomáše Martince jsou v tabulce se ziskem 18 bodů momentálně na sedmém místě.
    Mezi nejproduktivnější hráče patří Jakub Lev, který už nasbíral osm bodů, a to za dva góly a šest asistencí.
    V Hradecké v brance jsou na tom oba brankáři skoro stejně, Jan Růžička odchytal šest zápasů a Henri Kiviaho odchytal pět, kdo se postaví do brány proti Pardubicím?

Dynamo čekají první východočeské derby. Do enteria areny přijede největší rival, Mountfield Hradec Králové. Hokejisté Dynama se po výhře na nájezdy v Litvínově vrátili do čela vyrovnané extraligové tabulky. V posledních dvou zápasech Pardubice dotáhly zápas vždy do prodloužení, kde vyhrály. Nejdříve doma s Liberce vyhrály na prodloužení a poté na ledě Litvínova až v samostatných nájezdech.
    Mezi nejproduktivnější hráče Dynama patří Tomáš Zohorna, který nasbíral čtrnáct bodů. Mezi další hráče také patří další posila Lukáš Radil.
    V posledních dvou zápasech se postavil do brány Dominik Frodl, který vychytal v obou zápasech čisté konto. Bude chytat i v derby a vychytá třetí nulu?
    Trefí se dnes?

HC Dynamo Pardubice: Will (Frodl) – D. Musil, Čerešňák, T. Dvořák, Košťálek, Vála, J. Kolář(A), Bučko – R. Kousal, Zohorna (A), Radil – Paulovič, Poulíček (C), Cienciala – Říčka, A. Musil, Matýs – Koffer, Rákos, Urban.
    Trenér: Radim Rulík

Mountfield HK: J. Růžička (Kiviaho) – Kalina, McCormack, Jank, Rymsha, Nedomlel, Blain (A), Huttula, Pilař – Okuliar, Cingel, Lev (A) – R. Pavlík, Kev. Klíma, Jergl – Smoleňák (C), Lalancette, Kel. Klíma – Štohanzl, Zachar.
    Trenér: Tomáš Martinec

Rozhodčí: Hejduk, Mrkva – Axman, Lederer.

Oba týmy nastupují na ledovou plochu.

Před začátkem derby ještě zazní Česká státní hymna.

00:01

19:58
    Úvodní vhazování vyhrály Pardubice.

00:38
    U puku jsou Pardubice a jsou před Růžičkou.

18:52
    Dynamo mohlo jít do vedení. Kdy od modré pálil Poulíček, střelu hostující brankář vyrazil a odrazil se k Paulovičovi, který mohl zakončovat do prázdné brány.

02:16
    Hradci se nedaří dostat se ke kotouči.

03:26
    Vyloučení v týmu HC Dynamo Pardubice:
    Lukáš Radil – 2 min., nedovolené bránění.

03:59
    Hradec právě vstřelil branku!
    Hradec využívá přesilovku, kdy si před Willa najel RADEK SMOLEŇÁK, který z mezikruží poslal hosty do vedení a otevřel tak tím skóre zápasu.
    03:59 Radek SMOLEŇÁK - 0:1

05:10
    Hradec je v útočném pásmu, a střílí na Willa.

05:59
    Smoleňák mohl jít do útoku, ale nezpracoval přihrávku.

06:21
    Hra je přerušena a následuje komerční přestávka.

07:24
    Pardubicím se nedaří dostat se do útočného pásma.

08:13
    Mccormack střílel od modré, ale střela skončila v ochranné síti.

08:41
    Dynamo právě vstřelilo branku!
    Je vyrovnáno! ROBERT KOUSAL si najel před Růžičku, kde mu nahrál Koštálek, a rychlou střelou poslal hradeckému brankáři puk za jeho záda.
    08:41 Robert KOUSAL - 1:1

09:53
    Během pár minut jde Dynamo do vedení, kdy PETER ČEREŠŇÁK od modré vyslal rychlou střelu, a prostřelil Růžičku.
    09:53 Peter ČEREŠŇÁK - 2:1

10:56
    Pardubice mají teď velký tlak na bránu.

12:21
    Hra je přesunuta do rohu kluziště.

12:50
    Will předvedl skvělý zákrok, kdy Okuliar na něho vyslal střelu.

13:36
    Jeden z hradeckých hráčů nahrával před Willa Klímovi, ten ale přihrávku nezpracoval.

14:34
    Musil nahazoval puk před Růžičku, kde se snažil tečovat ještě Zohorna, gól z toho nebyl.

15:20
    Zohorna je několikrát faulován a bude se vylučovat.

15:29
    Vyloučení v týmu Mountfield HK:
    Bohumil Jank – 2 min., držení.

16:28
    Dynamo kombinuje před bránou, a Poulíček mohl přidat třetí branku.

19:09
    Hradci se zatím nedaří vytvořit si větší šanci.

19:35
    Jeremie Blain – 2 min., nedovolené bránění.

19:40

20:00

V první třetině padly tři branky. nejdříve se Hradec ujal vedení po tom co využil přesilovku. Dynamo na to zareagovalo a vyrovnalo, dokonce potom o minutu později šly Pardubice do vedení zásluhou Petera Čerešňáka.

20:01

20:07
    Ve druhé třetině Dynamo dohrává přesilovku.

21:10
    Hráči bojují o puk u mantinelu.

21:34

22:01
    Poulíček se doslat před Růžičku, kde zakončoval, hostující brankář na poslední chvíli střelu vyrazil.

22:42
    Před Růžičkou byl menší závar, ze kterého chtěl těžit Urban, ale střela byla vyražena.

23:35
    Radil přihrával do mezikruží Zohornovi, ten přihrávku nezpracoval.

24:04
    Pardubice jdou do dvoubrankového vedení. JAN KOŠŤÁLEK projel až před Růžičku, kde neměl problém zakončit a překonal tak Růžičku.
    24:04 Jan KOŠŤÁLEK - 3:1

25:04
    Hradec mohl snížit, kdy Smoleňák málem překonal rychlou střelou Willa, ten však předvedl parádní zákrok.

25:47
    Čerešňák pálil od modré, Růžička střelu vyrazil.

26:29
    Hra je přesunuta do rohu kluziště, kde hráči bojují o puk.

26:53
    Je tu další gól na straně Dynama. Tomáš Zohorna ujel s LUKÁŠEM RADILEM, a první jmenovaný nahrával druhému, který rychlou střelou zakončil.
    26:53 Lukáš RADIL - 4:1

26:53
    Oddechový čas pro tým Mountfield HK.

27:38
    Hráči jsou za Willem, kde bojují o kotouč.

28:04
    Smoleňák chtěl přihrávat svému spoluhráči, v tom mu zabránil jeden z pardubických obránců.

28:53
    Hradec se usadil v útočném pásmu.

29:00
    Po zásahu Willa vznikla menší potyčka mezi hráči. Následuje komerční přestávka.

29:32
    Hradec je u kotouče.

30:11
    Vála pálil od modré, střelu Růžička schoval do lapačky.