Lens – Toulouse 3:0 (kon.)
Racing Lens
3:0 (0:0)
Toulouse FC
Pátek 28.10.2022, 21:00 • Stade Bollaert-Delelis, Lens • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 13. kolo

Fotbalisté Lens si upevnili druhé místo v tabulce na své poměry neobvyklou palbou. Po nevýrazné první půli je nezlomila ani neproměněná penalta v úvodu té druhé, deset minut nato skóre otevřel střídající Openda. Dlouho se pak zdálo, že dohrají posedmé v řadě zápas s nejvýše jedním gólem, v závěru ale Loïs Openda dovršil za 35 minut pobytu na hřišti čistý hattrick. Na všechny góly mu nahráli další náhradníci Lens.
    Domácí za celý zápas nepustili nováčka k přímé střele a hlavně díky čerstvé krvi zaslouženě vysoko vítězí. (22:58:08)

Držení míče: 53 % : 47 %.
    Střely na branku: 8:0. Střely mimo: 5:4. Rohy: 6:8. Ofsajdy: 0:0. Fauly: 13:14.

90+3

90+3
    Loïs Openda slaví hattrick svlečeným dresem, s čímž je samozřejmě spojena taxativní žlutá karta pro hrdinu Lens.
    90+3. Loïs OPENDA - 3:0

90+3
    Lens právě vstřelilo branku!
    Křížnou průnikovou přihrávku Claudea-Maurice využívá LOÏS OPENDA a jesličkami bránícímu Diarrovi zavěsil za háčky zadní tyče, čímž kompletuje svůj první hattrick v nejvyšší soutěži!

90+1
    Střídání v týmu Toulouse FC:
    ze hřiště odkulhal zraněný Mikkel Desler, nahrazuje ho Kévin Keben Biakolo.

90+1
    Alexis Claude-Maurice centruje od rohového praporku na Floriana Sotocu, který hlavičkuje do rukavic toulouského brankáře.

90
    Nastavují se 3 minuty.

90
    Fotbalisté Lens snižují poměr rohů, s rozehrávkou šestého nijak nepospíchají.

88
    Okamžitě mohl odpovědět zastupující kapitán Branco van den Boomen, svůj průnik zakončil pěknou točenou střelou, která se téměř otřela o vzdálenější tyč.
    86. Loïs OPENDA - 2:0

86
    Rozehrávku teď naprosto zpackali Begraoui s Rouaultem. Jednomu míč vypíchl Claude-Maurice, druhého snadno přetlačil LOÏS OPENDA a zblízka podruhé v zápase překonává Dupého.

85
    Claude-Maurice se opět skvěle uvolnil a přihrál Frankowskému, který krouceným pasem nachází u zadní tyče Opendu. Jeho hlavičku do ohně však zachytili zadáci Toulouse.

84
    ze hřiště odchází Brecht Dejaegere, přichází Yanis Begraoui.

84
    Střídání v týmu Racing Club de Lens:
    ze hřiště odchází Deiver Machado, přichází Ismaël Boura,
    místo lehce zraněného Jonathana Gradita pak nastoupil Steven Fortes.

83
    Na druhé straně směřuje křížný pas Veljka Birmančeviće do nárurče Brice Samby.
    82. Claude-Maurice neproměnil slibný kontr

82
    Domácí fotbalisté sice roh nevyužili, ale od půlící čáry se rychle vrátili před bránu Toulouse. Claude-Maurice si chladnokrevně vychutnal tři zadáky, než vystřelil. Dupé byl ovšem na čáře pozorný, takže ho ani nemusel Sylla tak vehementně jistit skluzem.

Karel Jedlička

Branky: 60. Openda (Sotoca), 86. Openda (Claude-Maurice), 90+3. Openda (Claude-Maurice)

Karty:   67. Haidara (LNS), 90+3. Openda (LNS) – 80. Dejaegere (TOU)

Neproměněná penalta: 50. Sek. Fofana (LNS), brankář Dupé zneškodnil

Racing Lens: Samba – Haidara, Danso, Gradit (84. Fortes) – Frankowski, Samed, Onana (56. Sotoca), Fofana /C/, Machado (84. Boura) – Saïd (56. Openda), da Costa (70. Claude-Maurice).
    Náhradníci: Leca – Louveau, Poręba, Barry.

Trenér: Haise

Toulouse FC: Dupé – Desler (90+1. Keben), Rouault, Diarra, Sylla – Dejaegere /C/ (84. Begraoui), Spierings, van den Boomen – Chaïbi (72. Birmančević), Dallinga (72. Onaiwu), Abúchlál.
    Náhradníci: Haug – Zandén, Costa, Tsingaras, Genreau.

Trenér: Montanier