Příbram – Ústí n/L 4:0 (kon.) | Písek – Jablonec n/N 5:1 (kon.) | Vyškov – Havířov 2:3 (po pr.)
Havlíčkův Brod – Nový Jičín 5:6 (kon.) | Klatovy – Letňany 2:3 (kon.) | Chomutov – Hronov 8:4 (kon.)
Mostečtí Lvi – Vrchlabí 4:6 (kon.) | Znojmo – Val. Meziříčí 3:2 (kon.) | Žďár n/S – Kopřivnice 3:6 (kon.)
Vel. Meziříčí – Opava 1:2 (kon.) | Cheb – Benátky n/J 1:2 (kon.) | Kobra – Řisuty 3:0 (kon.)
Tábor – Děčín 6:1 (kon.)
HHK Velké Meziříčí
1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
HK Opava
Sobota 05.11.2022, 17:30 • Velké Meziříčí, Zimní stadion • 2. liga skupina Východ • 13. kolo

Děkuji za pozornost a přeji hezký zbytek večera. (19:57:15)

Dnešní zápas byl velmi vyrovnaný, ale hosté ve třetí třetině prokázali větší hlad po vítězství a to byl ten hlavní důvod, díky kterému vyhráli. Opava si připisuje svoji druhou výhru za tři body v této sezóně, podruhé proti Velkému Meziříčí. Domácí navázali na sérii dvou porážek a budou muset podávat lepší výkony, jestli se chtějí probojovat do Play Off. Opava se sice ze dna neodlepila, bodově však dohnala předposlední Hodonín.

59:40
    Chaos před bránou hostů Opava přežila a míří ke třem bodům.

59:20
    Domácí to zkouší bez brankáře, už nemají co ztratit.

58:49
    Oddechový čas pro tým HHK Velké Meziříčí.

58:00
    Domácím se nedaří dostat do útočné třetiny, jejich další snahu zastavuje ofsajd.

57:35
    Jeden z hráčů Slezanu zůstal ležet na ploše a až po několika okamžicích odjíždí z ledu za pomoci zdravotníka.

56:58
    Opava nehodlá pouze bránit a stále se snaží ohrozit branku soupeře.
    56:07 ŠINDELÁŘ - 1:1

56:07
    Opava právě vstřelila branku!
    JIŘÍ ŠINDELÁŘ poslal od modré přesnou střelu, proti které brankář nemohl nic dělat, jelikož měl velmi dobře zakrytý výhled útočníky Opavy. Asistence: Wolf a Vojtovič.

54:05
    Horáci přečkali oslabení bez větších problémů a opět se mohou soustředit na útok.

53:25
    Slezané jsou v útočné třetině, ale nedokáží si vypracovat žádnou pořádnou příležitost.

52:30
    Opava se dostává do útoku, nebezpečné nahození před bránu však zneškodnil Slavíček.

51:53
    Vyloučení v týmu HHK Velké Meziříčí:
    Sedlaček – 2 min., vysoká hůl.

50:30
    Slezan se opět pokouší o vysoký presing, se kterým si horáci neví moc rady.

49:15
    Horáci teď mají problém dostat se do útočné třetiny a zkouší to náhozem.

48:45
    Během oslabení se podařilo hráčům Opavy dostat do přečíslení dva na jednoho, ale nedokázali si přesně přihrát.

48:00
    Domácí cítí příležitost a tlačí se za gólem. Hráči Opavy ovšem obětavě padají do střel, a pomáhají svému brankáři.

47:28
    Vyloučení v týmu HK Opava:
    Ludvík – 2 min., podrážení.

46:40
    Horáci získali kotouč v útočné třetině, nepřesná přihrávka však zamezila jejich příležitosti.

45:00
    Dobrý forčeking hostů potrápil domácí, kteří se pouze zbavili puku.

44:30
    Slabý se napřáhl ke střele, ale v ten nejdůležitější chvíli mu hokejka vypověděla službu a zlomila se.

43:45
    Opava přežila oslabení a nyní se může zaměřit i na ofenzívu.

43:15
    Domácí si dokáží vytvářet příležitosti, ale nedaří se jim je proměňovat.

42:30
    Opava je zatlačena ve vlastní třetině a nedaří se jim dostat kotouč ani do středního pásma.

41:45
    Rousek – 2 min., podrážení.

41:00
    Domácí drží puk ve vlastní třetině a snaží se dostat do útoku.

40:35
    Dupljaku – 2 min., hrubost.

Vojtovič – 2 min., hrubost.

40:30
    Oščádal zajímavým pokusem zkoušel překvapit brankáře.

40:20
    Nahození od modré lapil gólman hostů.

40:01

Druhá část nabídla o poznání zajímavější hru než první. Kromě dvou gólů jsme mohli vidět také velké množství šancí, při kterých se blýskli také oba gólmani. Jestli tempo zápasu vydrží, tak nás čeká velmi zajímavá třetí třetina.

Další třetina začne přibližně v 19:14.

40:00

39:45
    Neskutečný zákrok vytáhl Slavíček. Natáhl se přes celou bránu a zamezil tak inkasování gólu.

39:30
    Hned čtyři hráči se prali o puk u mantinelu. Nakonec ho získali domácí.

39:00
    Domácí tahájí za kratší konec a byli donuceni vyhodit puk na zakázané uvolnění.

38:00
    Věntus vypíchl přihrávku domácích a puk vyletěl mezi střídačky.

37:00
    Buršík byl při střele sražen k zemi a z ledu se mu zvedá velmi těžce.

36:00
    Beránek se snažil zakončit z mezikruží, střela mu však ujela z hokejky a pro brankáře to byla snadná práce.

35:00
    Slezan dvakrát v řadě vyhodil kotouč na zakázané uvolnění.

34:00
    Opava přežila několikrát tečovanou střelu od modré a vyhazuje.
    32:36 ŠTĚPÁNEK - 1:0

32:36
    nádhernou ranou se právě prezentoval RADIM ŠTĚPÁNEK. Proti jeho pumelici neměl brankář nárok. Asistence: Šindelář a Štindl.

32:00
    Juráň se s bolestivou grimasou drží za obličej a opouští led. Doufejme že se nejedná o nic vážného.

31:30
    Opava zmáčkla soupeře v jeho třetině, žádná příležitost se ovšem neobjevila.

30:48
    Koželuh – 2 min., podrážení.
    29:44 JURÁŇ - 1:0

29:44
    Velké Meziříčí vstřelilo branku!
    Střela kterou vyslal na bránu MARCEL JURÁŇ sice byla zblokována, naštěstí pro domácí vyletěla vysoko do vzduchu a zapadla přesně za nic netušícího brankáře hostů. Asistence: Sedlaček a Dupljaku.

29:30
    Doležal dostal dobrou přihrávku, nezvládl ovšem kotouč ukočírovat a rychle o něj přišel.

29:00
    nebezpečný náraz s brankářem soupeře si připsal domácí Střecha, který ze souboje vyšel lépe. Otřesený brankář se sice zvedá těžce, ale bude schopen pokračovat ve hře.

27:00
    Nahození ze středního pásma udělalo Pitákovi více starostí, než sám očekával a z problémy vyrazil kotouč vedle své brány.

26:00
    Přečíslení domácích skončilo parádní střelou, která orazítkovala tyč. Skóre teda stále zůstává 0:0.

25:00
    Buršík se pěkně vymotal zpoza brány, brankář byl však připravený.

24:00
    Velký závar před brankou Opavy. Slabého první střela sice byla zblokovaná druhá ovšem nadělala brankáři velké starosti.

23:30
    Opava se tlačí dopředu, ale další útok zastavil ofsajd.

23:00
    Nahození Štěpánka nezachytil žádný z hráčů a rozhodčí odpískal zakázané uvolnění.

22:30
    Opavě se nepodařilo využít velké chyby v rozehrávce domácích, kteří teď mohou postupovat dopředu.

21:40
    Nebezpečné nahození od modré před gólmanem tečoval Ludvík, Slavíček musel být na pozoru.

20:30
    Po úvodním buly se hra přesunula před bránu domácích, ohrožení branky však nepřišlo.

20:01

V první části jsme se branky nedočkali. Ani jeden z týmů není směrem dopředu moc nebezpečný a až na pár zajímavých útoků domácích sledujeme spíše dobrou práci v defenzívě obou mužstev. Doufejme že se ve druhé třetině obraz hry zlepší a uvidíme i nějaké branky.

Další třetina začne přibližně v 18:20

20:00

17:00
    Domácí jsou aktivnější, ovšem žádná jejich šance nám velkou šanci nenabídla.

15:00
    Rozhodčí zastavuje hru, protože branka Pitáka není správně na svém místě. Bude se vhazovat před brankou hostů.

12:30
    Rychlý útok zakončil Švejda, gólman hostů s jeho pokusem ovšem neměl žádný problém.

11:00
    Ze skrumáže se povedlo Štěpánkovi vykopnout puk a tím ho získal pro svoje mužstvo.

10:00
    Juráň vyvezl puk do útočné třetiny, ale proti přesile ho nedokázal udržet.

08:00
    Po špatné přihrávce domácích zkoušel zaútočit Krupa. Na obranu ale nevyzrál a byl velmi rychle odzbrojen.

07:15
    Přesilová hra pro domácí zatím neznamená žádné nebezpečí.

06:16
    Dupljaku – 2 min., podrážení.

05:00
    Po zakázaném uvolnění se bude vhazovat u branky domácího gólmana.

03:30
    Puk teď nebezpečně skákal před brankovištěm Pitáka, nic nebezpečného z toho ovšem nevzniklo.

02:45
    Domácí Sedláček dobře vyvezl kotouč dopředu, ke střele se však nedostal.

02:00
    Domácí se snaží dostat do útočného pásma, jejich snaha několikrát skončila už ve středním pásmu.

01:30
    Dobrou příležitost si připravil Dupljak, který se prosmíkl kolem soupeře, ale jeho střelu zneškodnil brankář.

00:45
    První střelecký pokus si na své konto připsal Martin Kocián, domácí brankář jeho pokus bez problémů zneškodnil.

00:01

HHK Velké Meziříčí:
    Slavíček (Juda) – Švejda, Sedlaček, Koželuh, Ambrož (C), Slabý, Báňa, Trnka – Dupljaku, Oščádal, Střecha F. – Juráň, Burian, Vedral – Maštera, Strnad, Křenek (A) – Škvrně, Doležal, Střecha T.
    Trenér: Jozef Zavadil

HK Opava:.
    Piták (Sotlar) – Šindelář (C), Thiel, Pachula, Štěpánek, Kocián, Ludvík, Věntus – Kadula, Wolf (A), Horný – Vojkůvka, Beránek, Zelenka – Tomsa, Štindl (A), Vojtovič – Rousek, Krupa, Buršík
    Trenér: Aleš Tomášek

Rozhodčí
    Čech – Čelechovský, Kučera

HK Opava

Slezan má na svém kontě pouze jedno vítězství za tři body a to v zápase právě s Velkým Meziříčím. Od té doby se ovšem výsledkově trápí a jediná jejich další výhra přišla v souboji s Valašským Meziříčím po samostatných nájezdech. V tabulce jsou nyní na poslední příčce s pouhými sedmi body.

Horáci zatím neprožívají povedený vstup do sezóny a po jedenácti kolech dokázali plně bodovat pouze třikrát, a proto jim patří devátá příčka.

Zdravím všechny příznivce druholigového hokeje. V rámci třináctého kola se utkají HHK Velké Meziříčí s HK Opava.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Matyáš Hartman

Branky a nahrávky: 30. Juráň (Sedlaček, Dupljaku) – 33. Štěpánek (Šindelář, Štindl), 57. Šindelář (Wolf, Vojtovič)

HHK Velké Meziříčí: Slavíček (Juda) – Švejda, Sedlaček, Koželuh, Ambrož (C), Slabý, Báňa, Trnka – Dupljaku, Oščádal, Střecha F., Juráň, Burian, Vedral, Maštera, Strnad, Křenek (A), Škvrně, Doležal, Střecha T.

HK Opava: Piták (Sotlar) – Šindelář (C), Thiel, Pachula, Štěpánek, Kocián, Ludvík, Věntus – Kadula, Wolf (A), Horný, Vojkůvka, Beránek, Zelenka, Tomsa, Štindl (A), Vojtovič, Rousek, Krupa, Buršík

Rozhodčí: Čech – Čelechovský, Kučera