Kanada – Finsko 5:4 (po pr.) | USA – Švédsko 7:0 (kon.)
St. Louis Blues
3:1 (0:0, 0:1, 3:0)
San Jose Sharks
Neděle 22.04.2012, 01:30Play-off NHL

A je tady jak konec utkání, tak konečný hvizd celé série, kterou St. Louis Blues ovládlo poměrem 4:1. Zprvu to tak vůbec nevypadalo, protože se domácím nedařilo a po druhé třetině prohrávali 0:1. Poté ale předvedli heroický výkon a skvělým obratem, jenž trval 45 vteřin a bojovností zápas nakonec dotáhli do vítězného konce. Bluesmani si nyní s diváky užívají postupové oslavy, pro San Jose sezóna končí. Přeji pěknou neděli. (04:13:03)

60:00

59:22
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    A je rozhodnuto! Bluesmani se jako vlci rvali a souboj u mantinelu vyzněl právě pro ně. Poté se k volnému kotouči dostal ANDY MCDONALD a vystřelil svému týmu postup do semifinále konference! Asistence: Patrik Berglund.

58:24
    Hráči Blues bojují jako lvi, Oshie tygřím skokem zajistil svému týmu vhazování ve středním pásmu.

58:18
    Thornton pálil ze středního pásma a Elliot raději přikrývá. Niemi se mezitím chystá opustit svatyni.

58:01
    Vhazování po levici Elliota.

57:51
    Blues se opět osvobozují výhozem za branku Niemiho.

57:35
    Skvělý zákrok Elliota po střele Pavelskiho!

57:30

57:01
    Blues vyhazují.

56:26
    Burns pálí mimo hrací plochu a dává tak domácím vydechnout. Vhazuje se ve středním pásmu.

56:11
    Po střele Couturea se hra přerušuje, Elliot kotouč s přehledem přikryl.

55:46
    Thorntonova střela končí za brankou, ale San Jose je i nadále u kotouče.

55:30
    A máme tady vyloučení. Na dvě minuty odchází Andy Mcdonald (STL), který vyhodil kotouč přes plexisklo aniž by se ho dotkl jiný hráč a domácí tak budou zažívat horké chvilky. Nyní komerční pauza.

55:08
    Havlát se snažil vymyslet přihrávku zpoza branky, ale zamotal se do kotouče.

54:07
    Fanoušci v hale jsou u vytržení a povzbuzováním "Let's go Blues" ženou své miláčky za postupem.

Dominik Tobola

Branky a nahrávky: 52. Langenbrunner (Nichol, Sobotka), 53. Perron (Pietrangelo, Oshie), 60. McDonald (Berglund) - 40. Thornton (Winnik, Mitchell)

St. Louis Blues: Elliot (Allen) - Pietrangelo, Colaiacovo, Shattenkirk, Jackman, Polák, Russel - Oshie, Backes, Perron, Mcdonald, Berglund, Steen, Stewart, Arnott, Sobotka, Crombeen, Nichol, Langenbrunner.
    San Jose Sharks: Niemi (Greiss) - Boyle, Vlasic, Burns, Murray, Braun, Demers - Pavelski, Thornton, Couture, Havlát, Marleau, Clowe, Mitchell, Handzuš, Winnik, Wingels, Dejardins, Winchester.