Florida – Tampa 2:3 (po pr.) | Chicago – Detroit 4:3 (po pr.) | Colorado – Seattle 2:3 (kon.)
Boston – Minnesota 4:3 (po pr.) | New Jersey – San Jose 2:1 (kon.) | Edmonton – St. Louis 0:2 (kon.)

3. Nick Foligno (BOS) 1+0 (22:10:25)

Boston Bruins zvládl dramatické utkání proti Minnesotě Wild a vypořádal se úspěšně se ztrátou dvoubrankového vedení. Ve třetí třetině se totiž o srovnání postaral Jared Spurgeon, jehož branka poslala střetnutí do prodloužení. Podstatnou část nastaveného času hrál Boston v početní převaze, čehož ale dlouho nedokázal využít. Až jedenáct sekund před koncem se prosadil po přihrávce Pastrňáka Taylor Hall, který tak zaznamenal během sobotního klání hned tři kanadské body.

64:49 Taylor HALL - 4:3

64:49
    Bruins právě vstřelili branku!
    Pouhých jedenáct sekund před koncem prodloužení se povedlo domácím přesilovku využít a strhnout vítězství na svou stranu! Pastrňák na levé straně brankoviště neměl dobrou pozici ke střele, přenesl tak rychle hru k pravému kruhu, kde se do střely z první opřel TAYLOR HALL, jenž překonal přesouvajícího se Fleuryho. Asistence: David Pastrňák, David Krejčí.

64:17
    Fleury čapá do lapačky vysokou střelu Lindholma od modré čáry, která mířila k jeho levé tyči.

63:53
    Další střela Bergerona z mezikruží, tentokrát Fleury skočil po vyraženém puku a přerušil hru.

63:32
    Hall poslal ze strany riskantní přihrávku před brankoviště, Bergeron se dostal ke střele, ale Fleury reflexivně vyráží puk mimo brankoviště!

63:01
    Wild rychle po buly vyhodili přes všechny čáry.

62:57
    Oddechový čas pro tým Boston Bruins.

62:57
    Ne na dlouho! Za podražení Krejčího totiž odchází pykat Kaprizov!

62:46
    Nyní se tedy bude pokračovat v klasickém počtu tři na tři.

62:46
    Brodinovu jedovku od modré čáry chytá Ullmark do lapačky.

62:34
    Úspěšný nebyl, odpovědět nyní mohou hosté.

62:15
    Bruins mají puk za svou brankou a vymýšlí přechod do útočného pásma.

61:24
    Znovu se do zakončení dostal Pastrňák, Fleury však vyráží i tento projektil! A Minnesota už je v plném počtu, tedy ve čtyřech.

60:52
    Krejčí číhal na kotouč v levém kruhu, zamířila k němu přihrávka, avšak jeho střelu dokázal betonem vytěsnit přesouvající se Fleury.

60:39
    Pastrňák se dostal hned ke dvěma střelám. První orazítkovala zadní mantinel, druhou už musel řešit brankář Fleury, který puk vyrážečkou srazil mimo tři tyče.

60:01

O osudu tohoto utkání rozhodne prodloužení, případně samostatné nájezdy. Prodloužení začne Boston v početní převaze čtyř proti třem. Tato přesilovka bude trvat minutu a 22 sekund.

60:00

59:45
    Wild vyhazují přes celé kluziště.

59:26
    Okamžitě po buly přišla prudká rána Pastrňáka, která ale prolétla pouze na zadní hrazení.

59:22
    Vyloučení v týmu Minnesota Wild:
    Matt Dumba – 2 min., držení hole.

59:21
    Smith vyjel zpoza branky Wild, obtočil se kolem obránce, ale nepovedlo se mu překonat Fleuryho.

59:01
    Poslední minuta základní hrací doby.

58:40
    Oba týmy v posledních desítkách sekund prakticky okamžitě poté, co se dostanou do útočných pásem, přichází o kotouč.

57:33
    Souhra Krejčího s Hallem k ničemu nevedla, Boston přišel o útočné pásmo.

57:02
    Rychlý návrat Bostonu do útoku. Nahozený kotouč Fleury chytá a přerušuje hru.

56:51
    Protečované vyhození Minnesoty, zakázané uvolnění z toho nebude.

56:24
    Bruins se pochopitelně nelíbí, že přišli o svůj náskok a snaží se převzít iniciativu. Coyleovo zakončení srazil Dumba až do ochranné sítě.
    55:29 Jared SPURGEON - 3:3

55:29
    Minnesota právě vstřelila branku!
    Hosté se přeci dočkali svého vyrovnání! Tlak do brankoviště Linuse Ullmarka přináší své ovoce. Domácí brankář se musel vypořádávat se clonami a také několika střelami. Ta poslední, kterou z bekhendu z mezikruží vyslal JARED SPURGEON, však propadla za jeho záda. Asistence: Mats Zuccarello, Jonas Brodin.

54:42
    Přihrávka rukou zastavila hru. A ještě jedna komerční pauza.

54:14
    Nosek nahodil směrem na Fleuryho, Bostonu se ale útočné pásmo nepovedlo vybojovat.

53:54
    Jostovu střelu z bezprostřední blízkosti Ullmark vyrazil, do zakončení se okamžitě dostal ještě od modré Brodin, ale tato rána skončila na zadním hrazení.

53:14
    Ullmark si připisuje zákrok proti zakončení Gaudreaua, jenž střílel z levé strany metr od brankoviště. Komerční přestávka.

52:48
    Zakázané uvolnění Bostonu, kterému se nepovedla přihrávka skrz střední pásmo.

52:15
    Zacha se hnal do útočného pásma, dostal se na zadní mantinel a měl tam střet s jedním ze soupeřů. Drží se za ústa a odjíždí na střídačku, zatímco hra pokračuje. Hokejkou jej trefil Addison, který vyhazoval puk ze svého pásma.

52:05
    Hra je přerušena kvůli postavení mimo hru. Komerční pauza.

51:35
    Hraje se velmi dlouhý úsek bez přerušení. Ani jeden z týmů se nedokáže dostat do zakončení, natož k delšímu postavení v útočném pásmu.

50:40
    Ve hře obou celků jsou nyní vidět nepřesnosti. Puk létá ze strany na stranu.

49:52
    Boston zvládl kritickou pasáž plnou vyloučení a nadále drží vedení 3:2! Minnesota si sice vypracovala několik šancí, ale nakonec z toho nic nevytěžila.

49:52

49:35
    Minnesotě se nyní nedaří usadit v útočném pásmu.

48:59
    Po několika střelách ze strany hostů se kotouč odrazil na modrou čáru, kam už si sjel z trestné lavice Clifton. Okamžitě se vydal do úniku a mohl přidat extrémně důležitý gól na stranu Bostonu, tentokrát ale zazářil v brankovišti Fleury!

48:35
    Minnesota drží útočné pásmo a vytváří tlak na defenzivní trio domácích.

48:29
    Spurgeon pálil od modré, Ullmark sráží kotouč do strany.

47:52
    Nyní je ale Boston v mnohem větších problémech. Další dvouminutový trest za hákování dostává Lindholm a Bruins budou nyní ve třech takřka celou minutu!

47:22
    Eriksson Ek dostal přihrávku za obranu ve chvíli, kdy se Minnesota vracela do útočného pásma. Hostující forvard šel sám na brankáře, Ullmark ale parádním zákrokem zachránil vedení svého celku!

47:02
    Boston je ve čtyřech, Smith je zpět na ledě.

46:49
    Minnesota si bere oddechový čas. Dvojnásobná přesilovka bude trvat 13 sekund.

46:49
    Vyloučení v týmu Boston Bruins:
    Connor Clifton – 2 min., krosček.

46:49
    Boldy je během přesilových her hodně aktivní, jeho další střelu, tentokrát od pravého mantinelu, Ullmark likviduje. Hra je přerušena a bude se znovu vylučovat.
    45:48 Neuznaný gól Boldyho

45:48
    Matt Boldy sice dostal kotouč do branky Bostonu, povedlo se mu to ale pouze nedovoleným způsobem, když do kotouče kopl. Rozhodčí tak branku neuznává.

Minnesota sice využila přesilovou hru, ale o vyrovnávací brance nyní rozhodne video. Ke gólu totiž došlo bruslí Boldyho.

45:02
    Craig Smith – 2 min., vysoká hůl.

44:50
    Až teď je hra přerušena. Hartman se uvolnil v levém kruhu, jeho střelu Ullmark dokázal zachytit do lapačky a přerušit hru.

44:07
    Na modré čáře našel skulinu Grzelcyk, jeho pumelici Fleury vyráží. Stále nebyla hra přerušena.

42:35
    Hall zakončoval útok od pravého mantinelu, Fleury kotouč sráží mimo brankoviště.

41:50
    Hraje se hodně dlouhý úsek bez přerušení. N. Foligno se tlačil do střely mezi kruhy, ale trefil jen bránícího protihráče.

40:59
    Domácí se natlačili do útočného pásma, DeBrusk se natlačil do zakončení z bekhendu, ale Fleury byl připraven.

40:37
    Mírný tlak hostujícího týmu. Štěstí zkoušel také Kaprizov, ale ani on se netrefil na klec domácího gólmana.

40:26
    Hostující Merrill se napřáhl od modré čáry, branku Ullmarka ale netrefil.

40:01

Další třetina začne přibližně v 21:06.

Boston sice ve třetí třetině zvýšil na 3:1 zásluhou trefy Hampuse Lindholma a dostal se do několika dalších šancí. Další navýšení vedení ovšem nepřišlo, čehož využila Minnesota. Matt Boldy totiž vstřelil v přesilovce ve 36. minutě kontaktní gól, po kterém je osud zápasu zcela otevřen.

40:00

39:30
    Kotouč je ve středním pásmu.

38:57
    Hosté se dostali do velké šance! Brodin střílel od modré čáry a tečovaný puk proklouzal pod brankáře Ullmarka. Tomu se povedlo rychle zorientovat a kotouč zalehnout právě včas, k dorážení se totiž už hnal Kaprizov.

38:48
    Pokus o přihrávku skrz střední pásmo nevyšel. Boston se dopouští zakázaného uvolnění.

38:25
    Domácí se natlačili do útočného pásma, ještě Forbortovi se povedlo z ostrého úhlu vystřelit na Fleuryho. Ten tentokrát drží puk pod kontrolou a přerušuje hru. Komerční pauza.

37:52
    Pastrňák vyslal za obranu hostů Taylora Halla, který se řítil na brankáře Fleuryho sám. Jenže se mu nepovedlo při zakončení dostat puk mezi betony hostujícího brankáře, který svým betonem kotouč vykopl! Obrovská šance domácích.

36:50
    Wild jsou vstřeleným gólem povzbuzeni. Dewar to nyní zkoušel zpoza kruhů, trefil ale jen bránícího Reillyho.
    35:58 Matthew BOLDY - 3:2

35:58
    Hosté využívají přesilovou hru! Trpělivá rozehrávka na pravé straně slaví kýžený úspěch. Zuccarello nikam nespěchal, rozdával puky buď na modrou nebo za branku, načež se odhodlal poslat prudký pas mezi kruhy na MATTA BOLDYHO, který kotouč protečoval směrem na branku Linuse Ullmarka. Tomu se nepovedlo letící puk zachytit a podruhé v utkání kapituluje. Asistence: Mats Zuccarello, Marcus Foligno.

34:49
    Nosek se v oslabení dostal do úniku a prodral se až před branku Fleuryho. Při zakončení chtěl předvést kličku na střed, byl ale atakován vracejícím se Addisonem, který ho poslal přimo do hostujícího brankáře.

34:09
    Komerční pauza.

34:09
    David Krejčí – 2 min., držení.

34:00
    Rychlý protiútok, na jehož konci Krejčí míjí branku Fleuryho.

33:15
    Po období, kdy byli jasně lepší domácí, nyní trochu převzali taktovku hosté. Branku Ullmarka ale rozhodně střelami nezasypávají.

32:36
    Hosté se dostali do útoku. Zuccarello se skvěle zorientoval mezi kruhy a povedlo se mu vypálit přes obránce. Ullmark ale puk sráží do strany.

31:37

31:28
    Zacha měl na hokejce další gól svého týmu, když dorážel Grzelcykovu střelu! Puk ale proklouzal křižně skrz brankoviště a odrazil se od tyče až k levému mantinelu.

31:06
    Střela Grzelcyka zpoza kruhů prosvištěla až na zadní mantinel.

30:38
    Tentokrát to vzal Pastrňák na sebe a výtečně kličkoval mezi bránícími protihráči. Už se dostával takřka k brance soupeře, když mu puk ujel při poslední kličce trochu více do strany.

30:24
    Pastrňák se snažil dlouhou přihrávkou vrátit svůj tým do útočného pásma, nakonec z toho ale je pouze zakázané uvolnění.

29:57
    Minnesotě se povedlo vytlačit puk do středního pásma.

29:37
    Matthew Boldy – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo hrací plochu.

28:58
    Po delší době se hosté dostali do útoku, Merrillovo nahození na Ullmarka se ovšem neodrazilo zpět do hřiště. Domácí brankář přerušuje hru.

28:19
    Bruins nyní hrají, jako by měli přesilovku! Minnesotě se nedařilo obrat soupeře o puk a hlavně Zacha u pravého mantinelu neustále rozdával kotouče. Nadvakrát se dostal ke střele Bergeron, ale Fleuryho nepřekonal.

27:31
    Minnesota je ve druhé třetině zatím hodně pasivní. Ale je to způsobeno výkonem domácích, kteří pálí z každé možné pozice a mají skvělý forčeking.

26:55
    A Bruins jsou opět v útoku! Smith se tentokrát odhodlal ke střele od pravého mantinelu a nutí Fleuryho přerušit hru.
    26:41 Hampus LINDHOLM - 3:1

26:41
    Domácí zvyšují na 3:1! Po vyhraném buly se dostal puk k modré čáře na HAMPUSE LINDHOLMA, jehož první střela sice byla zblokována, ale puk se k němu vrátil a druhým pokusem už propálil vše, co mu stálo v cestě. Včetně brankáře Fleuryho! Asistence: Matt Grzelcyk, Craig Smith.

26:33
    Oba týmy předvedly solidní útoky. O poznání povedenější ale byl atak domácích, na jehož konci Coyle protečoval střelu zpoza kruhů. Fleury ale střelu likviduje a přerušuje hru. Komerční pauza.

25:18
    Po nepřesné střele Bergerona, která těsně prolétla kolem branky Fleuryho, se vydala do útoku Minnesota. Tu ale zastavilo postavení mimo hru.

24:51
    Zakázané uvolnění Minnesoty. Vhazovat se tak bude před Fleurym.

24:04
    Domácí vyhráli buly a rozehráli rychlý útok dvou na jednoho. Hall na levé straně dobře viděl najíždějícího Pastrňáka, k němuž také poslal puk. Český forvard ovšem trefil svou střelou jen ležícího Fleuryho.

23:55
    Následuje zakázané uvolnění Bostonu po nepovedené rozehrávce.

23:45
    Trochu pozdně odpískané postavení mimo hru Minnesoty.

23:05
    Lauko se dostal do fyzické přetlačované právě s Middletonem, snažil se ho obejít, ale nakonec byl na útočné modré povalen k ledu. Rozhodčí nereagují.

22:46
    To střela od modré, kterou vyslal Middleton, už ohrozila Ullmarka, jenž musel zasahovat. Kotouč vytěsnil na zadní hrazení.

21:56
    Wild se povedlo dostat ze své třetiny a dokonce zaútočit, ale Eriksson Ek se netrefil z pravé strany na branku Ullmarka.

21:43
    A další střela Bostonu. Ten držel po střele Coyla dlouho postavení v útočném pásmu, nedařilo se mu ovšem najít střeleckou pozici. Až přihrávka před kruhy na Cliftona byla ideální, avšak ránu Cliftona Fleury taktéž kryje.

21:07
    Boston je na začátku druhé třetiny hodně aktivní a vytváří na Minnesotu velký tlak! Coyle pálil z pravého kruhu, Fleury kotouč vyráží.

20:44
    Útočnou akci Davida Pastrňáka zastavil bránící Jared Spurgeon, který zblokoval zakončení českého útočníka a kotouč skončil v ochranné síti.

20:23
    Druhá třetina začala obdobně jako ta první. Útok první formace domácích zakončoval Zacha, znovu se mu ovšem nepovedlo usměrnit střelu mezi tři tyče.

20:01

Další třetina začne přibližně v 20:06.

Úvodní třetina utkání mezi Bostonem a Minnesotou skončila. Domácí sice prohrávali od druhé minuty, kdy se prosadil Duhaime v oslabení, ale velmi rychle se jim povedlo vyrovnat zásluhou trefy Foligna. Ve 13. minutě pak otočil skóre zápasu důrazný David Pastrňák, kterému se povedlo před brankou získat odražený puk a dostat ho za záda brankáře Fleuryho.

20:00

19:55
    Tak ještě jedno vhazování. Ullmark přerušil hru po střele Middletona zpoza levého kruhu.

19:34
    Kaprizov se uvolnil v útočném pásmu v levém kruhu, v němž vymíchal bránícího soupeře a zůstal nikým nekryt. Pak ale poslal hodně nepřesnou střelu směrem na klec Bostonu.

18:54

18:20
    Před Coylem, k němuž se odrazil puk na pravé straně, zela zčásti odkrytá klec! Domácí útočník, jenž byl tísněn bránícím protihráčem, ale promáchl a velkou šanci nevyužil.

17:38
    Další vyhození Minnesoty. Tentokrát po zblokování střeleckého pokusu Bergerona.

16:59
    Hosté vyhráli buly a okamžitě poslali puk přes všechny čáry.

16:54
    Jacob Middleton – 2 min., podrážení.

16:22
    Delší úsek bez přerušení ukončil zásah Ullmarka. Dolétl k němu nahozený puk ze středního pásma, přičemž se k němu hodně rychle blížil M. Foligno. Domácí brankář tak raději přerušil hru.

14:56
    Spurgeon se odhodlal od modré čáry k prudké ráně zápěstím. Puk prolétl až k Ullmarkovi, který ho chytá do lapačky.

14:15
    Hra je znovu přerušena. Následuje komerční pauza.

13:48
    Útok Minnesoty zastavilo postavení mimo hru.

13:34
    Bruins pokračují v předvádění velmi aktivního výkonu. Poté, co Coyle netrefil branku Minnesoty, dostal se do šance také Frederic. Ani on ale nezamířil mezi tři tyče.
    12:45 David PASTRŇÁK - 2:1

12:45
    Domácí otáčí vývoj skóre! Hall zavezl puk po pravé straně do útočného pásma a snažil se vystřelit, ale neprosadil se přes bránícího M. Foligna. Puk se ovšem odrazil před branku, kde ho dostal za záda Fleury dostatečně důrazný DAVID PASTRŇÁK! Asistence: Taylor Hall, David Krejčí.

12:23
    Do velmi dobré pozice se prodral Jakub Lauko, kterého mezi kruhy vyzval k zakončení svou přihrávkou Nosek. Lauko se snažil přizvednout puk a poslat ho k levé tyči, Fleury se ale blýskl povedeným zákrokem a přerušil hru.

10:59
    Dewar se z levého kruhu snažil prosadit, jeho střelu ale Ullmark moc dobře viděl a puk bez problémů vyrazil.

10:30
    Akce hostí byla zastavena hvizdem rozhodčího kvůli postavení mimo hru. Komerční pauza.

10:02
    Hraje se dlouhý úsek bez přerušení. Oba týmy se nyní pravidelně střídají ve vedení puku, usadit se v útočném pásmu se jim ovšem nedaří.

09:19
    Puk se rychle vrátil do útočné třetiny hostů a Kaprizov se tlačil do zakončení. Jeho pokus ovšem zblokoval Zbořil.

09:09
    Fleury se musel vypravit daleko z branky, aby odehrál puk, za kterým se řítil jeden z hráčů domácího týmu.

08:28
    Nakonec přiletěl kotouč až k Fleurymu, který jej ovšem vyráží do bezpečí a jeho spoluhráči ho následně vyváží mimo svou třetinu.

08:10
    Bruins jsou v útočném pásmu, zatím se jim ale nedaří najít výhodnou střeleckou pozici.

07:20
    Rychlý protiútok, při kterém se Matt Boldy dostal až před branku domácích. Po otočce ohrozil Ullmarka, který ale má kotouč pod kontrolou. Komerční pauza.

07:10
    David Pastrňák na sebe vzal zodpovědnost za útočnou akci. Dostal se s pukem do útočného pásma, z pravé strany ovšem minul branku Minnesoty.

05:52

05:44
    Boldy využil své rychlosti a nejen, že pronikl zpět do útočného pásma, ale ještě ohrozil branku Bostonu. Jeho zakončení se však odráží až do ochranné sítě.

05:10
    Bruins zatím dobře brání toto oslabení. Coyle se sice dostával do šance a dokonce se prodral za obranu, nepovedlo se mu ale zamířit puk na Ullmarka. Jinak Boston nepouští soupeře k ničemu.

04:20
    Bostonu se povedlo poslat kotouč mimo své pásmo. Minnesota hledá cestu zpět.

03:52
    Jakub Lauko – 2 min., držení.

03:52
    Wild vystavili své soupeře výraznému tlaku, Kaprizovovu střelu se snažili hosté ještě dorážet. Sice neuspěli, ale zahrají si přesilovku.
    03:12 Nick FOLIGNO - 1:1

03:12
    Byť Bostonu skončila přesilová hra, útok pokračoval a z levého kruhu pro vhazování přesně zamířil NICK FOLIGNO, který velmi rychle srovnává na 1:1! Asistence: Taylor Hall, Pavel Zacha.

02:55
    Po Coylově střele se ještě na pravé straně v kruhu pro vhazování dostal k dorážce jeden z hráčů Bruins, Fleury ale odolal!
    01:55 Brandon DUHAIME - 0:1

01:55
    A máme tu úvodní gól utkání, který ovšem dává hostující Minnesota! V oslabení se dostal do úniku BRANDON DUHAIME, který se úspěšně prodral mezi hráči Bruins až k brance a překonal Linuse Ullmarka! Bez asistence.

01:05
    Joel Eriksson Ek – 2 min., sekání.

01:02
    Hra je po střele Cliftona, ktrerou Fleury chytá, přerušena. Bude se poprvé vylučovat.

00:23
    Bruins měli solidní vstup do utkání, první formace se dostala do útočného pásma, nicméně Pavel Zacha míjí klec, kterou hájí Marc-Andre Fleury.

00:01

Před utkáním probíhá ceremoniál k uctění Zdena Cháry. Legendární Zdeno Chára strávil podstatnou část kariéry právě v dresu Bostonu Bruins. A nyní se vypravil na ledovou plochu, kde sklízí bouřlivý potlesk.

Boston Bruins: Swayman (Ullmark) – H. Lindholm, Grzelcyk, Forbort, Clifton, Reilly, Zbořil – Zacha, Bergeron, DeBrusk – Hall, Krejčí, Pastrňák – Frederic, Coyle, Cr. Smith – N. Foligno, Nosek, Lauko.
    Trenér: Jim Montgomery

Minnesota Wild: Gustavsson (M. Fleury) – Middleton, Spurgeon, Brodin, Dumba, Merrill, Addison – Kaprizov, Hartman, Zuccarello – Shaw, Eriksson Ek, M. Foligno – F. Gaudreau, Rossi, Boldy – Duhaime, Steel, Jost.
    Trenér: Dean Evason

Rozhodčí: McIsaac, Luxmore – Kelly, Baker.

V minulé sezoně se oba celky proti sobě postavily celkem dvakrát. V obou zápasech se z vítězství radovala Minnesota, která tak prokázala, že to na Bruins umí. Jak ale už bylo zmíněno, obrana Wild na začátku sezony nové prožívá bídné období. A tak vše hraje naopak do karet domácímu Bostonu.

Není tak divu, že favority zápasu jsou domácí hokejisté. Boston Bruins vstoupil do této sezony výtečně, když z pěti zápasů vyhrál hned čtyři a má pozitivní skóre 23:16. Vstup do nového ročníku se povedl i díky české formaci David Pastrňák – David Krejčí – Pavel Zacha. Trenér Bostonu sice českou lajnu nakonec rozdělil a vedle Pastrňáka s Krejčím postavil Taylora Halla, ale ani tato kombinace není vůbec špatná.

O tom ostatně hovoří statistiky. Pastrňák je zatím nejproduktivnějším hráčem týmu se třemi brankami a pěti asistencemi, Krejčí má bilanci 2+3 a ani Zacha nehraje špatně, přestože od chvíle, kdy nehraje se svými krajany, se bodově neprosadil. Bostonu se celkově vyplácí sázka na českou legii, kterou v týmu rozšiřují ještě Jakub Zbořil, Tomáš Nosek a také Jakub Lauko, který ale v posledních dvou utkáních v sestavě Bruins nefiguroval.

Hosté z Minnesoty se na startu nové sezony ohromně trápí. Ze čtyři odehraných zápasů vydolovali jen jedno vítězství proti ještě více se trápícímu Vancouveru, a i toto vítězství vydřeli až po prodloužení. Jak poukázal například Mats Zuccarello, jeden z hlavních tahounů týmu, Minnesota má velmi špatnou defenzivu. A tak zatímco v útoku nemají Wild problém, v obraně je to tragédie. I proto má Minnesota po čtyřech zápasech tragické skóre 16:23. V takovou chvíli není hostům nic platné ani to, že Zuccarello a Kirill Kaprizov dokázali oba vstřelit po čtyřech brankách a posbírat shodně osm kanadských bodů. Dokud nezačne šlapat obrana a brankáři Marc-Andre Fleury s Filipem Gustavssonem, výhry se budou i s vysokou produktivitou sbírat jen velmi obtížně.

Hokejisté Bostonu Bruins přivítají v sobotu na svém ledě Minnesotu. Utkání, které se pro českého diváka bude hrát ve velmi atraktivní čas, se budeme věnovat v tomto textovém přenosu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 4. N. Foligno (Hall, Zacha), 13. Pastrňák (Hall, Krejčí), 27. H. Lindholm (Grzelcyk, Cr. Smith), 65. Hall (Pastrňák, Krejčí) – 2. Duhaime, 36. Boldy (Zuccarello, M. Foligno), 56. Spurgeon (Zuccarello, Brodin)

Boston Bruins: Ullmark (Swayman) – H. Lindholm, Grzelcyk, Forbort, Clifton, Reilly, Zbořil – Zacha, Bergeron (C), DeBrusk – Hall, Krejčí (A), Pastrňák (A) – Frederic, Coyle, Cr. Smith – N. Foligno, Nosek, Lauko.

Minnesota Wild: M. Fleury (Gustavsson) – Middleton, Spurgeon (C), Brodin, Dumba (A), Merrill, Addison – Kaprizov, Hartman, Zuccarello – Eriksson Ek, M. Foligno (A), Jost – Boldy, Rossi, F. Gaudreau – Duhaime, Steel, Dewar.

Rozhodčí: McIsaac, Luxmore – Kelly, Baker

Diváci: 17 850