Francie – Polsko 3:1 (kon.) | Anglie – Senegal 3:0 (kon.)
Francie
3:1 (1:0)
Polsko
Neděle 04.12.2022, 16:00Mistrovství světa • Osmifinále

Francie se stává třetím čtvrtfinalistou Mistrovství světa v Kataru. Po nemastném prvním poločase se herně zvedla a díky dvěma gólům Mbappého ve druhé půli zaslouženě postoupila. V samém závěru ještě korigoval na konečných 3:1 z penalty Lewandowski.

Z mé strany je to pro dnešek vše, děkuji vám za pozornost a přeji hezký zbytek dne. (18:03:05)

90+10
    90+9. Robert LEWANDOWSKI - 3:1

90+9
    Polsko právě vstřelilo branku!
    ROBERT LEWANDOWSKI už druhý pokus kopl dobře, Lloris skákal na druhou stranu. Zápas končí.

90+8
    Lewandowski pokutový kop neproměnil, ale jeden z Francouzů vyběhl dříve, a tak se bude opakovat.

90+7
    Penalta pro Polsko! Jeden z francouzských hráčů zahrál ve vápně rukou.

90+5
    Varane odvrátil centrovaný míč do zámezí. Polsko si z následné akce vybojovalo roh.

90+4
    Milik se sice dostal k zakončení, ale pouze z ofsajdu. Poslední minuta zápasu je před námi.

90+4
    Francie opět drží míč na vlastní polovině a spíše už se vyčkává na konec zápasu.

90+2
    Střídání v týmu Francie:
    ze hřiště odchází Jules Koundé, přichází Axel Disasi.

90+2
    Lewandowski se dostal ke střele z vápna, ale jeho pokus skončil mimo branku.
    90+1. Kylian MBAPPÉ - 3:0

90+1
    Francie právě vstřelila branku!
    Thuram chvíli kličkoval u rohového praporku, následně předal míč do vápna KYLIANU MBAPPÉMU, jenž se přesnou střelou na zadní tyčku postaral o třetí gól Francie. Je rozhodnuto!

90
    Francie drží míč na útočné polovině. Uvidíme, kolik sudí nastaví nad rámec základní hrací doby.

88
    Cash zastavil rozběhnutého Thurama za cenu žluté karty. Je třeba dodat, že byla nesmírně přísná.

88
    Standardní situace Polska nepřinesla nebezpečí pro branku Llorise. Jeden z bránících hráčů Francie míč odhlavičkoval do zámezí.

87
    Střídání v týmu Polsko:
    ze hřiště odchází Przemysław Frankowski, přichází Kamil Grosicki,
    ze hřiště odchází Jakub Kiwior, přichází Jan Bednarek.

86
    Ofsajdové postavení jednoho z polských hráčů. Následovat bude střídání.

86
    Mbappé poslal k zemi Cashe, což sudí ihned odpískal. Polsko bude rozehrávat u vlastního vápna.

Radim Sochor

Branky: 44. Giroud (Mbappé), 74. Mbappé (Dembélé), 90+1. Mbappé (Thuram) – 90+9. Lewandowski (pen.)

Karty:   31. Tchouaméni (FRA) – 47. Bereszyński (POL), 88. Cash (POL)

Držení míče: 55 % : 45 %.
    Střely na branku: 8:2. Střely mimo: 6:4. Rohy: 7:1. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 10:8.
    Francie: Lloris (C) – Koundé (90+2. Disasi), Varane, Upamecano, T. Hernández – Tchouaméni (66. Fofana), Rabiot – Dembélé (76. Thuram), Griezmann, Mbappé – Giroud (76. Coman).
    Náhradníci: Aréola, Mandanda – Camavinga, Guendouzi, Kolo Muani, Konaté, Pavard, Saliba, Veretout.

Trenér: Didier Deschamps

Polsko: Szczęsny – Cash, Glik, Kiwior (87. Bednarek), Bereszyński – Krychowiak (71. Bielik) – Kamiński (71. Zalewski), Zieliński, S. Szymański (64. Milik), Frankowski (87. Grosicki) – Lewandowski (C).
    Náhradníci: Grabara, Skorupski – Gumny, Jędrzejczyk, Piątek, Skóraś, Świderski, D. Szymański, Wieteska, Żurkowski.

Trenér: Czeslaw Michniewicz

Rozhodčí: Valenzuela – Urrego, Moreno (Venezuela)