Spišská N. Ves – Michalovce 5:1 (kon.) | Poprad – Prešov 3:4 (1:2 po s.n.) | HC Slovan – Banská Bystrica 4:2 (kon.)
Košice – Nitra 2:3 (kon.) | Trenčín – Lipt. Mikuláš 5:4 (kon.) | Nové Zámky – Zvolen 3:6 (kon.)
HC Košice
2:3 (0:0, 2:1, 0:2)
HK Nitra
sk Neděle 05.02.2023, 17:00Tipos Extraliga (SR) • 36. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Prajem pekný deň pri sledovaní dnešnéh online prenosu.

Dnes budeme sledovať zápas slovenskej hokejovej extraligy medzi HC Košice a HK Nitra

Košičania majú úplne iné starosti ako ich súper. Východniari bojujú o víťazstvo v základnej časti. V doterajšom priebehu nazbierali oceliari 72 bodov a nachádzajú na priebežnom 3. mieste. Hostia z Nitry bojujú o záchranu. Majú na svojom konte 47 bodov bodov a na posledný Prešov majú náskok 8 bodov. Boj o zýchranu bude ešte veľmi tvrdý. Uvidíme ako to všetko napokon dopadne.

Posledný vzájomný zápas

Nitra : Košice 1:3

Úvodné zostavy:

HC Košice: Janus (Halász) – Southorn, Romančík – Olsson, Deyl – Šedivý, Ferenc – Tybor, Pollock, Jääskeläinen – Rogoň, Slovák, Bartánus – Paršin, Linet, Lamper – Krasnozhon, Havrila, Jokeľ
    Tréner: Dan Ceman

HK Nitra: Kašík (Beržinec) – Mezei, Green – Gajdoš, Bodák – Stacha, Šiškov – Baláť, Buncis, Krivošík – Sýkora, Gill, Elmer – Vitaloš, Čederle, Bajtek – Knies, Solenský, Lacka
    Tréner: Antonín Stavjaňa

Rozhodca: Orolin, Kalina – Tichý, Stanzel.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:01
    Úvodné vhadzovanie vyhral Brett Pollock z Košic.

01:11
    Bartánus vyviezol puk z tretiny. Prihrával Rogoňovi, ale ten si puk nespracovl a prišiel o neho.

01:33
    Stacha výborne našiel Gilla, ten Elmera, ale Janus vyráža betónom.

02:00
    Bajtek hľadal pred bránou Čederleho, ale prihrávku nebola presná. hostia zostávajú v útočnej tretine.

02:43
    Southhorn vypálil od modrej čiary. Kašík puk chytá a prerušuje hru.

03:22
    Nitrania si nerozumeli v rozohrávke a tak sa píska zakázané uvoľnenie.

03:49
    Výborná kľučka Tybora, ktorý vypálil, ale Kašík chytá. Košičania zostávajú pri puku.

04:21
    Domáci hokejisti sú aktívnejší zatiaľ, ale do šancí sa nedostali.

05:35
    Gajdoš preniesol hru na Mezeia. Ten vypálil od modrej čiary. Janus v pohode chytá puk do lapačky a prerušuje hru.

06:14
    Šiškov to vyskúšal z pravej strany od mantinelu. Jeho pokus nebol presný. Nitra zostáva pri puku.

07:01
    Košice si nerozumeli v orzohrávke a tak sa píska icing.

07:21
    Filip Knies v obrovskej šanci pred Janusom. Jeho pokus prešiel tesne popri bránkovej čiare.

07:55
    Baláž s snažil kľučkou oklamať Pollocka, ale nepodailo sa mu to. Domáci idú do útoku.

08:36
    Southorn vypálil od modrej čiary. Kašík chytá jeho pokus lapačkou a prerušuje hru.

09:01
    Veľká šanca hostí Luke Green vypálil a strela smerovala do dvoch tyčí a so šťastím puk doputoval pod Janusa.

10:23
    Pollock sa dostal pre bránu. Prihral Tyborovi, ktorý však netrafil puk pred prázdnou bránou Nitry.

10:54
    Nitra strelila gól, ale nebol uznaný pre zasiahnutie puku vysokou hokejkou.

11:23
    Košice zakladajú útočnú akciu spoza svojej brány.

12:31
    Sledujeme teraz viacero nepresností na oboch stranách.

13:08
    Hráč Nitry Filip Krivošík dostáva 2 minúty za nebezpečnú hru vysokou hokejkou.

13:46
    Marek Bartánus vo veľkej šanci pred Kašíkom. Následne dorážal Slovák, ale ani jeden pokus sa neujal.

14:21
    Košice majú veľký tlak v presilovke.

15:08
    Košičania presilovku nevyužívajú. Filip Krivošík je už na ľadovej ploche.

16:06
    Vylúčenie v tíme hostí. Marko Stacha dostáva 2 minúty za hákovanie

16:30
    Vylúčenie v tíme hostí. Filips Buncis dostáva 2 minúty za podrazenie. Následuje presilovka Košíc 5 na 3.

17:25
    Obrovský tlak Košičc v útočnom pásme. Pollock vypálil, Následne aj Paršin, ale Kašík oba pokusy chytá.

18:30
    Hostia sa ubránili a sú už v plnom počte.

19:01
    Začína posledná minúta prvej tretiny.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

V prvej tretine sme gól nevideli, ale sledujeme veľmi dobrý a rýchly hokej na oboch stranách. Uvidíme čo nám prinesie druhá tretina.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:10
    Vylúčenie v íme Nitry. Filip Krivošík dostáva 2 minúty za podrazenie

20:54
    Adam Sýkora sa dostal do brejku v oslabení, jeho pokus zblokoval Southorn.

21:11
    Nitra dala gól! Hostia otvárajú skóre zápasu v oslabení. Výborne to zahral Adam Sýkora, ktorý vybojoval puk pre SAHIRA GILLA, ktorý už nemal problém dopraviť puk do odkrytej brány. Asistencie: Sýkora.

21:54
    Slovák zadovkou prihrával Lamperovi, ale tomu puk ušiel do stredného pásma.

22:10
    Krivošík už je na ľadovej ploche a hrá sa 5 na 5.

23:05
    Havrila sa výborne presadil jeden na jedného, zakončil švihom, ale Kašík vyráža jeho pokus.

24:27
    Košičania nehrajú dobre v druhej tretine. Príliš veľa nepresností na ich strane.

24:57
    Vylúčenie v tíme Nitry. Jakub Lacka dostáva 2 minúty za podrazenie.

25:07
    Domáci vyhrali buly v útočnej tretine a okamžite sa usadili a kombinujú.

25:40
    Košice dali gól! Domáci hokejisti si vypracovali veľký tlak v presilovke. K puku sa dostal úplne voľný PATRIK LAMPER a pre neho už nebol žiadny problém poslať puk do okdrytej brány. Asistencie: Tybor, Olsson

25:49
    Opäť vylúčenie v tíme NItry. Martin Bodák dostáva 2 minúty za hrubosť.

26:09
    Joona Jääskeläinen vyborne vypálil z kruhov. Kašik ho vyráža. Domáci zostávajú v útočnom pásme.

26:56
    Nitrania výborne podržali puk v útočnej tretine a pošetrili veľa cenných sekúnd.

27:49
    Košice dali gól! Košičania využívajú ďalšiu presilovú hru a otáčajú stav tohto stretnutia! Southorn našiel prihrávkou voľného DENISA PARŠINA, ktorý výbornou strelou prekonáva Kašíka v bráne hostí. Asistencie: Southorn.

28:55
    Adam Sýkora sa dostal do mini brejku na ľavej strane. Jeho pokus Janus vyrazil vyrážačkou. Domáci idú do útoku.

30:03
    Tabor hľadal Pollocka pre bránou, ale jeho pokus bo zblokovaný. Domáci zostávajú v útočnom pásme.

31:26
    Čederle nahadzoval puk na Janusa. Jeho pokus zblokoval Romančík.

32:53
    Košice sú v útočnom pásme, ale do zakončenie sa nedostávajú.

34:22
    Vylúčenie v tíme Košic. Denis Paršin dostáva 2 minúty za drženie hokejky

34:55
    Nitrania sa okanžite usadili v útočnom pásme. Sýkora vypálil z kruhov a Janus mal čo robiť s jeho pokusom.

35:04
    Domáci vyhadzujú puk cez všetky čiary.

36:22
    Hostia hrali túto presilovku veľmi dobre, ale aj tka ju nevyužili. Domáci sú už v plnom počte.

37:42
    Gajdoš sa zbavil svojho strážcu a strelou z hruhu preveril Janusa v domácej bráne. NItra je teraz v tlaku.

38:47
    Linet vzal puk Stachovi, chcel zakončiť, ale puk mu preskočil hokejku.

39:00
    Začala posledná minúta druhej tretiny.

39:28
    Veľká šanca domácich! Jääskeläinen napriahol z osi ihriska. Kašík vyrazil k dorážke sa dostal Tybor, ale ani jeho pokus nepadol do brány Nitry.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Po druhej tretine vedú domáci hráči 2:1. Nitra sa dostala do vedenie keď gólom v oslabení otváral skóre zápasu Gill. Domáci následne využili 2 presilovky zásluhou Lampera a Paršina a tak otočili stav zápasu.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:16
    Filip Krivošík vypálil, ale jeho pokus bol zblokovaný na ochrannú sieť.

41:01
    Košičania zle rozohrali. Píska sa icing.

41:39
    Domáci hokejista Denis Paršin dostáva 2+2 minúty za nebezpečnú hru vysokou hokejkou.

42:03
    Gajdoš prihral Filipovi Krivošíka, ktorý vypálil z prvej. Janus chytá puk lapačkou a prerušuje hru.

42:56
    Green vypálil od modrej čiary. K dorážke sa dostal Solenský, ale ani jeden pokus nebol úspešný

43:11

44:07
    Brett Pollock sa v oslabení dostal cez Gajdoša a šiel sám na Kašíka. Brankár Nitry jeho pokus kryje.

45:31
    Domáci dostávajú puk zo svojej tretiny a idú striedať.

45:39
    Košice sa ubránili a sú v plnom počte.

46:21
    Radoslav Tybor sa perfektne natlačil pred bránu Nitry, ale Kašíka nedokázal prekabátiť.

46:43
    Vylúčenie v domácom tíme. Opäť Denis Paršin dostáva 2 minúty za nedovolené bránenie v hre.

47:08
    Košičania sa zatiaľ výborne bránia a súpera nepúšťajú do svojej tretiny.

48:43
    Paršin je už na ľade a domáci sú v plnom počte.

48:49
    Nitra dala gól! Hostia vyrovnávajú stav tohto zápasu! Elmer perfektne potiahol puk. Bekhednom nahodil puk na Janusa, ktorý jeho pokus vyrazil len pred SAHIRA GILLA, ktorý dáva dnes svoj druhý gól. Asistencie: Elmer, Čederle

50:24
    Olsson sa dostal k puku a dobrou strelou preveril Kašíka v bráne Nitry.

51:33
    Košičania zatlačili Nitru. Tybor vypálil z kruhov. Kašlík opäť vyráža.

52:25
    Vylúčenie v domácom tíme. Matúš Havrila dostáva 2 minúty za držanie.

52:35
    Domáci okamžite vyhadzujú puk cez všetky čiary.

53:08
    Hostia sa nevedia usadiť v pásme. Košice sa výborne bránia.

54:03
    Vylúčenie v doácom tíme. Brett Pollock dostáva 2 minúty za podrazenie. Nitra má k dispozícií 22 sekundovú presilovku o dvoch hráčov.

54:15
    Ďalšie vylúčenie na domácej strane. Jakub Ferenc dostáva 2 minúty za sekanie.

54:46
    Veľká šanca Baláža a následne aj Greena, ale Janus vytiahol dva perfektné zákroky.

55:09
    Nitra v obrovskom tlaku.

55:43
    Baláž v ďalšej veľkej šanci! Janus v týchto chvíľach čaruje.

56:15
    Košiačania sa ubránili veľkému tlaku najmä vďaka Janusovi. Už sú v plnom počte.

57:20
    Nitra dala gól! Hostia idú tesne pred koncom do vedenia! Po premrhaní dlhej presilovky 5 na 3 udreli v rovnovážnom stave. JOZEF BALÁŽ sa dostal k puku pred Janusom a strelom po ľade dáva tretí gól NItry. Asistencie: Bajtek, Lacka

58:05
    Janus je na striedačke a Košice hrajú v šestici.

59:00
    Začala posledná minúta tretej tretiny.

59:32
    Joona Jääskeläinen zahodil veľkú šancu na vyrovnanie. Kašík na zemi puk chytá a prerušuje hru. Košičania si berú oddychový čas.

Nitrania vyrabovali v Košiciach všetky tri body. Sledovali sme výborný a vyrovnaný zápas. Hostia otočili v tretej tretine stav stretnutia. Najprv vyrovnával druhým gólom v zápase Sahir Gill a v 58 minúte rozhodol o víťazstve Nitry Jozef Baláž. Ja sa s vami lúčim a prajem vám pekný večer. (19:19:36)

Lissko

Branky a nahrávky: 26. Lamper (Tybor, Olsson), 28. Paršin (Southorn) – 22. Gill (Sýkora), 49. Gill (Elmer, Čederle), 58. Baláž (Bajtek, Lacka)

Trenér: Dan Ceman

Trenér: Antonín Stavjaňa

Rozhodčí: Orolin, Kalina – Tichý, Stanzel