West Ham – Leeds 3:1 (kon.) | Brighton – Southampton 3:1 (kon.) | Manchester City – Chelsea 1:0 (kon.)
Manchester City
1:0 (1:0)
Chelsea FC
Neděle 21.05.2023, 17:00 • Etihad Stadium, Manchester • Anglická Premier League • 37. kolo

Já se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek nedělního večera. (19:01:19)

Držení míče: 65 % : 35 %.
    Střely na branku: 2:6. Střely mimo: 13:7. Rohy: 5:2. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 12:9.

Tři nastavené minuty uplynuly a zápas končí. Manchester City přehrál Chelsea 1:0. Okamžitě po odpískání konce zápasu vnikli fanoušci na hrací plochu a začínají slavit.

Trenér Guardiola poslal do hry, již s jistotou mistrovského titulu, fotbalisty, kteří se na trávník většinu dostávají až jako náhradníci. I tak se Citizens dostali záhy do vedení, když Palmerovu nahrávku zužitkoval Julián Álvarez.

V průběhu druhé půle už na trávník přicházely i tradiční opory v čele s De Bruynem nebo Haalandem, ale další branka již nepadla. Domácí sice dostali míč do sítě po Mahrizově nahrávce s Álvarezově zakončení, ale gól neplatil pro hru rukou alžírského ofenzivního esa.

90+3

90+2
    Phillips kombinoval ve středu pole s De Bruynem. Domácí se už však do útoku neženou a raději hlídají balon ve své moci daleko od branky Stefana Ortegy.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase tři minuty.

90
    Po Álvarezově přihrávce se odhodlal k centru v plném běhu Walker. Balon však z jeho kopačky opustil hrací plochu a Kepa tak nemusel zasahovat.

89
    Fodena poslal k zemi napadající Azpilicueta. Kapitán hostujícího celku se rozčiloval na sudího, ale s výrokem už nic nezmůže.

89
    Také Chelsea zkusila rozehrát od své branky do kombinace. U balonu se však příliš dlouho po chybné nahrávce Fofany nezdržela.

87
    Kevin De Bruyne byl sice ubráněn Koulibalym, ale získal pro svůj tým alespoň rohový kop. Ten sám rozehrál, ale Haalandova hlavička mezi tři tyče nezamířila.

86
    Kombinace domácího celku není v nějaké extra rychlosti, ale hosté se nemohou dostat k balonu.

85
    Střídání v týmu Chelsea FC:
    ze hřiště odchází Kai Havertz, přichází Christian Pulišić.

84
    Ortega od své branky rozehrával krátkou nahrávkou k Walkerovi. Do hry se zapojil také Rodri, následně i Foden, který byl však zbrzděn Mudrykem.

83
    Zhruba posledních deset minut i s nastavením zbývá do konce druhého poločasu. Manchester City i nadále vede nad Chelsea 1:0.

82
    Hosté měli k dispozici autové vhazování v blízkosti vápna. Dlouhý hod do šestnáctky však překvapivě nepřišel. Chelsea se pokouší překonat obranu soupeře kombinací.

81
    ze hřiště odchází Ruben Loftus-Cheek, přichází Carney Chukwuemeka.

81
    ze hřiště odchází Lewis Hall, přichází Kalidou Koulibaly.

80
    Střídající Rodri vyvážel balon z vlastní poloviny hřiště. Ve středu našel De Bruyneho, který zkoušel ještě oslovit Haalanda, ale před norským snajprem zasáhl Silva.

79
    César Azpilicueta se vydal do útoku podél pravé postranní lajny. S Loftus-Cheekem si vytvořili prostor k centru, ten však ve vápně nedokázal lépe usměrnit na branku Chalobah.