Rapid Ústí n/L – Slavia 2:9 (kon.)
FC Rapid Ústí nad Labem
2:9 (0:2)
SK Slavia Praha
Pátek 08.12.2023, 20:30 • Sportcentrum Sluneta, Jateční 1026/18, Ústí nad Labem 10-Klíše • 1. Futsal liga • 12. kolo

Duel 12. kola 1. Futsal ligy mezi Rapidem a Slavií vyzněl lépe pro hosty, kteří ze severu Čech odváží plný bodový zisk. Hráči Ústí nad Labem se za výkon proti druhému celku soutěžní tabulky stydět nemusí, favorit utkání měl minimálně v první půli na mále. 188 diváků bylo v posledním domácím zápase Rapidu kalendářního roku 2023 také svědky bratrského souboje Ondřeje a Jana Žežulky. Co se týká individuálních statistik, Ondřej Míča zaznamenal hattrick, Filip Havrda a Jan Křemen přispěli k výhře s bilancí 2+2.

Stav akumulovaných faulů ve druhém poločase: 4:3.

Z Ústí nad Labem je to ode mě pro dnešek z futsalu vše, těším se na počtenou opět někdy příště. Zdeněk Kamínek ml. (22:36:10)

Pozápasové ohlasy trenérů:

Martin Dlouhý (FC Rapid Ústí nad Labem):
    "Mrzí mě, že po herně povedeném prvním poločase se nám nepodařilo proměňovat brankové příležitosti. Slavia odskočila na dva góly, na které jsme reagovali až ve druhém dějství. Bohužel po snížení na 1:2 jsme začali více riskovat, soupeř nás potrestal v rozmezí čtyř minut třemi góly. Na to jsme již nedokázali odpovědět. Po vánoční přestávce se musíme připravit na naše důležitá utkání."

Zdeněk Sláma (SK Slavia Praha): "Po vyrovnané první půli, po které jsme mohli i prohrávat, se náš výkon po přestávce dost zlepšil. Jsem rád, že jsme nakonec utkání zvládli a vezeme domů tři body."

39:23
    Jan Šebek chtěl přečíslení dva na jednoho s Jaroslavem Zápotockým vyřešit po svém, ke střele se ale domácí nedostali.

38:59
    Střela Jaroslava Zápotockého po přímém volném kopu zblokována.

37:15
    Lukáš Kuča z úhlu nezaměstnal Jana Grümanna.

36:54
    Jiří Zápotocký mířil z pravé strany na vzdálenější tyč, hostující gólman nemusel zasahovat.

35:36
    Jedovku Jiřího Zápotockého vyrazil Jan Žežulka.

34:01
    Rapidu oddechový čas ke zklidnění pomohl.

32:41
    Oddechový čas pro tým FC Rapid Ústí nad Labem.

32:41
    Slavia právě vstřelila branku!
    Hosté mají zaděláno na desítku, do branky jim padne, na co sáhnou! Do listiny střelců se dnes podruhé zapisuje FILIP HAVRDA. Asistence: Jan Křemen.

32:19
    Osmou branku Slavie má na svědomí ONDŘEJ MÍČA. Asistence: Jan Křemen.

31:45
    V brankovišti Rapidu došlo ke změně, Martina Džudžu střídá Jan Grümann.

31:45
    Další pojistku Pražanů přidává ONDŘEJ MÍČA, jenž vyhání Martina Džudžu z brány. Asistence: Filip Havrda.

31:30
    Martin Džudža zpět mezi tyčemi!

31:12
    Kombinaci Rapidu chyběla finální fáze! Martin Gajdoš po přihrávce Jiřího Zápotockého (toho času brankáře) zadovkou nalezl Ondřeje Žežulku, který nedokázal překonat Jana Žežulku.

30:32
    Pas Tomáše Vobořila na Martina Gajdoše byl příliš dlouhý.

29:24
    Gól při power-play Rapidu! Jiří Zápotocký po zákroku neudržel míč v náruči, čehož využil ke skórování důrazný JAN KŘEMEN. Asistence: Jan Žežulka.

28:26
    Jiří Zápotocký nahrazuje Martina Džudžu, power-play Rapidu!

Zdeněk Kamínek ml.

Branky: 22. O. Žežulka (Jiří Zápotocký), 28. Gajdoš (Šebek) – 7. Křemen, 17. Havrda (Homola), 23. Ševčík (Hrdina), 25. Míča (Havrda), 27. Hrdina (Vaktor), 30. Křemen (J. Žežulka), 32. Míča (Havrda), 33. Míča (Křemen), 33. Havrda (Křemen)

FC Rapid Ústí nad Labem: Džudža (32. Grümann) – Vobořil, Jiří Zápotocký, Jaroslav Zápotocký, O. Žežulka – Vondrka, J. Novák, Šebek, M. Gajdoš – od 30. A. Vávra, připraven Koc, připraven Benda, připraven M. Čapek.
    Trenér: Martin Dlouhý.

SK Slavia Praha: J. Žežulka (Vondráček) – Homola, Míča, Havrda, Křemen – Vaktor, Ševčík, Sandetskyi, Hrdina – od 28. Kuchta, od 28. Kodatskyi, od 35. Brychta, od 35. Kuča.
    Trenér: Zdeněk Sláma.

Rozhodčí: M. Vlašič – Dragoun, Laštovička; delegát: Smreček