Augsburg – Frankfurt 1:2 (kon.) | Dortmund – Bochum 3:0 (kon.) | Hertha – Bayern 2:3 (kon.)
Hoffenheim – RB Lipsko 1:3 (kon.) | Mohuč – Wolfsburg 0:3 (kon.) | W. Brémy – Schalke 2:1 (kon.)
TSG 1899 Hoffenheim
1:3 (0:1)
RB Lipsko
Sobota 05.11.2022, 15:30 • PreZero Arena (Sinsheim) • Německá Bundesliga • 13. kolo

Z mé strany je to dnes vše, s přáním hezkého zbytku sobotního podvečera se s vámi loučím, na shledanou. (17:35:54)

Držení míče: 41 % : 59 %.
    Střely na branku: 3:8. Střely mimo: 8:9. Rohy: 6:3. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 9:9.

Je dobojováno. Hosté střelecky ovládli také druhý poločas a poměrně po zásluze si ze Sinsheimu odváží tři body. Lipsko však druhý poločas nezahájilo nijak hvězdně, protože už v 50. minutě lovilo míč ze sítě po gólu Georginia Ruttera. Za sedm minut, tedy v 57. minutě už bylo pro hosty opět veseleji, protože druhý gól v zápase přidal nejlepší střelec Lipska v této sezóně, Christopher Nkunku. Hráče Hoffenheimu zlomil v 69. minutě přesnou ránou Dani Olmo, který poslal Lipsko do dvougólového trháku. Domácí fotbalisté už si ve druhém poločase žádnou větší gólovou šanci vytvořit nedokázali a po dnešním zápase se tabulkou propadají až na devátou příčku. Lipsko zůstane po 13. kole na šesté příčce, protože všechny týmy před ním nezaváhali.

90+4

90+3
    Střídání v týmu RB Lipsko:
    ze hřiště odchází Marcel Halstenberg, přichází Sanoussy Ba.

90+3
    Forsberg se ještě snažil o jednu útočnou akci, jenže si nerozuměl s Novoou, jenž nepochopil jeho záměr.

90+1
    Zápas už se pouze dohrává a dvě minuty před koncem je jasné, že tři body si dnes z PreZero Areny odvezou hráči Lipska.

90
    Rozhodčí nastavuje 3 minuty.

90
    Kadeřábkův centr do vápna Lipska odhlavičkoval obránce Diallo.

88
    ze hřiště odchází Dominik Szoboszlai, přichází Hugo Novoa.

88
    ze hřiště odchází Christopher Nkunku, přichází Yussuf Poulsen.

87
    Szoboszlai měl další šanci na své kopačce. Přízemní střelou z levé strany příliš brankáře Baumanna nezahřál.

85
    Druhý přímý kop už byl pro hosty výrazně nebezpečnější, protože k hlavičkovému zakončení se dostal Baumgartner, který svůj pokus poslal těsně vedle pravé tyče.

84
    A další faul, tentokrát na druhé straně vápna. Schlager poslal k zemi Quaresmu.

83
    Žlutá karta pro tým RB Lipsko (David Raum).

83
    Pavel Kadeřábek si vynutil na pravé straně faul Rauma, který bude za svůj zákrok na českého borce odměněn žlutou kartou. Hoffenheim navíc bude zahrávat přímý kop.

82
    Na druhé straně pálil ze střední vzdálenosti Kramarić, také ten se do branky netrefil, když ji o několik metrů přestřelil.

81
    David Raum se sice vyhnul svým protihráčům v pokutovém území Hoffenheimu, jeho následná střela ale minula levou tyč domácích.