Poruba 2011 – Prostějov 1:4 (kon.) | Jihlava – Zlín 4:3 (po pr.) | Vsetín – Pardubice B 3:2 (kon.)
Sokolov – Šumperk 2:1 (kon.) | Litoměřice – Kolín 2:1 (1:0 po s.n.) | Přerov – Slavia 2:0 (kon.)
Třebíč – Frýdek-M. 4:1 (kon.)
po s.n. (1:0)
HC Stadion Litoměřice
2:1 (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0)
SC Marimex Kolín
Sobota 10.12.2022, 17:00 • Litoměřice, Kalich Arena • Chance liga • 29. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Kališníci byli v poslední době na vítězné vlně, ale poslední zápas v Chrudimi se jim nevydařil. Na konci druhé třetiny dostali kališníci dvě rychlé branky a druhou třetinu také začali lépe domácí. Ondřej Procházka sice domácího gólmana přece jen překonal, ale na vítězství to nestačilo.

Proti Kolínu se svěřencům trenéra Přerosta letos nedaří. První vzájemné utkání dospělo pod Radobýlem až do prodloužení, po kterém kozli vyhráli 6:5. Zápas ve středních Čechách byl rovněž po šedesáti minutách nerozhodný a v prodloužení byl opět úspěšnější Kolín.

Svěřenci trenéra Šťastného mají v zádech třízápasovou sérii proher a od počátku prosince ještě nevyhráli. Jediný bod si připsali proti Zlínu, s nímž padli až v prodloužení.

K zajímavému souboji dojde mezi nejlepším střelcem Stadionu Filipem Kuťákem a kolínským útočníkem Janem Veselým, jenž vsítil pouze o jednu branku méně než litoměřická dvaaosmdesátka.

Statistiky před utkáním:

Postavení v tabulce: 5. místo (47 bodů)
    Skóre: 91:76
    Nejproduktivnější hráč: Filip Kuťák (14+12)
    Nejlepší střelec: Filip Kuťák (14 gólů)
    Nejproduktivnější obránce: Jan Holý (5+12)
    Úspěšnost brankáře: Tomáš Král (91,37 %)
    Poslední utkání: Pardubice B – Litoměřice 4:1

SK Marimex Kolín

Postavení v tabulce: 12. místo (33 bodů)
    Skóre: 76:82
    Nejproduktivnější hráč: Zdeněk Král (6+20)
    Nejlepší střelec: Jan Veselý (13 gólů)
    Nejproduktivnější obránce: Zdeněk Čáp (1+14)
    Úspěšnost brankářů: Jakub Soukup (93,51 %), Tomáš Sajdl (96,67 %)
    Poslední utkání: Kolín – Prostějov 2:6

Vítám vás u zápasu hokejové Chance ligy, ve kterém se utkají domácí Litoměřice s Kolínem. Úvodní vhazování zde v Kalich Areně proběhne v sobotu v 17 hodin.

HC Stadion Litoměřice: To. Král (Sklíba) – Jebavý (A), Hampl, Výtisk (C), Veber, J. Šedivý, Holý (A), Š. Němec – Válek, Jícha, P. Svoboda – Procházka, Kuťák, Slavíček – Ton, Kracík, Koláček – Cikhart, Pártl, Gajda.
    Trenér: Miroslav Přerost

SC Marimex Kolín: Soukup (Sajdl) – Piegl (C), Čáp, Aubrecht, Niko (A), Cibák, Zajíc – Veselý, Morong, Zd. Král (A) – Dlouhý, Sklenář, Polák – Síla, Matějček, T. Jelínek – D. Šedivý, Naar, Lang.
    Trenér: Jan Šťastný

Rozhodčí: Svoboda, Valenta – Kokrment, Maňák.

00:01

00:13
    Jícha rozehrál do útočného pásma, kde nikdo z jeho spoluhráčů nebyl.

00:42
    Jan Veselý si najížděl do samostatného úniku, ale byl v ofsajdu a musel tak vyklidit útočné pásmo.

01:33
    Kuťák společně se Slavíčkem zavezl kotouč do útočného pásma, ale kozli se znovu rychle osvobodili.

02:12
    Tomáš Jelínek dělovkou od modré minul Královu branku.

03:22
    Jan Cikhart přešel s pukem střední pásmo, ale v útočné třetině o něj přišel. Jan Veselý se prokličkoval do obranného pásma Litoměřic, ale rychle se musel vrátit zpět.

03:50
    René Piegl obral Jíchu u mantinelu před Králem a vypálil, domácí gólman pohotově zasáhl.

04:18
    David Aubrecht zahajuje akci z vlastního pásma, ale pouze nahodil kotouč za Královu klec a odjel střídat.

05:05
    Josef Zajíc se snažil od pravé tyčky přihrát křížem na Adama Dlouhého, ale puk zachytil jeden z domácích obránců.

05:51
    Jakub Cibák pálil od modré od levého mantinelu, kotouč ale projel pouze okolo Královy klece.

06:27
    Jakub Šedivý rozehrál do středního pásma na Tona, ale kozli se rychle vrátili do útoku.

07:36
    Jícha objel Soukupovu svatyni a přihrával před branku, kde ale nikdo z jeho spoluhráčů nebyl.

08:24
    Kališníky zastavil v kombinaci ofsajd.

08:30
    Jan holý nahodil puk za branku, ale Adam Dlouhý stěhuje hru před brankáře domácích.

09:15
    Jan Hampl se snažil osvobodit kališníky, ale bez úspěchu.

09:53
    Jan Výtisk vypálil ze svého oblíbeného místa u modré čáry, hostující gólman ale ukryl puk mezi betony.

09:54
    Vhazování po Sajdlově pravici vyhráli hosté a Aubrecht zaváží puk za domácí branku. O kotouč ale přišel a na druhou stranu míří Válek.

11:02
    Šedivý se prokličkoval podél mantinelu za branku Kolína, ale ten rychle stěhuje hru na druhou stranu ledové plochy.

11:43
    V Kalich Areně vidíme hru nahoru dolů a dlouho se hraje bez přerušení.

12:16
    Jebavý pálil od levého mantinelu, ale Soukup kotouč vyrazil.

12:49
    Kališníky znovu zastavil ofsajd.

13:08
    Naar pálil z levého kruhu a Tomáš Král kotouč vykopl pravým betonem.

13:22
    Matěj Morong uspěl na vhazování před Králem a přihrál Veselému, který ale o puk přišel a musel se rychle vracet.

13:50
    Matěj Morong se poté znovu snažil dostat puk do útočné třetiny, ale jeho spoluhráč byl rychlejší a sudí odpískali ofsajd.

14:16
    Ondřej Procházka zachytil na útočné modré nepřesnou rozehrávku soupeře, ale k žádné šanci se nedostal.

15:08
    Jan Výtisk poslal puk na zakázané uvolnění.

15:16
    Kracík byl proti Naarovi na buly úspěšnější, ale kališníci pouze nahodili do útočného pásma a nemohou se dostat ke střele.

15:53
    Veselý to zkusil z ostrého úhlu od pravého mantinelu, Králův beton byl ale znovu pevně přilepený na ledě.

16:51
    Veber přihrával na modré Jebavému, který poslal kotouč za Soukupovu branku, ale puku se ujal Dlouhý a stěhuje hru ke Královi.

17:59
    Zakázané uvolnění Stadionu.

18:21
    Matějček zachytil rozehrávku domácích před Tomášem Králem, ale puk nezpracoval a kališníci přece jen zamířili před Soukupa.

19:02
    Veselý prudce nahodil kotouč ze středního pásma, dříve u něj byli ale kališníci.

19:23
    Kracík bojuje v útočném pásmu u mantinelu o kotouč, ale Kolínští hru stěhují za domácího brankáře.

20:00

V první třetině jsme v Kalich Areně branku neviděli. Byli jsme svědky velmi vyrovnaného hokeje, hra se stěhovala ze strany na stranu, ale ani jeden z týmů si nevytvořil vyloženou šanci a střel diváci v Litoměřicích také moc neviděli. Druhá perioda začne cca v 17:55.

20:14
    Jícha zavezl kotouč do útočného pásma, ale Veselý puk rychle vyhodil zpět do střední třetiny.

20:45
    Kališníkům je ponechána výhoda.

20:53
    Vyloučení v týmu SC Marimex Kolín:
    Matěj Morong – 2 min., podrážení.

20:53
    Koláček prohrál vhazování, ale Slavíček puk za brankou vybojoval.

21:21
    Štěpán Matějček vyvezl puk do středního pásma a kozli mohou střídat.

21:56
    Jan Holý zakládal útok od branky kališníků. Stadion se ale nemůže dostat do útočné třetiny.

22:33
    Válek přešel s pukem modrou, přihrál na Kuťáka, který následně neměl na koho nahrát a Kolínští se opět osvobodili.

22:53

23:19
    Václav Veber pouze nahodil puk za brankovou čáru, ale jeho spoluhráči zrovna střídali.

23:36
    Vyloučení v týmu HC Stadion Litoměřice:
    Václav Veber – 2 min., podrážení.

23:38
    Kozli byli na vhazování úspěšnější.

24:03
    René Piegl pálil od modré, ale jeho dělovka byla sražena do ochranné sítě.

24:26
    Kozlům se nedaří přechod přes modrou.

24:41
    Jícha s Válkem ujeli dva na jednoho! Jícha od levého mantinelu nahrával litoměřické dvaadvacítce do mezikruží, ta ale kotouč minula.

25:20
    Procházka se ocitl nikým nebráněný na pravém kruhu odkud také vypálil! Soukup puk vykopl levým betonem.

25:36

25:56
    Cikhart zkusil střelou z mezikruží překonat gólmana hostí, ten ale puk bezpečně ukryl ve své výstroji.

26:03
    Šedivý nahazoval od modré před branku na Válka, ten měl ale zablokovanou hokejku a k teči se nedostal.

26:08
    Kališníci se ocitli v ofsajdu.

26:27
    Jakub Naar sice dostal puk přes útočnou modrou, ale Přemysl Svoboda stěhuje hru znovu před Soukupa.

27:15
    Veselý obral Válka v obranném pásmu Kolína o puk a namířil si to před Krále. Z levého kruhu trefil tyčku domácí branky!

28:08
    Aubrecht u pravého mantinelu přišel o puk a musí se rychle vracet.

28:30
    Jaroslav Kracík – 2 min., hákování.

28:37
    Kališníci na vhazování úspěšnější a okamžitě vyhazují puk přes všechny čáry.

29:32
    Niko pálil od modré, Král kotouč vyrazil před sebe, kde se k němu dostali dříve Litoměřičtí a vyhodili ho až za Soukupovu branku.

30:15
    Kozlové právě vstřelili branku!
    Jan Veselý vystřelil z hranice pravého kruhu, domácí gólman kotouč vyrazil, ale pouze ne MATĚJE MORONGA, který puk poslal do odkryté části domácí branky. Kolín tak využívá přesilovou hru a ujímá se vedení.
    Asistence: Jan Veselý.
    30:15 Matěj MORONG - 0:1

30:15

31:35
    Válek se podél levého mantinelu prokličkoval do útočného pásma, přihrál Jíchovi, který se ale nemůže dostat před branku.

32:01
    Jíchovu střelu z mezikruží Soukup chytil, ale Přemysl Svoboda si poté něco důrazněji vysvětloval s hostujícím obráncem. Vylučovat se ale nebude.

32:23
    Štěpán Němec zavezl kotouč do útoku, Josef Slavíček se poté ocitl před odkrytou svatyní kozlů, ale puk se k němu nedostal včas.

32:48
    Zakázané uvolnění Kolína.

32:56
    Polák bojoval s Jíchou o puk ve středním pásmu, litoměřická jednadvacítka byla úspěšnější.

33:28
    David Aubrecht prověřil Královu pozornost střelou z levého kruhu.

34:02
    Válek se na útočné modré snažil bekhendem nahrát na Svobodu, puk ale přes bránící kozly neprošel.

34:31
    Menší závar před Sokupovou brankou končí zákrokem kolínského gólmana, na ledě ale začínají být vidět emoce.

34:34
    Ondřej Procházka vyslal dělovku z levého kruhu, ale branku hostů přestřelil.

34:54
    Zakázané uvolnění kozlů.

34:58
    Hampl pálil od modré, Soukup pohotově vykopl puk pravým betonem.

35:19
    Po Jelínkově střele domácí gólman přerušuje hru.

35:26
    Václav Veber rozehrává zpoza litoměřické branky, kališníci se v útoku ale nedokázali usadit a musí se vracet. Skvělý zákrok na druhé straně předvedl Tomáš Král, který se roztáhl jak nejvíc mohl a puk přes brankovou čáru nepustil.

36:13

36:31
    Tonovo nahození Soukup pro jistotu ukryl pod lapačkou.

36:33
    Kuťák na buly nebyl úspěšný, k puku se ale ještě dostal Slavíček. Ten o něj za brankou ale také přišel.

37:08
    Zakázané uvolnění domácích.

37:17
    Kuťák zkazil kozlům rozehrávku v litoměřickém pásmu a protečoval puk do střední třetiny, Kolínští se ale znovu vrací před Krále.

37:51
    Jan Veselý – 2 min., krosček.

38:08
    Procházka musí začít znovu od vlastní branky.

38:35
    Válel vyslal přízemní střelu od modré, ale Soukup měl betony pevně přilepené k ledu.

38:59
    Litoměřice právě vstřelily branku!
    Je srovnáno a i domácí využívají přesilovou hru! Procházka pálil z mezikruží, puk Soukupovi projel mezi betony a zastavil se u tyčky na brankové čáře. Zde se k němu jako první dostal LUKÁŠ VÁLEK a posunul ho do branky.
    Asistence: Ondřej Procházka, Přemysl Svoboda.
    38:59 Lukáš VÁLEK - 1:1

38:59

39:58
    Ondřej Procházka ve velké rychlosti ujížděl do útočného pásma, vypálil z hranice levého kruhu, ale Soukup puk ukryl v lapačce.

40:00

Po druhé třetině je v Kalich Areně vyrovnáno. Jako první využili přesilovku hosté, ale kališníci dokázali minutu před koncem druhé dvacetiminutovky odpovědět. Třetí třetina začne cca v 18:39.

40:01

40:11
    Nahození jednoho z kališníků skončilo v ochranné síti, vhazuje se před Soukupem.

40:44
    Josef Jícha se z pravého kruhu snažil nahrát před branku na Válka, ten se k puku ale nakonec nedostal.

41:15
    Na druhé straně dlouhého obral o puk Výtisk, Procházka pak zblokoval Aubrechtovu střelu od modré a kališníci stěhují hru k Soukupovi.

42:11
    Jan Cikhart pálil z levého kruhu, jeho střelu tečoval Kracík, ale puk se k brankáři nedostal.

43:25
    Matěj Morong vyslal projektil z pravého kruhu, ale Královu branku minul.

43:52
    Válkovo nahození od modré ukryl Soukup v lapačce. Vhazuje se po levici kolínského gólmana.

44:29
    Polák pálil z pravého kruhu, puk ale pouze prosvištěl vedle levé tyčky domácí branky.

45:34
    Vojtěch Síla prověřil nahozením Královu pozornost, ale ten puk sevřel v lapačce.

45:49

46:20
    Svoboda zkusil střelu z blízkosti, ale Soukupa nepřekonal.

46:45
    Od levého mantinelu pálil Jícha, jeho střelu ale hostující brankář vykopl.

47:25
    Dlouhý pálil od levého mantinelu, jeho střelu Král vyrazil ale k puku se ještě dostal Sklenář! Po jeho střeleckém pokusu z levé strany puk projel za zády domácího gólmana pouze podél brankové čáry.

47:55
    Josef Koláček trefil z ostrého úhlu Soukupa do masky, hra pokračuje dál.

48:28
    Koláček vyhrál souboj u mantinelu a posunul kotouč k levé tyčce hostující branky, kde ho Soukup přikryl lapačkou a přerušil hru.

48:50
    Rozjetý Josef Jícha dostal přesnou přihrávku na levý kruh, odkud také vypálil. Kolínského maskovaného muže ale forhendovou střelou nepřekvapil.

48:59

49:08
    Veselý střelou z levého kruhu trefil rameno Tomáše Krále.

49:36
    Morong se snažil nahrát za branku, ale Veber přihrávku zblokoval.

50:03
    Zdeněk Král nahrával před branku na Jana Veselého, který měl před sebou odkrytou klec. Puk ale netrefil.

50:53
    Sklenář z mezikruží vypálil z otočky, kotouč ale letěl mimo branku až do ochranné sítě.

51:24
    Koláček se prokličkoval do útočného pásma, z vrcholu levého kruhu pálil Ton a puk skončil v ochranné síti.