Leeds – Bournemouth 4:3 (kon.) | Manchester City – Fulham 2:1 (kon.) | Nottingham – Brentford 2:2 (kon.)
Wolverhampton – Brighton 2:3 (kon.) | Everton – Leicester 0:2 (kon.)
Everton FC
0:2 (0:1)
Leicester City
Sobota 05.11.2022, 18:30 • Goodison Park, Liverpool • Anglická Premier League • 15. kolo

Držení míče: 49 % : 51 %.
    Střely na branku: 2:8. Střely mimo: 5:7. Rohy: 8:3. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 9:5. (20:25:09)

Je konec! Leicester nakonec zvládl duel na půdě Evertonu a zvítězil 2:0.První šanci měl po pěti minutách Daka, ale netrefil branku stejně jako na opačn straně Iwobi. V 15. minutě to zkoušel Maddison, který těsně minul pravou tyč. Do vedení se hosté dostali v závěru poločasu parádní střelou Tielemanse. Po změně stran mohl vyrovnat Dominic Calvert-Lewin, ale Danny Ward byl proti. Druhou branku hostů navíc přidal Harvey Barnes.

90+3

90+3
    Duel už se pouze dohrává. Leicester si s přehledem drží dvoubrankový náskok, zatímco Everton nemá na zvrat čas ani sílu.

90+1
    Střídání v týmu Leicester City:
    ze hřiště odchází Youri Tielemans, přichází Nampalys Mendy.

90+1
    Nastavují se tři minuty!

90
    Po následném rohovém kopu se k zakončení tlačil James Tarkowski, ale důrazný obránce v modrém mu nedal prostor.

89
    Everton se ještě nevzdává a tlačí se do ofenzivy. Domácí celek zatím vybojoval pouze rohový kop.

88
    Domácí fotbalisté působí po další obdržené brance hodně zaskočení. Tohle už bude pro celek z Liverpoolu hodně těžké.
    86. Harvey BARNES - 0:2

86
    Leicester právě vstřelil branku! Hostující celek přidává druhou branku a přibližuje se k důležitému vítězství! James Maddison prošel po levém křídle do blízkosti vápna, našel HARVEYHO BARNESE, který si míč připravil na levačku a tvrdou střelou napnul síť!

86
    Conor Coady poslal přihrávku na pravou stranu, kde operoval Nathan Patterson. Fotbalistům Evertonu rychle utíká čas na vyrovnání.

85
    James Maddison nespěchal s exekucí rohového kopu, což se nelíbilo příznivcům Evertonu. Jeho centr si našel James Justin, ale jeho pokus postrádal razanci.

84
    Patterson se dostal do blízkosti velkého vápna, kde hledal Maupaye, jenže druhý jmenovaný se nechal odstavit důrazným obráncem.

83
    Everton se dostal do blízkosti velkého vápna, jenže Iwobi místo zakončení poslal přihrávku na levé křídlo, odkud nepřišel centr do vápna.

82
    James Tarkowski si dal pozor na vysoký nákop a bez problémů zahrál míč hlavou do rukavic vyběhnutého brankáře Pickforda.

81
    Domácí zaútočili po pravé straně hřiště, ale jejich akce skončila nepovedeným centrem, který do bezpečí srazil obránce Wout Faes.

80
    Do konce duelu zbývá deset minut a Leicesteru se fantasticky podařilo otupit aktivitu Evertonu z úvodu druhého poločasu dnešního duelu.

79
    Leicester hraje s míčem na kopačkách a nikam se nežene. Fotbalisté v tmavých dresech jsou aktivnější a soupeři zatím nepůjčují míč.