Leeds – Bournemouth 4:3 (kon.) | Manchester City – Fulham 2:1 (kon.) | Nottingham – Brentford 2:2 (kon.)
Wolverhampton – Brighton 2:3 (kon.) | Everton – Leicester 0:2 (kon.)
Nottingham Forest
2:2 (1:1)
Brentford FC
Sobota 05.11.2022, 16:00 • The City Ground, Nottingham • Anglická Premier League • 15. kolo

Dramatické utkání na The City Ground je minulostí a Nottingham Forest nakonec bere bod. Hodně klíčové dnes byly závěry obou poločasů. V nastavení prvního proměnil sporně nařízenou penaltu Bryan Mbeumo a odpověděl na úvodní gól Morgana Gibbse-Whitea. Po přestávce dokonce přišel obrat, o který se patnáct minut před koncem postaral Yoane Wissa. Brentford nebyl daleko blízko prvního venkovního vítězství, v poslední minutě nastavení ho o něj ale připravil vlastní gól Mathiase Jörgensena. Konečný výsledek drama na The City Ground. Nottingham Forest 2 Brentford 2. (18:07:24)

90+7

90+6
    Nottingham právě vstřelil branku! MATHIAS JÖRGENSEN si po obrovském závaru hráčů Nottinghamu a odrazu míče vstřelil v poslední minuty nastavení vlastní gól, který rozhoduje o dělbě bodů! Reds utekli hrobníkovi z lopaty.

90+5
    Sámán Ghoddos se poté ocitl na pravé straně šestnáctky v obrovské šanci, přízemní střelou z úhlu ale minul vzdálenější levou tyč a vzápětí vyletěl praporek nahoru. Gól by stejně neplatil.

90+4
    Z pohledu Nottinghamu už běží čas velice rychle. Domácí už hrají na velké riziko ve snaze vyrovnat stav dnešního utkání. Brentford vede v závěru duelu 2:1.

90+2
    Střídající Taiwo Awoniyi se mohl stát hrdinou, jenže po krásném centru z levého křídla hlavičkoval z hranice malého vápna nad!

90+1
    Nad rámec dnešního utkání bylo nastaveno 6 minut.

90
    Střídání v týmu Nottingham Forest FC:
    ze hřiště odchází Steve Cook, přichází Sam Surridge.

89
    Lewis O'Brien se dostal uprostřed šestnáctky k odraženému míči po centru z rohového kopu, jeho pohotová střela ale zamířila vysoko nad, protože měl míč pod sebou.

86
    Střídání v týmu Brentford FC:
    ze hřiště odchází Mathias Jensen, přichází Sámán Ghoddos.

84
    Střídající Sergi Canós mohl udělat tečku za zápasem, když se na levé straně šestnáctky pomazlil a míčem a napřáhl k přízemní střele, která těsně minula vzdálenější pravou tyč!

83
    Nottingham byl v prvním poločase výrazně lepším týmem, jenže několik slibných brankových příležitostí nevyužil a za současného stavu ho to může hodně mrzet.

81
    ze hřiště odchází Bryan Mbeumo, přichází Mathias Jörgensen.

80
    ze hřiště odchází Josh Dasilva, přichází Sergi Canós.

79
    ze hřiště odchází Remo Freuler, přichází Jesse Lingard.

79
    ze hřiště odchází Emmanuel Dennis, přichází Taiwo Awoniyi.

77
    Brennan Johnson si naběhl na pravé straně šestnáctky na zpětnou přihrávku a bez přípravy napřáhl k přízemní střele, která byla na přední pravé tyči zablokována.

75
    Brentford právě vstřelil branku! Domácí obrana naprosto zaspala a YOANE WISSA po nádherném kolmém pasu za beky bez problému přeloboval vybíhajícího brankáře! Brentford dokázal otočit vývoj zápasu a vede! Asistence: Mathias Jensen.

Tomáš Reiner

Branky: 20. Gibbs-White (E. Dennis), 90+6. Jörgensen (vla.) – 45+3. Mbeumo (pen.), 75. Wissa (Jensen)

Karty:   35. Yates (NOT), 45+1. D. Henderson (NOT) – 31. Janelt (BRF), 70. Mbeumo (BRF)

Držení míče: 48 % : 52 %.
    Střely na branku: 7:2. Střely mimo: 6:3. Rohy: 3:3. Ofsajdy: 0:2. Fauly: 10:11.
    Nottingham Forest: D. Henderson – Aurier, S. Cook (90. Surridge), McKenna, N. Williams – Yates (C), Freuler (79. Lingard), Kouyaté (66. O'Brien) – Gibbs-White, Br. Johnson, E. Dennis (79. Awoniyi).
    Náhradníci: Hennessey – Worrall, Boly, Lodi, Mangala.

Trenér: Steven Cooper

Brentford FC: Raya (C) – Roerslev, Mee, Pinnock, Henry – Jensen (86. Ghoddos), Janelt (46. Onyeka), Dasilva (80. Canós) – Mbeumo (81. Jörgensen), Lewis-Potter (60. Damsgaard), Wissa.
    Náhradníci: Cox – Crama, Trevitt, Jarmoljuk.

Trenér: Thomas Frank

Rozhodčí: Andre Marriner. Asistenti: Simon Long, Matthew Wilkes. Čtvrtý rozhodčí: Peter Bankes. VAR: Lee Mason. AVAR: Lee Betts

Diváci: 28869