Mönchengladbach – Stuttgart 3:1 (kon.)
Borussia Mönchengladbach
3:1 (2:1)
VfB Stuttgart
Pátek 04.11.2022, 20:30 • Borussia-Park, Mönchengladbach • Německá Bundesliga • 13. kolo

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji hezký zbytek pátečního večera. (22:30:08)

Držení míče: 53 % : 47 %.
    Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 5:9. Rohy: 3:5. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 13:16.

Borussia Mönchengladbach splnila roli favorita, když na domácím hřišti porazila VfB Stuttgart 3:1. Borussia vstoupila do utkání se Stuttgartem velmi dobře, už ve čtvrté minutě se dostala do vedení zásluho u Jonase Hofmanna. Na 2:0 zvyšoval ve 25. minutě Marcus Thuram a vypadalo to na snadný zápas pro domácí barvy. Jenže ještě do poločasu stihl snížit Tiago Tomás. Druhá půle už nepřinesla tak pohledný fotbal, jako ta první. Domácí se především bránili a hosté si vypracovali jen jednu zajímavou šanci na vyrovnání, tu však v 83. minutě Guirassy neproměnil. V samotném závěru pak vstřelil branku na konečných 3:1 střídající Patrick Herrmann.

90+5

90+4
    Mönchengladbach právě vstřelil branku!
    Domácí definitivně stvrzují své vítězství, pojišťující branku na 3:1 střílí PATRICK HERRMANN, který byl na hřišti teprve asi dvě minuty. Prosadil se po přesné kolmici z kopačky Koného. Asistence: Kouadio Koné.

90+4
    Už se hraje lehce přes čas a hosté to stále zkouší. Neprosadili se ale ani po dlouhém autovém vhazování.

90+3
    Střídání v týmu Borussia Mönchengladbach:
    ze hřiště odchází Jonas Hofmann, přichází Patrick Herrmann.

90+2
    Tentokrát už se jednalo o nebezpečnější standardní situaci, ale ani po ní nakonec nemusel Sippel zasahovat.

90+2
    Další šance pro Stuttgart přijde znovu ze standardní situace.

90+1
    Nastavují se tři minuty.

90
    Další dlouhý nákop hostů skončil jen bezpečně v moci domácího brankáře Sippela.

89
    Hosté kopali standardní situaci, ani z ní se ale z vyrovnání neradují. Sosův špatný centr obrana Borussie odvrátila.

88
    Marcus Thuram dostává žlutou kartu za faul zezadu na Pereu.

88
    Střídání v týmu VfB Stuttgart:
    ze hřiště odchází Naouirou Ahamada, přichází Lilian Egloff.

87
    ze hřiště odchází Alassane Pléa, přichází Luca Netz.

86
    Juan José Perea je na hřišti teprve chvilku, ale už na sebe upozornil nedovoleným zákrokem na Scallyho.

85
    Dlouhý nákop dopředu opět mířil na Guirassyho, ten už však byl docela z úhlu a nevybojoval nakonec ani rohový kop.

84
    ze hřiště odchází Chris Führich, přichází Juan José Perea.

Petr Sumbal

Branky: 4. J. Hofmann (Pléa), 25. Thuram (Pléa), 90+4. Herrmann (Koné) – 35. Tomás (Sosa)

Karty:   17. Binsibajní (MNC), 88. Thuram (MNC)

Borussia Mönchengladbach: Sippel – Scally, Friedrich, Jantschke (80. Stindl), Binsibajní – Weigl, Koné – J. Hofmann (90+3. Herrmann), Kramer, Pléa (87. Netz) – Thuram.
    Náhradníci: Olschowsky – Borges Sanches, Fraulo, Müsel, Ngoumou, Reitz.

Trenér: Farke

VfB Stuttgart: F. Müller – Stenzel (68. Vagnoman), Mavropanos, Anton, Sosa – Tomás, Endo (C), Ahamada (88. Egloff), Führich (84. Perea) – Pfeiffer (68. Silas), Guirassy.
    Náhradníci: Bredlow – Karazor, Kastanaras, Nartey.

Trenér: Wimmer

Rozhodčí: Jöllenbeck – Stein, Weickenmeier