Osasuna – Real Betis 3:2 (kon.) | Almería – Ath. Bilbao 1:2 (kon.) | Real Sociedad – Rayo Vallecano 2:1 (kon.)
Valladolid – Girona 1:0 (kon.) | Real Madrid – Celta Vigo 2:0 (kon.)
CA Osasuna
3:2 (3:1)
Real Betis
Sobota 22.04.2023, 14:00 • Estadio El Sadar (Pamplona) • Španělská LaLiga • 30. kolo

Držení míče: 38 % : 62 %.
    Střely na branku: 5:6. Střely mimo: 3:7. Rohy: 4:13. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 20:13. (15:50:54)

Je konec! Osasuna zvládla dnešní souboj s Realem Betis a vítězí 3:2. Ta vlétla do zápasu jako velká voda. V 7. minutě poslal domácí do vedení Budimir, který o pět minut později přidal další zásah. Za hosty sice snížil Miranda, ale těsně před přestávkou střelou zpoza vápna vrátil Osasuně dvoubrankové vedení Moncayola. Po změně stran za hosty snížil Guido Rodríguez. Betis dokonce mohl vyrovnat, ale Herrerovi pomohla branková konstrukce.

90+3

90+3
    Žlutá karta pro tým CA Osasuna (Kike García).

90+2
    Rodrigo Sánchez dostal přihrávku na levou stranu, skvěle si míč převzal a poslal přihrávku za obranu Osasuny.

90+1
    Nastavují se tři minuty!

90
    Domácí brankář si dal pozor na další vysoký centr z pravé strany a schoval míč do rukavic. S rozehrávkou nyní rozhodně nespěchá.

89
    Nacho Vidal si dal pozor na odražený míč a poslal nákop na polovinu Betisu. Fotbalisté domácí Osasuny si těsné vedení hlídají bez větších problémů.

88
    Střídání v týmu CA Osasuna:
    ze hřiště odchází Aimar Oroz, přichází Iker Muňoz Cameroz.

87
    Martín Montoya se zpoza vápna opřel z voleje do padajícího míče a otřel svou povedenou dělovku o vzdálenější tyč!

86
    Další centr směřoval přímo pod břevno domácí svatyně, ale Sergio Herrera balón v pravou chvíli stačil vyboxovat nad břevno.

85
    Osasuna se vydala na polovinu Betisu, ale domácí se na míči dlouho neudrželi. Defenziva soupeře balón získala a celek ze Sevilly se ihned tlačí vpřed.

84
    Na stadionu panuje parádní atmosféra. Příznivci Osasuny ženou své oblíbence vpřed hlasitým skandováním.

83
    Střídání v týmu Real Betis:
    ze hřiště odchází Juan Miranda, přichází Abner Vinícius.

82
    ze hřiště odchází Ante Budimir, přichází Kike García,
    ze hřiště odchází Rubén Peña, přichází Nacho Vidal,
    ze hřiště odchází Abdesamad Ezalzúlí, přichází Manu Sánchez.

81
    Betis se dostal na polovinu soupeře, nicméně centr z pravé strany skončil jen na hrudi dobře postaveného obránce.

80
    Osasuna se dostala na polovinu soupeře, jenže defenziva Betisu byla v dalším případě připravená. Sledujeme hodně bojovné utkání.

79
    Další centr znovu přiletěl na značku pokutového kopu. Dobře postavený obránce pobídku odhlavičkoval mimo nebezpečí.

78
    Rodri se dostal do pokutového území, ale jeho centr skončil v moci prvního obránce. Osasuna s vypětím všech sil drží těsné vedení.

Tomáš Kubečka

Branky: 7. Budimir (Barja), 12. Budimir (Barja), 42. Moncayola – 16. Miranda (Henrique), 70. G. Rodríguez (Ro. Sánchez)

Karty:   44. A. Hernández (OSS), 90+3. Kike García (OSS)

CA Osasuna: S. Herrera – R. Peña (82. N. Vidal), A. Hernández, David García, J. Cruz I – Ibáñez, Moncayola, Oroz (88. Cameroz) – Barja (72. Benito), Budimir (82. Kike García), Ezalzúlí (82. M. Sánchez).
    Náhradníci: A. Fernández – Ávila, Rubén García, Unai García.

Real Betis: R. Silva – Montoya, L. Felipe, E. González, Miranda (83. Vinícius) – G. Rodríguez, Guardado (46. Canales) – Henrique (46. Ro. Sánchez), Carvalho (66. Joa. Sánchez), A. Pérez – B. Iglesias (66. José).
    Náhradníci: Bravo, D. Martín – Akouokou, J. Cruz II, Delgado, Pezzella.