Kanada – Německo 8:0 (kon.) | Lotyšsko – Finsko 2:5 (kon.) | Slovensko – Švédsko 3:5 (kon.)
Norsko – Švýcarsko 0:5 (kon.)
Norsko
0:5 (0:2, 0:2, 0:1)
Švýcarsko
Pátek 21.04.2023, 20:00Mistrovství světa do 18 let • Skupina B

Třetí třetina je za námi, nic překvapivého se nestalo. Norové utkání prohráli jasně 0:5. Střelecky na tom sice nebyli špatně, avšak Švýcaři byli hokejově lepší, kvalitnější. Ve třetí periodě přidali v poslední minutě pátý gól a dnes tak berou tři body. Pokud však hodlají hosté pokračovat v takové nedisciplíně, mohou dopadnout na turnaji ještě dost špatně. Proti silnějším soupeřům se toto nesmí stávat. Norové to nebyli schopni potrestat, jiný soupeř by mohl. (22:38:23)

Dnešní utkání sledovalo 2126 diváků.

Střely na branku: 20:23

Hráči utkání:

Norsko: Stian Solberg

Švýcarsko: Ewan Huet (20 úspěšných zákroků)

59:14
    Švýcarsko právě vstřelilo branku! I tak je to 5:0. Švýcaři se dostali lehce do třetiny protivníka, tam MATTEO WAGNER vypálil přes obránce hezky ke vzdálenější tyči lehce nad ledem a Lundberg tak přijde o čisté konto, jež mohl vychytat, kdyby vydržel bez inkasované branky ještě 46 sekund. Asistence: Endo Meier.

58:35
    Obránci mu pomohli a zažehnali tuto nepříjemnou situaci.

58:35
    Lundberg ale udělal obrovskou hrubku, to mohlo skončit neslavně a v jeho bráně.

58:18
    Utkání se v poklidu dohrává.

56:33
    Domácí kontrolovaně vstoupili do útoku a vybojovali pásmo.

55:57
    Švýcaři chytře napadají rozehru, a ta soupeři vůbec nejde.

55:29
    Norové sice nesměle, ale vstoupili do útočného pásma.

55:18
    Vyloučení v týmu Švýcarsko:
    Alain Graf – 2 min., nedovolené bránění.

54:43
    Nájezd Švýcarů skončil na útočné modré, obrana je nepustila dále.

54:17
    Pedrazzini a jeho pokus, nevyzrál na zatím vynikajícího Lundberga. To byl povedený tah kouče, vyměnit brankáře.

52:39
    Bude to 5:0? Ne, Lundberg nemusel zakročit proti soupeři, obránci mu pomohli.

52:17
    Švýcaři pod trvalým tlakem.

51:50
    Domácí ukazují, že nejsou špatní hokejisté, ale něco tomu chybí.

51:09
    Opakovaná buly, úspěšnější Norové, ti se vydali na zteč a nyní vytvářejí šance.

Jan Volf

Branky a nahrávky: 8. Kaderli (Gredig, Muggli), 13. R. Meier (Braillard, S. Meier), 28. Dorthe (Reber, Ustinkov), 32. Schneller (Reber, Gredig), 60. Wagner (E. Meier)

Norsko: Björnsgaard (32. Lundberg) – Lafton, Solberg, Amundsen, Hagen, Semmerud-Garcia, Stöen, Översveen – Bah, Evensen, Sjöthun – Karlsen, Granath, Vatne – Klungtveit, Sandnes, Indergaard – Myhre, Langland, Sätre.
    Trenér: Christer Nylund

Švýcarsko: Huet (Kirsch) – Bünzli, Ustinkov, Rhyn, Schneller, Muggli, Balestra, Martin – Braillard, Graf, S. Meier – Gredig, R. Meier, Kaderli – Zehnder, Wagner, E. Meier – Reber, Dorthe, Pedrazzini.
    Trenér: Marcel Jenni

Rozhodčí: Brander, Kika – Nordlander, Rampír