Clermont Foot – Lyon 2:1 (kon.) | Brest – Auxerre 1:0 (kon.) | Montpellier – Lorient 1:1 (kon.)
Rennes – Troyes 4:0 (kon.) | Toulouse – Nantes 0:0 (kon.) | Monaco – Lille 0:0 (kon.)
Marseille – Angers 3:1 (kon.)
Stade Rennes
4:0 (1:0)
ESTAC Troyes
Neděle 14.05.2023, 15:00 • Roazhon Park, Rennes • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 35. kolo

To je dnes ode mě vše, děkuji Vám za pozornost. (16:51:02)

Držení míče: 66 % : 34 %.
    Střely na branku: 9:0. Střely mimo: 11:2. Rohy: 9:1. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 4:9.

Je konec. Rennes zvítězilo nad Troyes 4:0, které si tak jistojistě příští sezónu zahraje Ligue 2, neboť sestupuje. Rennes se naopak přiblížilo evropským pohárům.
    O jediný gól prvního poločasu se postaral Arthur Theate, kterého v 15. minutě šťastně trefil míč. Následně měl Majer přímý kop, který nebyl vůbec špatný, ale skončil vedle. Také druhá půle se hrála pouze na jednu bránu. V 65. minutě zvýšil vedení na dvě branky Benjamin Bourigeaud a o pět minut později se prosadil také Karl Toko Ekambi. Vše uzavřel v 74. minutě druhým gólem Karl Toko Ekambi.
    Rennes zvítězilo nad Troyes 4:0.

90+2

90+2
    V nastavení se sice ještě hosté dostali do zakončení, ale to bylo zblokováno.

90+1
    Nyní už se utkání pouze dohrává a to na kopačkách hráčů Rennes, tak jako to bylo k vidění po celých devadesát minut.

90
    Rozhodčí nastavuje dvě minuty navíc.

89
    Další střela ze strany domácích byla zblokována obranou soupeře.

87
    Střídání v týmu Stade Rennes FC:
    ze hřiště odchází Benjamin Bourigeaud, přichází Lesley Ugochukwu,
    ze hřiště odchází Jeremy Doku, přichází Alan Do Marcolino.

86
    Dnešní zápas opravdu ukázal zcela rozdílnou kvalitu a formu obou celků. Skoro neustále se hrálo pouze na jednu bránu.

85
    Arthur Theate se po skvělém lobu Majera dostal do velké šance, ale z otočky napálil jen brankáře Gallona!

83
    Andreas Bruus se na druhé straně snažil dostat ke střele, ale míč končí v moci gólmana.

82
    Nepřesný pas na pravou stranu, kde se nacházel Jeremy Doku.

81
    ze hřiště odchází Hamari Traoré, přichází Lorenz Assignon.

Střídání v týmu ESTAC Troyes:
    ze hřiště odchází Wilson Odobert, přichází Kyliane Dong,
    ze hřiště odchází Tanguy Zoukrou, přichází Jackson Porozo.

80
    Rennes si otevřená vrátka v obraně soupeře užívá, ale další centr do vápna nakonec neskončil střelou.

79
    Pokud nenastane nějaký nečekaný zvrat, což by bylo šílené, je jisté, že Troyes sestupuju do Ligue 2.

77
    ze hřiště odchází Baptiste Santamaría, přichází Flavien Tait,
    ze hřiště odchází Karl Toko Ekambi, přichází Ibrahim Salah.

Michal Raška

Branky: 14. Theate (Bourigeaud), 65. Bourigeaud (Doku), 70. Toko Ekambi, 74. Toko Ekambi

Karty:   33. Kouamé (TRY)

Stade Rennes: Mandanda – H. Traoré (C) (81. Assignon), Omari, Theate, Belocian – Santamaría (77. Tait) – Doku (87. Do Marcolino), Bourigeaud (87. Ugochukwu), Majer, Gouiri – Toko Ekambi (77. Salah).
    Náhradníci: Alemdar, Damergy – G. Doué, Rodon.

Trenér: Bruno Génésio

ESTAC Troyes: Gallon – Zoukrou (81. Porozo), Rami (C), Palmer-Brown – Bruus, Kouamé, Chavalerin, Larouci (69. Conté) – Odobert (81. Dong), M. Baldé, Rony Lopes.
    Náhradníci: Lis – Agoumé, Fage, Kohon, Palaversa, Yade.

Trenér: Patrick Kisnorbo

Rozhodčí: Frappart – Berchebru, Torregrossa