Winnipeg – Minnesota 2:4 (kon.) | Detroit – Chicago 4:3 (kon.) | Vancouver – Anaheim 3:2 (po pr.)
VHK ROBE Vsetín
2:1 (1:0, 1:1, 0:0) Stav série: 2:0
HC Dukla Jihlava
Čtvrtek 09.03.2023, 17:30 • Zimní stadion Na Lapači • Play-off Chance ligy • Čtvrtfinále

Vsetín nakonec dokázal ve třetí třetině ubránit veškerou snahu Jihlavy o vyrovnání. V závěru dokázala Dukla přes dvě minuty držet hru při power play v útočném pásmu Vsetína, ale Žukov a obrana Vsetína dnes podali dobrý výkon!
    Vsetín tedy využil domácí prostředí k zisku dvou vítězství a v neděli v Pelhřimově bude bojovat o třetí bod a tím postup do semifinále. (20:09:49)

59:37
    Po vyhraném buly pálil Kolář, který však minul branku Vsetína.

59:34
    Vyloučení v týmu VHK ROBE Vsetín:
    Boris Česánek – 2 min., hrubost.

59:34
    Vsetín se snaží urputně bránit hře power play Jihlavy. Žukov opět puk krotí ve své výstroji. A poté došlo k menší šarvátce.

59:06
    Harkabusova tvrdá rána nakonec nedošla až na branku a puk byl tečován do ochranné sítě.

58:50
    Rob dokázal dostat puk alespoň do středního pásma. Hosté se však velmi rychle vrací do útočného pásma.

58:32
    Po Hamanově střele zasahuje Žukov a hra je přerušena. Dukla měla nyní dobrý tlak.

58:07
    Dobrá střela byla zablokovaná. Klhůfek má následně problém dostat podél mantinelu puk ven z pásma a Jihlava udržela pásmo.

57:43
    Dukla to hned zkouší bez svého brankáře a uvidíme, jak se jim podaří hra power play.

57:31
    Oddechový čas pro tým HC Dukla Jihlava.

56:51
    Jonák vyrušil soupeře ve střední pásmu a skoro se dostal do úniku. Nakonec jej obránce dojel a nedovolil mu dál pokračovat.

55:37
    Holec měl problémy se zpracováním puku u modré čáry, přesto se mu nakonec podařilo udržet pásmo.

54:57
    Cachnín se postaral o další zákrok Žukova, kdy i v pádu dokázal zamířit mezi tři tyče.

54:31
    V akci tři na tři zakončoval Smetana, puk se hlučně odrazil od zadního mantinelu.

54:05
    Nyní je puk za brankou Žukova a vypadá to, že Vsetín ani tuto přesilovku nepřetaví v branku.

53:46
    Jihlavě se nepodařilo dostat puk z pásma a na modré jej zastavil jeden ze vsetínských hráčů. Jeho střela se zastavila v chumlu hráčů před brankou.

53:23
    Berzinš se po minutě trvání přesilové hry dostal do blízkosti branky, ale Beran včas zasáhl.

52:55
    Valaši jsou v pásmu, ale nedokáží dostat soupeře pod tlak. Přesilovky Vsetína zatím moc nešlapou.

Adam Dořák

Branky a nahrávky: 11. Holec (Klhůfek, Půček), 31. Jonák (Říha, Rob) – 29. Harkabus (T. Havránek, Chlubna)

VHK ROBE Vsetín: Žukov (Vošvrda) – Kajínek, Říha, Smetana (A), Ondračka, Jenáček, O. Němec (A), Česánek – Jonák (C), Bērziņš, Rob – Holec, Klhůfek, Půček – Sihvonen, Přikryl, Š. Bláha – Hořanský, Lichanec, Jenyš.
    Trenér: J. Weintritt

HC Dukla Jihlava: Beran (Chaloupek) – Kolář, Haman, Bilčík, F. Kočí, Vala, Dundáček, A. Dvořák – Harkabus (A), Skořepa (C), Karabáček – T. Havránek, Miškář, Šik – Meluzin, Pořízek, Chlubna – Cachnín, Křehlík, V. Brož.
    Trenér: V. Ujčík

Rozhodčí: J. Hucl, J. Jaroš – M. Štofa, F. Pěkný

Diváci: 3 087