Leeds – Liverpool 1:6 (kon.)
Leeds United
1:6 (0:2)
Liverpool FC
Pondělí 17.04.2023, 21:00 • Elland Road, Leeds • Anglická Premier League • 31. kolo

Držení míče: 26 % : 74 %.
    Střely na branku: 3:7. Střely mimo: 7:4. Rohy: 4:2. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 6:12. (22:57:12)

Fotbalisté Leedsu utrpěli doma ještě o gól těžší debakl než minule proti Crystal Palace. Liverpool se sice více než půl hodiny nedostal ani k jediné střele, pak ale před přestávkou potrestal během čtyř minut dvě chyby v rozehrávce.
    Krátce po přestávce svitla naděje pro domácí, kterou však hned uhasil první trefou v ročníku Jota. Ten se pak prosadil ještě jednou, stejně jako Saláh a v poslední minutě prakticky stoprocentně efektivní hosté zvýšili na krutých 1:6.

90+4

90+4
    Hosté pokračovali v akci, Jonesovu tvrdou střelu po Díazově pobídce však zblokoval nataženou nohou domácí Struijk.

90+4
    Po rohu hosté opět kombinovali nakrátko, než přišel málem smrtící pas a Meslier si konečně připisuje zákrok. Zblízka ho bez přípravy nastřelil Firmino.

90+3
    Náhradníci Firmino, Alcantara a Milner si zahráli bago kolem velkého vápna, posledně jmenovaný vybojoval roh pro Liverpool.

Liverpool právě vstřelil branku!
    Mistr centrů Alexander-Arnold si tentokrát seběhl pro míč na střed hřiště a vyslal fantastický oblouk za obranu, střídající DARWIN NÚÑEZ se odpoutal od obránce a prostřelil nešťastného Mesliera k tyči. Brankář Leedsu je dnes vyloženě lovcem míčů ze své sítě, nemá ani jeden zákrok a inkasuje pošesté.

89
    Vítězové se omezují se jen na držení míče a přihrávky nakrátko, do zakončení se již tolik netlačí.

88
    Centrovaný míč se odráží od ramene předkloněného Firpa na roh. Věřte nevěřte, vůbec první pro Liverpool v celém zápase.

87
    Roca fauloval v souboji o míč na zemi.

85
    Poslední střídání provádí Liverpool:
    ze hřiště odchází Fabinho Henrique, přichází Thiago Alcântara.

83
    Summervillova tvrdá střela z 20 metrů směřuje přímo doprostřed brány, Alisson Becker si poradil bez potíží.

82
    Rovnou čtyřnásobné třídání v týmu Liverpool FC. Jürgen Klopp to pojal tak, že kdo dal gól, má splněno.
    Ze hřiště odchází Cody Gakpo, přichází Luis Díaz,
    ze hřiště odchází Mohamed Saláh, přichází Darwin Núñez,
    ze hřiště odchází Jordan Henderson, přichází James Milner,
    ze hřiště odchází Diogo Jota, přichází Roberto Firmino.

80
    Liverpoolští obránci si vzpomněli na závěr první půle a přihrávají si mezi sebou, domácí už zjevně vědí, že s porážkou nic nenadělají.

77
    Kromě jednoho nuceného i jedno plánovaé střídání v mužstvu Leeds United:
    zraněného Luise Sinisterru nahrazuje Adam Forshaw,
    místo Jacka Harrisona přichází Wilfried Gnonto.

Karel Jedlička

Branky: 47. Sinisterra – 35. Gakpo (Alexander-Arnold), 39. Saláh (Jota), 52. Jota (C. Jones), 64. Saláh (Gakpo), 73. Jota (J. Henderson), 90. Núñez (Alexander-Arnold)

Karty:   42. Fabinho (LIV)

Střely na branku: 3:7. Střely mimo: 7:4. Rohy: 4:2. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 6:12.
    Leeds United: Meslier – Kristensen, Koch, Struijk, Firpo – McKennie, Roca – Harrison (77. Gnonto), Aaronson (66. Rutter), Sinisterra (77. Forshaw) – Rodrigo (C) (66. Summerville).
    Náhradníci: Robles – Ayling, Cooper, Wöber, S. Greenwood.

Trenér: Gracia

Liverpool FC: Alisson – Alexander-Arnold, Konaté, van Dijk, Robertson – J. Henderson (C) (82. Milner), Fabinho (85. Alcântara), C. Jones – Saláh (82. Núñez), Gakpo (82. Díaz), Jota (82. Firmino).
    Náhradníci: Kelleher – Tsimikas, Matip, Elliott.

Trenér: Klopp