Columbus – St. Louis 5:2 (kon.) | Florida – Pittsburgh 3:1 (kon.) | Edmonton – Minnesota 4:3 (kon.)
Boston – Arizona 5:3 (kon.) | Calgary – New Jersey 2:4 (kon.) | Dallas – Vegas 1:6 (kon.)

3. Charlie Coyle (BOS) 1+0 (21:50:18)

Bostonu se povedlo napravit zaváhání z předchozího domácího utkání proti Buffalu a v utkání s Arizonou nakonec po dramatičtějším boji, než se možná čekalo, vítězí 5:3. Arizona se sice ve třetí třetině dotáhla na rozdíl jediného gólu zásluhou Lawsona Crouse, ale David Pastrňák, jenž v utkání zaznamenal bilanci 2+1, v 55. minutě přidal pro domácí tým pojistku. V tuto chvíli se Bruins vrátili do čela Východní konference, v noci je však může znovu přeskočit New York Rangers.

Jedinou komplikací pro Boston může být fakt, že utkání kvůli zranění v horní polovině těla nedohrál Pavel Zacha.

59:55
    Hosté se vrátili do útoku, rána se odráží od brusle jednoho z bránících hráčů a odlétá do ochranné sítě. Už je hotovo. Už jen jedno buly, šance možná na jednu střelu.

59:38
    Boston vyhodil až do obranného pásma soupeře, kde byl nakonec první Valimaki a nedovolil Coylovi jít do prázdné brány.

59:16
    Keller se opřel do rány z voleje z pravého kruhu, Ullmarkovu klec minul!

59:01
    Začala poslední minuta utkání.

58:44
    Domácí dostali puk do středního pásma a nyní napadají kombinaci soupeře.

58:34
    Další dvě střely hostů, Ullmark ale nemusel zasahovat.

58:15
    Durziho střela od modré byla tečována mezi kruhy, puk zaletěl do zadního hrazení.

57:40
    Arizona je v útočném pásmu a Ingram míří na střídačku!

57:12
    Fredericovi byla střela zpoza pravého kruhu sražena do ochranné sítě. Ještě jedna komerční přestávka.

55:25
    Hokejisté Bostonu se nadále tlačí do útočného pásma, snaží se toto utkání rozhodnout. Arizona má nyní trochu problémy s pohybem soupeřů.
    54:29 David PASTRŇÁK - 5:3

54:29
    6/6
    Boston právě vstřelil branku!
    DAVID PASTRŇÁK dává svůj druhý gól v utkání a šestnáctý gól v sezoně! Geekie po průjezdu kolem branky dostal puk k Ingramovi do brankoviště, kde ho ukořistil Pastrňák a při jízdě do strany brankáře Arizony obhodil! Asistence: Morgan Geekie, Jake DeBrusk.
    Mitchell I., Ullmark L., Geekie M., Grzelcyk M., DeBrusk J., Pastrňák D.
    Bjugstad N., Dumba M., Ingram C., Maccelli M., Crouse L., Moser J.

53:19
    Následně kotouč odletěl od hole hostujícího hráče do hlediště. Vhazuje se ve středním pásmu.

53:04
    Valimakiho nahození z levé strany od mantinelu také Ullmark odvrací vyrážečkou.

52:06
    DeBruska z prostoru před kruhy vychytal Ingram svou vyrážečkou, kterou odvrátil puk do rohu obranného pásma.

51:31
    Marchand tak chtěl střílet hned po přejezdu útočné modré, ale kotouč končí v ochranné síti. Komerční brejk.

Jan Vojkůvka

Branky a nahrávky: 16. Pastrňák, 17. Coyle (Frederic), 23. Shattenkirk (Pastrňák, Marchand), 30. Heinen (Poitras, Frederic), 55. Pastrňák (Geekie, DeBrusk) – 23. Keller (Zucker, Välimäki), 24. Carcone, 44. Crouse (Maccelli, Bjugstad)

Boston Bruins: Ullmark (Swayman) – Grzelcyk, Carlo, H. Lindholm (A), Mitchell, Lohrei, Shattenkirk – Marchand (C), Zacha, Pastrňák (A) – J. van Riemsdyk, Coyle, Frederic – DeBrusk, Poitras, Heinen – Steen, Beecher, Geekie.
    Trenér: Jim Montgomery

Arizona Coyotes: Ingram (Vejmelka) – Moser, Durzi, Välimäki, Dumba, Stecher, J. Brown, Dermott – Keller (A), Schmaltz (A), Zucker – Maccelli, Bjugstad, Crouse (A) – Kelemen, L. Cooley, O'Brien – Carcone, Kerfoot.
    Trenér: André Tourigny

Rozhodčí: South, Hebert – Barton, Suchánek

Diváci: 17850