Opava – Vel. Meziříčí 3:0 (kon.) | Technika Brno – Nový Jičín 2:3 (kon.) | Šumperk – Vyškov 4:5 (po pr.)
Val. Meziříčí – Havlíčkův Brod 3:6 (kon.) | Kopřivnice – SHKM Hodonín 8:5 (kon.) | Příbram – Ústí n/L 3:4 (kon.)
Písek – Děčín 2:1 (kon.) | Žďár n/S – Havířov 4:11 (kon.) | Chomutov – Benátky n/J 3:4 (po pr.)
Cheb – Hronov 4:2 (kon.) | Kobra – Kralupy n. Vltavou 5:2 (kon.) | Tábor – Vrchlabí 5:1 (kon.)
Řisuty – Letňany 0:7 (kon.)
HC Baník Příbram
3:4 (1:1, 1:1, 1:2)
HC Slovan Ústí nad Labem
Sobota 06.01.2024, 17:00 • Příbram, Zimní stadion. • 2. liga skupina Západ • Skupina Západ

Tak to byl neuvěřitelný mač se zajímavou zápletkou a nervy drásajícím koncem. Šťastnější jsou nakonec hosté, kteří v úvodu třetího dějství se podruhé v zápase ujali vedení, za necelé tři minuty domácí díky druhé proměněné početní výhodě odpověděli, jenže poslední slovo mělo znovu Ústí, které v předposlední minutě využilo sice poprvé, zato v pravý čas také přesilovou hru a tento gól se ukázal jako rozhodující, neboť domácí ze závěrečného tlaku a velkých možností vyrovnat nedokázali. (19:31:10)

59:57
    Neuvěřitelnou šanci promarnili domácí, kdy Petr Josefus zakončoval do odkryté části brány Ústí, kterou trestuhodně netrefil.

59:52
    Petr Josefus se dostal po bulu ke kotouči, jeho následná střela byla zblokována mimo hrací plochu.

59:50
    Zdeňkova nijak prudká střela od modré minula bránu, chvíli na to je hra přerušena.

59:30
    Velký závar před bránou hostů gól nepřináší, ale domácí drží puk.

Ústí nad Labem právě vstřelilo branku!
    Ústí jde půl druhé minuty před třetí sirénou do vedení, když poprvé využívá přesilovou hru. Po velkém tlaku se prosazuje JAN RUDOVSKÝ střelou do odkryté části příbramské svatyně.
    Asistence: Jan Kloz a Lukáš Sýkora.

58:02
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:01
    Vyloučení v týmu HC Baník Příbram:
    Dominik Havelka – 2 min., podrážení.

57:20
    Tohle mohlo být pro hosty hodně kruté, jeden z domácích hráčů však střílel pouze do tyče.

56:34
    Zakázané uvolnění hostů.

55:40
    Josef Hasman střílel z pravého kruhu mezi betony gólmana, mezeru mezi nimi nenašel.

55:27
    Hra je vinou posunutí ústecké brány přerušena.

54:34
    Martin Dubský mohl vrátit vedení na stranu svého mužstva, jeho slabou střelu však Jiroušek rychlým přesunem dokázal vyrazit.

Petr Frömel

Branky a nahrávky: 16. Zdeněk (Hasman, Jelínek), 22. Kolda (Kafka, Josefus), 47. L. Bednařík (Havelka, Hasman) – 9. Bernat (Rudovský), 30. Bernat (M. Dubský, Trefný), 44. M. Simon (L. Sýkora, Funk), 59. Rudovský (Kloz, L. Sýkora)

HC Baník Příbram: Jiroušek (Šorf) – Pešta, Havlín, Havelka, Jelínek, Zdeněk – Kafka (C), Kolda, Dragoun – Furch, Pětník, Bečvář – Duchan, Gengel (A), Hasman – Pinkas, Mařík, L. Bednařík – Josefus (A).
    Trenér: Radek Bělohlav

HC Slovan Ústí nad Labem: Klika (Štěpka) – L. Sýkora, Trefný (C), Eklund, Popela, Gottfried, Funk, Mareš, Polata – Huovinen, M. Dubský, Bernat – M. Bláha II, Yailov, Nedoma – M. Simon, Anosov, Špaček – Krédl, Kloz, Rudovský (A).
    Trenér: Miroslav Kanis

Rozhodčí: Šperl – Tvrdík, Brtník