Troyes – Monaco 2:2 (kon.) | Montpellier – Angers 5:0 (kon.) | Remeš – Ajaccio 1:0 (kon.)
Štrasburk – Brest 0:1 (kon.) | Toulouse – Clermont Foot 0:1 (kon.) | Lyon – Lorient 0:0 (kon.)
Rennes – Marseille 0:1 (kon.)
RC Štrasburk
0:1 (0:1)
Stade Brestois 29
Neděle 05.03.2023, 15:00 • Stade de la Meinau Strasbourg, Štrasburk • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 26. kolo

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost. (17:04:00)

Držení míče: 62 % : 38 %.
    Střely na branku: 4:1. Střely mimo: 9:7. Rohy: 9:2. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 14:17.

Brest slaví! A má k tomu pádný důvod, protože ze zápasu dvou týmů ohrožených sestupem vydřel tři body a vystřídal Štrasburk na patnáctém místě Ligue 1. Hrát se na zásluhy, tak by byl býval Štrasburk určitě bodoval. Hlavně ve druhé půli soustavně tlačil a generoval desítky centrů. Realita však byla taková, že z nich Alsasané nebyli skoro vůbec nebezpeční. Diallova hlavička z 78. minuty byla ojedinělou výjimkou, a tak Brestu jediná střela na Selsovu branku stačila k vítězství. Autorem vítězné trefy se stal Honorat, který po změně stran ještě spálil šanci na uklidňující druhý gól.

90+8

90+8
    Po faulu na Dialla byla domácím přisouzena ještě jedna standardní situace. Nákop Liénarda někdo vracel na druhou tyč. Gameiro ji nestihl zavřít a to Bizot okamžitě oslavil vítězným gestem do kamery.

90+7
    Kvůli ošetřování Gameira je nastavený čas o něco delší. Alsasané se ale musí bránit, za hosty odvádí skvělou práci Steve Mounié.

90+6
    Bizotovi bylo okaté zdržování celou druhou půli tolerováno. Buquet ho žlutou kartou napomenul až v úplně poslední minutě.

90+5
    Celá jedenáctka Brestu už nevylézá z pokutového území. Letěl do něj další roh, jenže Perrin si s přetaženým centrem neporadil.

90+4
    Liénard dostal důvěru i na jeden z posledních rohových kopů. Za penaltou se marně snažil hlavičkovat Doukouré, vyrostl kolem něj les červených dresů.

90+3
    Vypadá to, že se k inkriminovanému momentu rozhodčí vracet nebudou. Se zalepeným čelem musí Gameiro mimo hřiště.

90+2
    Gameiro dostal Elisovým loktem do čela, kde se mu udělala krvavá stopa. Stalo se to uvnitř šestnáctky a Štrasburk se vcelku logicky dožaduje penalty!

90+1
    Nastavuje se 6 minut.

90
    Další promarněný centr z nohy Frédérice Guilberta. Míč opět opustil bojiště a naděje Štrasburku na body už padá k nule.

89
    Střídání v týmu Stade Brestois 29:
    ze hřiště odchází Noah Fadiga, přichází Christophe Hérelle.

89
    ze hřiště odchází Hugo Magnetti, přichází Brendan Chardonnet.

88
    Liénard kopal míč směrem do vápna z nepřipravené pozice. Podle toho to i dopadlo, bude se rozehrávat od nizozemského gólmana Brestu.

87
    Další z centrů prošel skrz souboj mezi Diallem a Brassierem. Míč lapil Bizot a nebude spěchat s jeho uvedením do hry.

86
    Guilbert byl u pravé autové čáry sám proti třem. Míč nechal za sebou a Del Castillo mu ho bez okolků odebral.

84
    Drobný faul Sobola dal Brestu cenné sekundy k dobru. Ukrajinský fotbalista následně podcenil centr Del Castilla, ovšem Elis za ním nebyl připraven hlavičkovat.