Nitra – Košice 1:3 (kon.) | Michalovce – Spišská N. Ves 3:2 (po pr.) | Prešov – Poprad 2:4 (kon.)
Zvolen – Nové Zámky 6:3 (kon.) | HC Slovan – Banská Bystrica 1:2 (kon.) | Trenčín – Lipt. Mikuláš 5:2 (kon.)
HK DUKLA Ingema Michalovce
3:2 (0:0, 0:1, 2:1 - 1:0)
HK Spišská Nová Ves
sk Neděle 11.12.2022, 16:30 • Zimný štadión Michalovce • Tipos Extraliga (SR) • 25. kolo

Dlhá séria prehier Spišskej Novej Vsi vo vzájomných zápasoch proti Michalovciam trvá aj po dnešku. Zverenci Vlastimila Wojnara mali zápas na Zemplíne výborne rozohraný, v tretej tretine sa však dopustili až šiestich vylúčení a to ich stálo lepší výsledok. Po dvoch inkasovaných góloch v dvojnásobných oslabeniach ešte Spišiaci odpovedali vyrovnaním tesne pred koncom riadnej hracej doby, krátko na to ale smerovali na trestnú lavicu opäť a Michalovce to v predĺžení potrestali.
    To je z mojej strany všetko, ďakujem za pozornosť a prajem príjemný zvyšok dňa. (18:59:38)

60:26

60:26
    Dukla Michalovce dala gól!
    Aj toto vylúčenie sa napokon Spišskej Novej Vsi vypomstilo. Po prihrávke Osburna priveľmi nevymýšľal IVAN GLAZKOV a z prvej prestrelil Filipa Suráka – 3:2.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

Tretia tretina priniesla diametrálne odlišný priebeh ako prvé dve, padli v nej tri góly. Domáci v presilových hrách skóre otočili, Spišiakom sa ale pri záverečnej hre bez brankára podarilo vyrovnať skóre. Pokračovať sa tak bude v predĺžení, ktoré domáci začnú presilovou hrou, tá bude trvať ešte 48 sekúnd.

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

59:58
    Michalovské nahodenie od modrej čiary, Surák v prvej chvíli nevedel, kde sa nachádza puk, no napokon situáciu ustál bez toho, aby súperom umožnil dorážky.

59:40
    Spišiaci úspešne vyhadzujú puk, toto oslabenie im vychádza pomerne slušne.

59:20
    Domáci sa teraz nepresnosťou vyhnali až k vlastnej bránke.

58:48
    Vylúčenie v tíme HK GROTTO Spišská Nová Ves:
    Vartovník – 2 min., hákovanie.

58:10
    Spišská Nová Ves dala gól!
    Spišiaci to po oddychovom čase skúsili v šestici, tento risk sa im okamžite vyplatil. KALE KERBASHIAN to vzal pri hosťujúcom vabanku na seba a strelou od ľavého kruhu prekonáva Škorvánka – 2:2.

58:05
    Oddychový čas hostí, ktorí budú mať po ňom k dispozícii buly v útočnom pásme. Očakávať sa dá powerplay.

57:01
    Veľká príležitosť hostí, Vartovník ale prestrelil Škorvánkovu bránku.

56:18
    Bjalončík nahodil puk pred bránku, kde ho chcel tečovať Okoličány, z bezprostrednej blízkosti ale nedokázal prekvapiť Suráka. K dorážke sa potom dostal Suja, skórovať však nedokázal.

55:20
    Náznak ďalšieho brejku domácich, Bezúch spomedzi kruhov nemieril presne.

54:00
    Veľké šance domácich na zvýšenie skóre. Michalovčania sa rútili do prečíslenia 3 proti 1, Galamboš však nedokázal presne prihrať Vašašovi. Ten to o pár sekúnd skúsil aj štipľavou strelou, Surákovu bránku ňou netrafil.

53:35
    Kerbashian si nakorčuľoval z pravej strany do stredu, nahodil puk na Škorvánka, ten ho síce v prvom momente neudržal, no hostia sa k dorážkam nedostali.

52:50
    Po množstve vylúčení sa hostia snažia o návrat do potrebného tempa, vytvorili si už niekoľko náznakov príležitostí.

Samuel Brecko

Branky a nahrávky: 44. Osburn (Žitný), 46. Glazkov (Pavlovs), 61. Glazkov (Osburn) – 32. Giľák (Majdan), 59. Kerbashian (Beaudry, Majdan)

HK DUKLA Ingema Michalovce: Škorvánek (Košarištan) – Glazkov, Michalčin, Hammond, Osburn, Mihálik (C), Macejko – Paločko, Pavlovs, Žitný – Bezúch, Buc, Zabusovs – Bjalončík, Suja, Okoličány – Chalupa, Galamboš, Vašaš
    Trenér: Roman Stantien

HK Spišská Nová Ves: Surák (Černák) – Romaňák, Beaudry, Malina, Ališauskas, Ordzovenský, Ulander, Groch, Žiak – Majdan, Nellis, Rapáč (C) – Verbeek, Kerbashian, Salituro – Vandas, Vartovník, Giľák – Hamráček, Tomala
    Trenér: Vlastimil Wojnar

Rozhodčí: Štefik, Krajčík – Drblík, Tvrdoň