Manchester Utd. – Everton 2:0 (kon.) | Aston Villa – Nottingham 2:0 (kon.) | Brentford – Newcastle 1:2 (kon.)
Fulham – West Ham 0:1 (kon.) | Leicester – Bournemouth 0:1 (kon.) | Tottenham – Brighton 2:1 (kon.)
Wolverhampton – Chelsea 1:0 (kon.) | Southampton – Manchester City 1:4 (kon.)
Tottenham Hotspur
2:1 (1:1)
Brighton & Hove Albion
Sobota 08.04.2023, 16:00 • Tottenham Hotspur Stadium • Anglická Premier League • 30. kolo

Děkuji za pozornost a krásný zbytek soboty. (18:09:33)

Držení míče: 35 % : 65 %.
    Střely na branku: 3:4. Střely mimo: 4:5. Rohy: 3:7. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 15:15.

Máme za sebou velmi divoký zápas, který nakonec šťastněji dopadl pro domácí Tottenham. Po prvních deseti minutách to vypadalo, že se Tottenham bude chtít odprostit od špatných výkonů, ovšem právě od úvodního gólu Sona se otěží chopil Brighton a celý první poločas víceméně dominoval. Vyrovnávací branka přišla z hlavy Lewise Dunka. V druhém poločase však Brighton na svůj výkon nenavázal tak, jak by potřeboval a Tottenham se dostával zpět do hry. Nejprve však přišel neuznaný gól Mac Allistera a následně neshody mezi oběma střídačkami, která vyvrcholila v červené karty obou hlavních trenérů. Jako by to domácím dodalo náboj a začali být zase o něco nebezpečnější. V 78. minutě přišel tlak, který započal Romero s Hojbjergem, který si následně vyměnil míč se Sonem a naservíroval míč Kaneovi do volného prostoru a Kane přidal další gól do své obsáhlé sbírky zásahů. Kontroverzní a diskutabilní však bude výkon rozhodčího Atwella, který svou dnešní situaci příliš nezvládl a učinil několik nesprávných rozhodnutí.

90+7

90+6
    Mitoma si našel Marchův centr a dokázal hlavičkou zakončit, ale pouze do míst, kde stál Dier, který míč odkopl až na půlku hřiště.

90+5
    Son se vložil do souboje a Mitoma ho k jeho smůle fauloval.

90+4
    Caicedovu přihrávku za obranu si vzal na starost Romero a s přehledem si míč zpracoval a odkopl mimo nebezpečí.

90+3
    March se dostával do vápna, ale poté mu Tanganga pomohl, aby se zahnal do zámezí.

90+2
    Střídání v týmu Tottenham Hotspur:
    ze hřiště odchází Ivan Perišić, přichází Japhet Tanganga.

90+1
    Žlutá karta pro tým Tottenham Hotspur (Cristian Romero).
    Za výroky dostává kartu Romero.

90+1
    Caicedo předvedl šlapák na Kanea a domácí tak budou mít volný přímý kop, který rozehraje Lloris.

90
    V druhém poločase se bude hrát 6 minut navíc.

89
    Harry Kane se obětoval úplně celý, dokonce do souboje skočil po hlavě, aby neztratil míč, ale nakonec bude následovat vhazování hostů.

88
    ze hřiště odchází Oliver Skipp, přichází Pape Matar Sarr.

87
    Žlutá karta pro tým Tottenham Hotspur (Pierre-Emile Höjbjerg).
    Tentokrát to už dánskému záložníkovi neprošlo a poté, co si pomohl rukama, zaslouženě dostává žlutou kartu.

86
    Rozhodčí ještě řeší potyčku mezi Romerem a Dunkem, ale nakonec ji vyhodnotil bez karet.