Montreal – Carolina 3:4 (2:3 po s.n.) | Pittsburgh – Columbus 5:4 (po pr.) | Tampa – Philadelphia 5:2 (kon.)
New Jersey – Toronto 3:4 (kon.) | Florida – Vegas 2:1 (kon.) | NY Islanders – Buffalo 3:2 (kon.)
Minnesota – Calgary 0:1 (1:2 po s.n.) | Colorado – San Jose 6:0 (kon.) | Arizona – St. Louis 6:2 (kon.)
Seattle – Anaheim 5:2 (kon.)
Pittsburgh Penguins
5:4 (0:3, 1:1, 3:0 - 1:0)
Columbus Blue Jackets
Středa 08.03.2023, 01:00 • PPG Paints Arena, Pittsburgh • NHL

Já děkuji za pozornost, přeji dobré ráno a hezký den. (03:58:52)

3. Liam Foudy (CBJ) 1+1

Domácí prohrávali po první třetině o tři góly, ještě v polovině základní hrací doby dokonce o čtyři, přesto zbraně nesložili, vystřídali brankáře a rázem se děly věci. DeSmith už neinkasoval, jeho spoluhráči snížili a v úvodu třetího dějství manko dotáhli. V prodloužení pak Sidney Crosby jakožto správný kapitán rozhodl trefou v přesilovce o výhře svého týmu a dokonal tak nevídaný obrat.

62:45 Sidney CROSBY - 5:4

62:45
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Je rozhodnuto, domácí přesilovou hru přeci jen využívají. SIDNEY CROSBY obdržel přihrávku na značku vhazování v pravém kruhu, na nic nečekal a tvrdě pálil a kotouč div neprotrhl síť za Hutchinsonovými zády.
    Asistence: Jevgenij Malkin.

62:19
    Po buly hosté vyhazují do bezpečí.

62:16
    Nepřesná kombinace domácích končí u hostujícího gólmana, který přerušuje hru.

61:59
    Po dlouhém obléhání se Columbusu daří vyhodit.

61:13
    Vyloučení v týmu Columbus Blue Jackets:
    Boone Jenner – 2 min., hákování.

60:42
    Domácí se málem dostali do šance, ovšem puk skončil u Hutchinsona, který jej rychle schoval pod lapačku.

60:01

Hosté šli do třetí třetiny s vedením 4:1, během čtyř minut o něj přišli a domácí byli na koni. Přesto se jim pátý gól nepovedlo dát, neboť jakoby přestali hrát a remízový stav jim stačil, mohli být rádi, že soupeř své šance nevyužil a ve třetím dějství se neprosadil. Na řadu tedy přijde prodloužení.

60:00

59:12
    Icingem se provinil hostující celek.

59:02
    Běží poslední minuta třetí třetiny.

57:51
    Jeff Petry střílel od modré do pravého betonu Hutchinsona.

56:55
    Domácí vyhazují jen na zakázané uvolnění.

55:25
    Obrat byl málem dokonán. Sidney Crosby zakončoval z hranice levého kruhu kombinaci svého mužstva střelou bez přípravy, ovšem jen do přesunuvšího se gólmana.

Petr Frömel

Branky a nahrávky: 31. Zucker (Malkin, Nylander), 41. Guentzel (Crosby, Rakell), 44. Zucker (Malkin), 44. Heinen (Rakell, Crosby), 63. Crosby (Malkin) – 5. Bemström (Sillinger, K. Johnson), 8. Pederson (L. Foudy), 11. Laine (Roslovic, K. Johnson), 23. L. Foudy (Bemström)

Pittsburgh Penguins: Jarry (23. DeSmith) – Letang (A), Dumoulin, Petry, M. Pettersson, Rutta, Kulikov, P. Joseph – Rakell, Crosby (C), Guentzel – Nylander, Malkin (A), Zucker – Carter, D. O'Connor, Archibald – Bonino, Heinen.
    Trenér: M. Sullivan.

Columbus Blue Jackets: Merzlikins (21. Hutchinson) – Gudbranson, Berni, Peeke, Blankenburg, A. Boqvist, Bayreuther – Marčenko, Jenner (C), J. Gaudreau (A) – Laine, Roslovic, K. Johnson – Olivier, Sillinger, E. Robinson – Bemström, Pederson, L. Foudy.
    Trenér: B. Larsen.

Rozhodčí: T. Chmielewski, F. South – J. Deschamps, J. Marquis

Diváci: 17 400