Ajaccio – Štrasburk 4:2 (kon.) | Angers – Lens 1:2 (kon.)
AC Ajaccio
4:2 (4:2)
RC Štrasburk
Sobota 05.11.2022, 17:00 • Stade Francois Coty, Ajaccio • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 14. kolo

Držení míče: 49 % : 51 %.
    Střely na branku: 7:5. Střely mimo: 3:3. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 15:20. (18:55:45)

Je konec, druhý poločas už se hrál v podstatně pomalejším tempu. Největší šanci měl Bilajlí, jenž mohl proměnit už třetí nabídnutou penaltu, hattrick však nezkompletoval. Štrasburk se na divočinu z prvního poločasu snažil odpovědět, avšak marně, hosté se ve druhé půli netrefili ani jednou. Pro svěřence Juliena Stéphana to nebude z Korsiky příjemná cesta domů, čas do příštího kola totiž stráví v sestupovém pásmu.

90+6

90+3
    Štrasburk nakopává míče do vápna, ale všichni zúčastnění jsou si vědomi, že tady je s největší pravděpodobností hotovo.

90+2
    Žlutá karta pro tým RC Štrasburk (Colin Dagba).

90
    Rozhodčí nastavuje pět minut nad rámec základní hrací doby.

89
    Ajaccio už prakticky pouze odkopává míče. Tentokrát se do něj opřel Cyrille Bayala.

88
    Mounaïm El Idrissy zastavil útok Štrasburku už na polovině hřiště, avšak jen za cenu faulu.

87
    Kévin Gameiro si naváděl míč na střelu, avšak pokopl si jej příliš necitlivě, čehož okamžitě využil Ismael Diallo, který odkopl míč co nejdál od vlastní branky.

86
    Ismael Diallo se u pravé postranní čáry na útočné polovině sápal na záda soupeře až příliš tvrdě. Sudí mu odpískal útočný faul.

85
    Střídání v týmu AC Ajaccio:
    ze hřiště odchází Mathieu Coutadeur, přichází Thomas Mangani,
    ze hřiště odchází Riad Nouri, přichází Júhán Túzghár.

84
    Štrasburk měl k dispozici další rohový kop, nicméně ani ten nezpůsobil žádné výraznější ohrožení branky.

83
    Ajaccio je po červené kartě ještě zataženější než doposud.

81
    O centr z volného kopu se postaral Dimitri Liénard, nicméně jeho nákop byl obranou odvrácen.

80
    ze hřiště odchází Romain Hamouma, přichází Mickaël Alphonse.
    80. Červená karta

80
    Clément Vidal nakonec dostává červenou kartu a míří do sprch!

78
    Zákrok Vidala se bude ještě přezkoumávat na videu, uvidíme červenou kartu?

77
    Žlutá karta pro tým AC Ajaccio (Clément Vidal).

Jakub Ruč

Branky: 33. Bilajlí (pen.), 34. Nouri (Hamouma), 40. Bilajlí (pen.), 45+3. Nouri (Bilajlí) – 6. Bellegarde, 17. Gameiro (Djiku)

Karty:   22. Pierre-Gabriel (SSG), 62. Le Marchand (SSG), 90+2. Dagba (SSG)   80. Vidal (AJC)

Neproměněná penalta: 64. Bilajlí (AJC), mimo

Střely na branku: 7:5. Střely mimo: 3:3. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 15:20.
    AC Ajaccio: B. Leroy – Youssouf, I. Diallo, Vidal, Y. Koné – Nouri (85. Túzghár), Marchetti, Coutadeur (C) (85. Mangani), Bilajlí (73. Bayala) – Hamouma (80. Alphonse), El Idrissy.
    Náhradníci: Sollacaro – Spadanuda, Cimignani, Barreto, Laci.

Trenér: Olivier Pantaloni

RC Štrasburk: Sels – Nyamsi, Djiku, Le Marchand (73. L. Perrin) – Pierre-Gabriel (54. Dagba), Prcić (73. Thomasson), Ajorque (54. Mothiba), Bellegarde, Delaine (54. D. Liénard) – Gameiro, H. Diallo.
    Náhradníci: Kawašima – Doukouré, Aholou, H. Diarra.