Ottawa – Buffalo 4:1 (kon.) | Chicago – St. Louis 2:5 (kon.) | Edmonton – Los Angeles 1:3 (kon.)

Česká a slovenská stopa
    Do utkání žádný Čech ani Slovák nenastoupil.

1. Ryan O´Reilly (STL) – 1+1
    2. Andreas Athanasiou (CHI) – 2+0
    3. Jordan Kyrou (STL) – 1+1 (04:06:01)

A je tu konec, O celém průběhu zápasu jasně rozhodla druhá třetina ve které padlo dohromady pět branek. Hosté už jen ve třetí periodě zpečetili výhru, když Barbašev po individuální akci dostal puk mezi tyčku a beton brankáře. Domácí celek se celou dobu snažil náskok Blues smazat, ale marně. Nepomohla jim ani přesilovka a na domácím ledě tak prohrávají 2:5.

59:32
    Ačkoliv jsou domácí usazeni v útoku, tak už se ani jeden z hráčů příliš nesnaží dostat kotouč za záda Binningtona.

58:48
    Přesilovku Chicago nevyužilo a ztrácí ten veškeré naděje n srovnání stavu. Hráči už si spíše přehazují kotouč.

58:13
    Puk překročil modrou čáru, což znamenalo, že hosté museli vyjet z útoku a začít vše od znovu.

57:38
    Střelu z kruhu zlikvidoval Binnington. Po následném buly vyhráli puk domácí, ale ti se nemohou dostat k nadějnější střele.

57:19
    Domácí nezačali početní výhodu podle jejich představ. Blues dokázali po buly vyhodit kotouč a nechtěli pustit domácí celek zpět. Nakonec se to Chicagu přeci jen povedlo.

56:40
    Vyloučení v týmu St. Louis Blues:
    Vladimir Tarasenko – 2 min., držení.

56:40
    Binnington zastavuje kotouč těsně před brankovou čárou. Jeden z domácích hráčů se trochu rozčiluje, že ho vysunul, ale rozhodčí zůstávají klidnými.

56:15
    Málem se opakovala akce ze druhé třetiny, kdy si jeden z domácích hráčů dorazit puk do vlastní brány. Tentokrát tomu stihl brankář zabránit.

55:34
    Blues vyhazují pouze na zakázané uvolnění a po buly se domácí celek znovu ujímá kotouče.

55:01
    Po nějaké době se také Chicago dostává ven ze své obranné třetiny, ale zatím nebyla k vidění žádná nadějná střela.

54:39
    Blues se nyní drží v útočném pásmu. Sice nestřílí, ale ubírají domácí celek o cenné vteřiny k možnosti na vyrovnání.

53:47
    Soderblom přerušuje hru po střele Tarasenka. Ten vyzkoušel bekhend, který však nedopadl podle jeho představ.

53:19
    Domácí celek ví, že už jim moc času na srovnání nebývá a zdá se, že hráči Chicaga začínají být mírně nervózní.

52:29
    Blues se sice drží na kotouči v útočném pásmu, ale domácí hráči brání tomu, aby se puk dostal z jejich hokejek.

51:49
    Po delší době jsou to hosté, kteří mají problém dostat se do útoku. Naopak domácí střílí hlava nehlava, ale jen minimum puků končí u Binningtona.

50:30
    Kaneův ofsajd přerušuje hru.

50:09
    Binnington nyní předvedl skoro až neskutečný zákrok proti šanci Toewse. Tensi najel z kruhu a vystřelil, ale jeho pokus se odrazil od betonu a domácí kapitán zkusil z dorážky poslat puk do horního růžku branky. Binnington však i skoro v leže dokázal vyšvihnout lapačku a přerušit hru.

49:23
    Už to vypadalo na nadějnou akci Blackhawks, ale nakonec vše zastavil signalizovaný ofsajd. Hosté jdou znovu do útoku.

48:38
    Domácí se ještě stále snaží tlačit dopředu odkud by mohli vsítit branku, ale příliš se jim to nedaří a ana kotouči se stále drží Blues.
    46:55 Ivan BARBAŠEV - 2:5

46:55
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    Tohle se domácímu celku příliš nepovedlo. Po buyl přišli o puk a Blue se dostali do přečíslení. Nakonec po přihrávce vzal celou akci na sebe IVAN BARBAŠEV, který dostal puk za záda Soderbloma. Asistence: Jordan Kyrou.

46:36
    Hosté vyhazují kotouč pouze na zakázané uvolnění a Blackhawks tak mají šanci se znovu udržet v útoku.

46:05
    Až nyní se domácímu celku podařilo usadit v útoku. Během několika vteřin musel Binnington přerušit hru hned dvakrát. Nejprve vyzrál na střelu z kruhu a následně na odražený kotouč od brusle.

45:38
    Stále mají celky problém usadit se na delší dob v útočném pásmu. Ani jeden z nich nechce toho druhého pustit do zbytečné akce.

43:55
    Oby týmy si teď ovšem opět spíše přehazují kotouč a snaží se dostat ke střele.

42:50
    Domácí celek se ještě za třetí třetinu nedokázal dostat ke střele. Naopak Blues se to daří na jedničku.

42:15
    Saadova střela z mezikruží skončila zblokována v ochranné síti. Po následném buly se hostující hráč ujal kotouče znovu a tentokrát už hru přerušuje Soderblom.

41:23
    Oba celky si jdou za kotoučem a nechtějí tomu druhému nic dovolit. Proto je puk jednou u Binningtina a jindy zase v obranném pásmu domácích.

40:57
    Nyní zkusil z bezprostřední blízkosti vystřelit Krug, ale jeho pokus odletěl mimo klec.

40:32
    Schennova střela končí přesně v lapačce domácího brankáře.

40:01

Druhá třetina se nesla ve velice svižném tempu. Jednou byli na kotouči domácí, jindy zase hosté. Ti se však dostali již na začátku třetiny do vedení, když Kyrou vystřelil z bekhendu. Trvalo ale pouze dvě minuty, než se domácím povedlo po úniku Athanasioa vsítit kontaktní branku. Poté však přišla rychlá protiakci když se v oslabení jeden z hráčů dorazil puk za gólmana. Branka byla připsaný O´Reillymu. 37 vteřin na to padla ještě branka na straně domácích znovu po střele.Athanasioa.

40:00

39:31
    Blues si i nadále drží ůtočné pásmo. Hostující kapitán O´Reilly zkusil vystřelit z kruhu, ale puk končí tečovaný v ochranné síti..

38:56
    Oslabení domácí nakonec přečkali bez úhony a Regula je na ledě.

38:37
    Tvrdá střela z modré čáry sice skončila pouze odrazem o zadní mantinel, ale následná dorážka už vedla k přerušení hry domácím brankářem.

38:00
    Blues se usazují v útočném pásmu, kde se připravují ke střele.

37:47
    Buly sice vyhrálo St. Louis, ale domácím se po nepovedené šanci povedlo vyhodit puk přes celé kluziště a Binnington rozehrává puk do středního pásma na své spoluhráče.

36:56
    Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks:
    Alec Regula – 2 min., nedovolené bránění.

36:14
    Blackhawks se v útočné třetině sice usadili, ale zatím nepřišla ani jedna střela, která by skončila na Binningtonovi.

35:32
    Blues poslali ze středního pásma kotouč za bránu Soderbloma a vyráží střídat. To byla pro domácí celek velká šance dostat se do útoku.

34:49
    Až nyní si po delší době připsal Binnington zákrok. Tvrdá střela Kane ale byla bez přípravy a proto zamířila přímo do lapačky hostujícího brankáře.

34:01
    Chicago má značný problém dostat se s kotoučem přes modrou čáru. Dvakrát za sebou jim odpískán ofsajd a při každém dalším pokusu skončil puk na hokejkách hostů.

33:38
    Thomas sám zavezl kotouč do útoku, kde si počkal na své spoluhráče, kteří jeli střídat a pomohl tak svému týmu usadit se v útoku.

32:51
    Binnington přerušuje hru po zásahu proti střele z mezikruží.

32:38
    Blackhawks se však nevzdávají a i přes to, že mají dvoubrankové manko, tak se velice aktivně pouštějí do střel.
    31:37 Tyler PITLICK - 2:4

31:37
    Zpoza brány poslal Alexandrov kotouč na kruh, kde stál TYLER PITLICK. Ten neměl problém propálit všechno před sebou. Za gólmana se kotouč dostal možná trochu se štěstím, protože tři domácí hráči mu bránili ve výhledu. Asistence: Nikita Alexandrov.

31:05
    Hosté jsou i přes inkasovanou branku aktivnější a více se jim daří dostávat do útočného pásma.
    28:45 Andreas ATHANASIOU - 2:3

28:45
    Chicago právě vstřelilo branku!
    Přečíslení dva na jednoho nakonec přináší domácímu celku branku v početní výhodě. ANDREAS ATHANASIOU vzal na pravé straně celou akci na sebe a to se mu vyplatilo. Kotouč dostal ho horního růžku a připal si tak svůj druhý gól v zápase. Asistence: Philipp Kurashev a Jujhar Khaira.
    28:08 Ryan O'REILLY - 1:3

28:08
    Tohle může domácí celek velmi mrzet. V oslabení se dostali Blues do přečíslení a před Sonderblomem se ocitli tři hráči. Právě ten domácí byl však ten, který poslal puk do prázdné klece. Branka byla připsaná hostujícímu kapitánovi RYANU O'REILLYMU.

27:49
    Pavel Bučněvič – 2 min., podrážení.
    27:29 Andreas ATHANASIOU - 1:2

27:29
    A přichází kontaktní branka domácího celku. ANDREAS ATHANASIOU zůstal nehlídaný na modré čáře a díky tomu se dostal po přihrávce do samostatného úniku a bekhendem prostřelil Binningtna.. Asistence: Max Domi a Patrick Kane.

26:58
    Několik střel nyní letělo na domácí brankáře, který na všechny z nich vyzrál.

26:47
    Hru po protiakci přerušuje Sonderblom, který puk pro jistotu přikryl lapačkou.

26:23
    Podobně jako po první inkasované brance se i nyní drží domácí v útočném pásmu, kde se snaží vymyslet střelu, který by vedla ke kontaktní brance.
    25:12 Jordan KYROU - 0:2

25:12
    Leddyho střela od modré skončila odražená od brusle jednoho z domácích hráčů. Toho využil JORDAN KYROU, který posílal puk do odkryté klece. Asistence: Nick Leddy.

24:40
    Nyní už však vyhození Blackhawks končí zakázaným uvolnění. Po buly se hosté usazují v útoku.

24:11
    Nyní se však ani jeden z celků nemůže usadit v pásmu a kotouč je buď ve středním pásmu nebo zpoza brány rozehrávají gólmané.

23:27
    Hosté se usazují v útoku, kde sice zatím nevymysleli žádnou nadějnější střelu, ale daří se jim nepustit domácí celek ke kotouči.

22:36
    Po nepovedeném pokusu Domiho se dostali do útoku také hosté, kteří si dokonce dokázali zařídit přečíslení, které ale končí střelou do ochranné sítě.

21:53
    Ani domácí celek nevyužil první početní výhodou a Leddy je zpět na ledě.

21:18
    Domácí ani přes početní výhodu neodkážou držet se v útoku další dobu a St- Louis tak znovu vyhrazuje.

20:33
    Ačkoliv se Chicago čistě dostalo přes modrou čáru, tak přu střele z kruhu se puk odrazil na hokejku jednoho z hostujících hráčů a puk končí na druhé straně kluziště.

20:18
    Domácí celek vyhrává úvodní buly druhé třetiny a může se tak vypravit o útoku.

20:01

První třetina přinesla velkou aktivitu z obou stran. Více se však v útoku dařilo usazovat hostům, kteří však dlouho nemohli najít recept na Säderbloma. Nakonec se Blues dostali do vedení v 15. minutě, kdež tvrdou střelou od modré dostal puk za brankovou čáru Calle Rosen. Domácí se ještě snažili rovnat, ale zatím marně. Do druhé třetiny však půjdou v početní výhodě.

20:00

19:59
    Ještě Binnington přerušuje hru po střele Toewse.

19:53
    Nick Leddy – 2 min., držení.

19:23
    Domácí se stále snaží probojovat do útoku odkud by mohli ještě před odchodem do kabin skórovat.

18:28
    Entwistlova střela skončila v lapačce Binningtona, který si po delší době také sáhl na kotouč,

17:38
    Jeden z hostujících hráčů poslal zpoza brány kotouč do mezikruží, kde puk odrazil od domácího hráče. Tohle neměl Saderblom vůbec jednoduché.

17:09
    Po vyhraném buly se dokázali k puku dostat hráči Blues, kteří si berou kotouč a jdou do útoku.

16:47
    Ofsajd přerušuje šanci Blackhawks na přechod modré čáry.

16:19
    Podobně jako přibližně v polovině první třetiny se ani tentokrát nemůže ani jeden z celků usadit v útoku a puk létá ze strany na stranu.

15:14
    Chicago se ale ani po inkasované brance nevzdává a míří také do útoku, kde se snaží probojovat k nebezpečnější střele.
    14:09 Calle ROSÉN - 0:1

14:09
    Hosté se dokázali po šanci Chicaga dostat do rychlé protiakce. První střela jednoho z hráčů Blues sice nevyšla, ale poté se na modré usadil Calle ROSEN, který svou tvrdou střelu zamířil nad lapačku gólmana.

13:11
    Až nyní se kotouče ujímá O´Reilly, který ho na chvíli podržel v útoku, ale nemá zde nikoho ze svých spoluhráčů a proto volí střelu. Ta končí v ochranné síti.

12:50
    Ani jeden z celků se nemlže dostat ke kotouči natolik, aby se jim povedlo na delší dobu udržet v útočné třetině.

11:45
    Poté se sice ke kotouči dokázali dostat hosté, ale jejich akce ztroskotala na tom, že většina z nich jela střídat.

11:08
    Chicago dokázalo rozjet přečíslení tři na dva, ale nakonec z celé akce přišla jen střela z mezikruží, který ke všemu přelétla branku.

10:29
    Kane nestihl dobruslit kotouč a je odpískán icing domácích.

10:06
    Blues vypíchli kotouč do středního pásma. To však domácím nezabránilo v další útočné akci. McCabe vymyslel střelu, která mířila k horní tyčce, ale puk končí přerušením hry od Binningtona.

09:27
    Rozhodčí odpískali zakázané uvolnění hostů a proto se vhazuje po levici Binningtona.

09:01
    Po buly získali kotouč znovu domácí, kteří už tentokrát čistě dostali kotouč přes modrou čáru a usazují se v útoku.

08:26
    Nepovedený přesun Blackhawks do útočné třetiny končí ofsajdem.

07:57
    Blues se povedlo na modré ještě zadržet vyhození domácích do středního pásma a z ničeho nic přišla střela. Ta však skončila pouze na zadním mantinelu.

07:05
    Hosté se znovu ujímají kotouče a míří do útoku.

06:30
    Binninton si připisuje první úspěšný zákrok a nutno říct, že to měl velice těžké. Johnson vzal sice celou akci na sebe, ale jeho střela z kruhu mířila na ležícího Binningtona.

05:40
    Ačkoliv první oslabení v zápase zvládli Blackhawks velice úspěšně, tak nyní mají problém dostat se ke kotouči. Blues stále mají jakýsi tlak, který jim velice pomáhá.

04:53
    Blues ale poté zahájili rychlou protiakci při které se do přečíslení dostal Scheen a Kyrou. Jejich kombinace končí zásahem domácího gólmana.

04:05
    Krugovu střelu od modré zachytil jeden z domácích obránců, který poslal kotouč až k Soderblomovi.

03:26
    Hostům se však zatím nedaří dostat do šance, ačkoliv si stále drží útočné pásmu a jsou na puku, tak ani jednou nevystřelili.

02:59
    Útočník Blues ho dokázal sám zavést čistě aý do útoku, kde už na něj čekali připravení spoluhráči.

02:28
    Domácí celek dokázal díky vyhranému buly kotouč rychle dostat do bezpečí. Přes celé kluziště si pro něj míří Schenn.

02:16
    Jack Johnson – 2 min., podrážení.

02:16
    Chicago zahájilo rychlou protiakci, ale jeden z domácích hráčů u bočního mantinelu padá.

01:57
    Hostující celek se dokázal dostat do útoku, kde si i pomalu tvořil tlak. Zatím jsme však neviděli ještě ani jednu střelu, které by musel Soderbolm čelit.

01:06
    Střela Toewse však skončila mimo brankoviště a u zadního mantinelu se kotouče znovu ujímá St. Louis.

00:30
    Nakonec se jim to povedlo, ale pouze za cenu zakázané uvolnění a proto se také mohli domácí dostat do první šance.

00:13
    Hosté se po buly ujímají kotouče a snaží se dostat do útočného pásma.

00:01

Chicago Blackhawks: A. Söderblom (Mrázek) – Cal. Jones, J. Johnson, Tinordi, Murphy, McCabe, Roos – Kurashev, Domi, P. Kane – Athanasiou, J. Toews, Raddysh – Entwistle, Lafferty, Katchouk – R. Johnson, Khaira, Blackwell.
    Trenér: Luke Richardson

St. Louis Blues: Binnington (Greiss) – Leddy, Parayko, Krug, Faulk, Rosén, Mikkola – Bučněvič, Thomas, Tarasenko – Saad, O'Reilly (C), Leivo – Barbašev, B. Schenn, Kyrou – Alexandrov, Acciari, T. Pitlick.
    Trenér: Craig Berube.

Přeji hezký večer z textového přenosu nejvyšší hokejové ligy planety. V United Centre proti sobě nastoupí celky Chicago Blackhawks a St. Louis Blues. Hosté se zajisté pokusí zopakovat výhru z posledního zápasu, kdy porazili úřadujícího držitele Stanley Cupu. Naopak domácí si budou chtít zpravit chuť po prohře s Carolinou.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

Natálie Poláčková

Branky a nahrávky: 28. Athanasiou (Domi, P. Kane), 29. Athanasiou (Kurashev, Khaira) – 15. Rosén (Leivo, O'Reilly), 26. Kyrou (Leddy, Barbašev), 29. O'Reilly, 32. T. Pitlick (Alexandrov, Acciari), 47. Barbašev (Kyrou)

Chicago Blackhawks: A. Söderblom (Mrázek) – Cal. Jones, J. Johnson, Tinordi, Murphy, McCabe, Roos, Regula – Kurashev, Domi, P. Kane – Athanasiou, J. Toews, Raddysh – Entwistle, Lafferty, Katchouk – R. Johnson, Khaira, Blackwell.

Trenér: Craig Berube

Rozhodčí: Rehman, Markovic – Gawryletz, Berg

Diváci: 16284