Oxyworld Baník Chomutov – Chrudim 3:13 (kon.) | SKUP Olomouc – Olympik Mělník 6:5 (kon.) | Rapid Ústí n/L – Helas Brno 3:3 (kon.)
FC Rapid Ústí nad Labem
3:3 (2:3)
Helas Brno
Pátek 12.01.2024, 20:30 • Sportcentrum Sluneta, Jateční 1026/18, Ústí nad Labem 10-Klíše • 1. Futsal liga • 14. kolo

Druhé dějství ovládl Rapid, který si po brance Tomáše Vobořila na 3:3 zapisuje cenný bod do soutěžní tabulky. Domácí sahali i po plném bodovém zisku, ale tlak stačil svěřencům Martina Dlouhého proti bránícímu Helasu s pěti akumulovanými fauly ve druhé půli jen na vyrovnání. Brno se potýkalo s velkou marodkou, a tak si do tabulky připsalo pouze třiadvacátý bod.

Stav akumulovaných faulů ve druhém poločase: 4:5.

Z Ústí nad Labem je to ode mě pro dnešek z futsalu vše, těším se na počtenou opět někdy příště. Zdeněk Kamínek ml. (22:20:40)

Pozápasové ohlasy trenérů:

Martin Dlouhý (FC Rapid Ústí nad Labem):
    "Po prohraném prvním poločase jsme se ve druhé půli snažili více rozhýbat hru a zhruba od 30. minuty jsme postupně zvyšovali tlak a vytvářeli si šance. Podařilo se nám proměnit pouze jednu, v tlaku jsme pokračovali až do konce zápasu. Další gól se nám již vstřelit nepodařilo a dělba bodů je podle mého názoru zasloužená."

Tomáš Galia (Helas Brno): "O výsledku rozhodl menší počet hráčů, my navíc máme velkou marodku. Druhý poločas jsme dohrávali na morál. Je škoda, že jsme se takto přibrzdili. Zápas jsme mohli zvládnout za tři body, ale vzhledem k průběhu utkání musíme být s bodem spokojení."

39:54
    Rapid pokračuje v tlaku a snaží si vynutit šestý akumulovaný faul Brna ve druhém dějství.

39:01
    Jan Grümann vystihl Martina Směřičku, který svedl s ústeckým brankářem souboj tváří v tvář.

38:32
    Dělovku Jiřího Zápotockého schytal míčem do obličeje Václav Klímek, hra přerušena.

37:53
    David Černý z protiútoku minul.

37:01
    Rapid právě vstřelil branku!
    Svěřenci Martina Dlouhého srovnávají stav! David Černý adresoval křižnou přihrávku TOMÁŠI VOBOŘILOVI, který se prosadil do odkryté brány. Asistence: David Černý.

36:29
    Přízemní střela Alexe Vávry nenadělala hostujícímu gólmanovi potíže.

36:11
    David Černý trefil brněnskou zeď, Rapid si nyní vytvořil velký tlak.

34:45
    Oddechový čas pro tým Helas Brno.

34:45
    Jaroslav Zápotocký zamířil vysoko nad.

34:09
    Standardní situaci z rohu bude po zblokovaném pokusu Martina Směřičky zahrávat i Brno.

32:33
    Jaroslav Zápotocký z ostrého úhlu vybojoval rohový kop.

30:29
    Pátý akumulovaný faul Helasu ve druhé půli.

29:52
    Jan Grümann přečetl úmysly Jiřího Mužíka.

29:36
    David Černý po přihrávce Tomáše Vobořila neprostřelil obranný val soupeře.

27:46
    Radomír Janderka z brejku nechal vyniknout Jana Grümanna, který svým vyběhnutím zmenšil střelci hostů úhel.

27:26
    David Cupák (HEL) obdržel od Ondřeje Černého za útočný faul na Tomáše Vobořila žlutou kartu.

Zdeněk Kamínek ml.

Branky: 3. Gajdoš (Vobořil), 16. Černý (pen.), 38. Vobořil (Černý) – 6. Směřička (Cupák), 8. Klímek, 17. Směřička (Perina)

Karty:   19. Vobořil (RUL) – 28. Cupák (HEL)

FC Rapid Ústí nad Labem: Grümann (Džudža) – Jiří Zápotocký, Vobořil, Jaroslav Zápotocký, Gajdoš – J. Novotný, Vondrka, D. Černý, Vávra – od 21. J. Novák, připraven J. Benda.
    Trenér: Martin Dlouhý.

Helas Brno: Klímek (Mykytyuk) – Cupák, J. Havel, Směřička, Poul – Mužík, Perina, M. Svoboda, Janderka – připraven Galia.
    Trenér: Tomáš Galia (hrající).

Rozhodčí: O. Černý – Soukupová, Mollinger; delegát: Rek