Bournemouth – Liverpool 1:0 (kon.) | Tottenham – Nottingham 3:1 (kon.) | Everton – Brentford 1:0 (kon.)
Leeds – Brighton 2:2 (kon.) | Leicester – Chelsea 1:3 (kon.) | Crystal Palace – Manchester City 0:1 (kon.)
Tottenham Hotspur
3:1 (2:0)
Nottingham Forest
Sobota 11.03.2023, 16:00 • Tottenham Hotspur Stadium • Anglická Premier League • 27. kolo

Děkuji za pozornost a krásný zbytek dne. (18:03:48)

Držení míče: 55 % : 45 %.
    Střely na branku: 7:5. Střely mimo: 3:2. Rohy: 2:10. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 13:13.

Po prvním skvělém poločase, ve kterém Kane vstřelil 2 góly, Tottenham vstoupil aktivně i do druhého poločasu. Nejprve neproměnil šanci Richarlison, ale potom právě již zmiňovaný Brazilec našel centrem Sona, který po skvělém driblinku vsítil třetí gól. Ovšem přišla zápletka. V 81. minutě vyslal skvělý centr Gibbs-White, který lehce prodloužil Felipe a Worrall už neměl těžkou práci. Na konci zápasu ještě přišla nešťastná ruka Kulusevskiho a byla nařízena penalta pro Nottingham. Forster si však s pokusem Ayewa poradil a zápas tak skončil 3:1.

90+9

90+8
    Žlutou kartu obdržel trenér Nottinghamu Steve Cooper.

90+7
    Porro teď byl faulován u laviček a dochází k hádce mezi trenéry.

90+6
    André Ayew (Nottingham Forest) neproměňuje pokutový kop.
    Forster potvrdil, že i přes menší množství práce v dnešním zápase je stále ve střehu a skvělým zákrokem vychytal penaltu.

90+5
    Rozhodčí Pawson už má jasno a bude to penalta! Pokutový kop půjde zahrát Ayew.

90+4
    Videorozhodčí ještě zkoumá situaci, zda bude Nottingham zahrávat penaltu.

90+3
    Střídání v týmu Tottenham Hotspur:
    ze hřiště odchází Oliver Skipp, přichází Pape Matar Sarr.

90+2
    Žlutá karta pro tým Tottenham Hotspur (Pierre-Emile Höjbjerg). Höjbjerg se do souboje dostal pozdě a fauloval někdejšího spoluhráče Serge Auriera.

90+1
    Kulusevski udělal kličku proti Felipemu a dostal se ke střele téměř na hranici malého vápna, ovšem Navas skvěle zmenšil úhel a jeho pokus vytěsnil mimo bránu.

90
    Nastaveny budou ještě čtyři minuty navíc.

89
    Velká šance na konci zápasu pro Lucase Mouru, na kterého mířil Kaneův centr, ale rozhodl se ještě hrát pod sebe, kde však bohužel nikoho nenašel.

88
    Kulusevski chtěl rozjet rychlý protiútok, ale zastavil ho Aurier.

87
    Dier doběhl do souboje pozdě a na polovině hřiště fauloval Ayewa.

86
    Dennis se snažil zastihnout špatně rozehraný míč, ale byl příliš dlouhý a bohužel to nestihl.

85
    Loket do obličeje tentokrát schytal Lenglet, ale naštěstí to není nic vážného a v zápase bude pokračovat.

84
    ze hřiště odchází Richarlison, přichází Dejan Kulusevski,
    ze hřiště odchází Son Hung-min, přichází Lucas Moura.

Jan Táborský

Branky: 19. Kane (Porro), 36. Kane (pen.), 63. Son Hung-min (Richarlison) – 82. Worrall (Felipe)

Karty:   69. Skipp (TOT), 71. Dier (TOT), 90+2. Höjbjerg (TOT) – 54. Lodi (NOT)

Neproměněná penalta: 90+6. A. Ayew (NOT), brankář Forster zneškodnil

Tottenham Hotspur: Forster – Romero, Dier, Lenglet – Porro, Skipp (90+3. P. Sarr), Höjbjerg, B. Davies I – Richarlison (84. Kulusevski), Son Hung-min (84. Moura) – Kane (C).
    Náhradníci: Austin – D. Sánchez, Tanganga, Perišić, Danjuma, Mundle.

Trenér: Antonio Conte

Nottingham Forest: Navas – Aurier, Worrall (C), Felipe, Lodi – Freuler (68. Yates), Shelvey, Mangala (46. A. Ayew) – Lingard (46. E. Dennis) – Gibbs-White, Br. Johnson (68. Wood, 73. N. Williams).
    Náhradníci: Hennessey – Colback, Danilo, Niakhaté.

Trenér: Steve Cooper