Interobal Plzeň – Olympik Mělník 8:2 (kon.)
SK Interobal Plzeň
8:2 (4:0)
SK Olympik Mělník
Úterý 21.11.2023, 20:15 • SH Lokomotiva Plzeň • 1. Futsal liga • 6. kolo

Plzeň poráží Mělník 8:2. O zápasu rozhodla mezi 17. – 19. minutou, kdy třikrát skórovala a odskočila na 4:0. Domácí pak kulantně řečeno velmi špatně přistoupili k druhému poločasu a prvních deset minut mělo k ideálu hodně daleko. Plzeň nezachytávala náběhy a Mělník disponoval mnohem lepším pohybem. Povedlo se mu dvěma góly snížit, na což kouč Kopecký reagoval důrazným timeoutem. Zbytek duelu si Interobal pohlídal a díky dvěma brankám Gabriela Ricka bere tři body. Negativem je zranění Kaká, který si necelých 14 dní před finále Poháru SFČR obnovil zranění zadního stehenního svalu ze zápasu proti Radniku Bijelina. (21:51:10)

39:56
    Vahala křičel, že zbývá deset vteřin. Vnuk měl proti sobě obránce a záměrně počkal na Ricka do druhé vlny, jeho hattrick překazil blokem střely jeden z hostů.

39:25
    Vitinho měl otevřenou pravou stranu, Vnuk mu pak nepřesně vracel při narážečce. Tou dobou se čas na hattrick svátečního střelce Gabriela Ricka krátí.

38:49
    Vnuk si zakřičel na Křivánkovu nahrávku za obranu, ale Vokoun jej překřížil, takže roh.

38:29
    Vokoun sbíhal na pas na pravou stranu za posledního Rešetára, ale lob přes Vahalu šel nad branku.

37:49
    Interobal Plzeň právě vstřelil branku!
    Po fatální chybě Ježka v rozehrávce měl TOMÁŠ VNUK před sebou prázdnou bránu a i kvůli tomu, že Šanda byl vysunutý daleko a nabízel se na přihrávku od lajny, tak TOMÁŠ VNUK poslal balón snadno po zemi do sítě.

37:23
    Plzeň faulovala Šandu na levé straně, na fauly 3:1.

36:46
    Vahala vyvezl míč na útočnou polovinu tím, že přečetl hru a dostal se tělem před Lehnera při pasu Mělníka, Křivánek pak naznačil střelu, ale ještě si potáhl baló na zakončení z levé strany, to hosté srazili.

35:45
    Mikuš prošel přes několik hráčů a nahrál na pravou stranu, Šanda si poradil se zakončením Vitinha.

35:21
    Šuba schytal střelu Mikuše z levé strany do břicha, ale ještě stačil odkopnout míč a potom vystřídat.

35:12
    Vitinho šel jeden na jednoho na levé straně, pokus do kratší šibenice vytahoval Šanda.

34:53
    Fanoušci Plzně by chtěli desítku.

34:11
    ONDŘEJ VAHALA má 1+1, jeho střelu z dálky tečoval někdo z hostů do vlastní sítě a protože šlo o střelu na bránu, tak je trefa počítána jako gólmanova.

33:52
    Gabčo přejel Ricka, ale šestou žlutou kartu v letošní sezoně nedostane.

33:41
    To bude hodně dlouho, kdy naposledy vstřelil GABRIEL RICK dva góly! Na levé straně se zbavil obránce a jeho střelu pravačkou si srazil Šanda rukama do bližší šibenice.

33:15
    Vnuk obešel u levé lajny Matěje Svátu, se zvednutou hlavou se před brankovištěm zasekávačkou na pravačku vyhnul skluzu, který by v případě trefení volal po žluté kartě, následný centr neusměrnil Křivánek ve skluzu na druhé tyči.

32:55
    Čtyři hráči Mělníka útočili proti dvěma, protože dva Plzeňáci se nevrátili, jenže Lehner zakončoval vedle vzdálenější tyče.

Vít Muzikář

Branky: 9. Kaká (Vitinho), 17. Kaká (Vahala), 19. Kaká, 19. J. Sváta (vla.), 30. Rick (Kaká), 34. Rick (Kozár), 35. Vahala (Rick), 38. Vnuk – 22. Vokoun (Gabčo), 27. Vokoun (Šuba)

Karty:   15. Buchta (PLZ) – 20. Lehner (MEL)

SK Interobal Plzeň: Vahala (Němec, Fořt) – Kozár, Kaká, Mikuš, Vitinho – Rešetár (C), Buchta, Křivánek, Knobloch – Vnuk, Holý, Rick.
    Trenér: Marek Kopecký

SK Olympik Mělník: Šanda (Buchvak) – Vokoun (C), Gabčo, Šuba, Mešič – J. Sváta, M. Sváta, Lehner, Ježek.
    Trenér: Jakub Němec

Rozhodčí: Lafek, Chládek – Pelikán