Columbus – Buffalo 1:2 (kon.) | Chicago – Winnipeg 2:3 (po pr.) | Edmonton – Minnesota 2:4 (kon.)
Detroit – St. Louis 6:1 (kon.) | New Jersey – Montreal 4:3 (kon.) | NY Islanders – Tampa 2:4 (kon.)
Philadelphia – NY Rangers 1:2 (kon.)
Columbus Blue Jackets
1:2 (1:1, 0:0, 0:1)
Buffalo Sabres
Sobota 24.02.2024, 01:00 • Nationwide Arena, Columbus • NHL

Utkání je u konce a z těsné výhry se nakonec raduje hostující Buffalo. Ve třetí třetině jsme sledovali bojovný a urputný hokej, kdy se oba celky tlačily do zakončení, bylo to ale dost často nepřesné. O osudu zápasu rozhodla 44. minuta, ve které od modré čáry nahodil Connor Clifton, Tarasov puk neudržel a ten puk tak propadl za záda do sítě. Columbusu nevyšel stupňující se tlak, ani dlouhá hra bez brankáře, zápas skončil výsledkem 1:2. Columbus je po této porážce poslední v Metropolitní divizi se 46 body, Buffalo je v Atlantické divizi šesté s 56 body.

Columbus se v dalším utkání v pondělí od půlnoci na svém ledě proti NY Rangers, Buffalo bude hrát ve stejný den a stejný čas doma s Carolinou.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (03:51:04)

60:00
    Po závěrečné siréně přichází ještě jeden trest na straně domácích, dvě minuty za nedovolené bránění obdržel Zach Werenski.

59:45
    Luukkonen nejprve zastavil Gaudreauovu střelu do chumlu před jeho brankovištěm, Greenway poté dostal puk těsně za modrou čáru.

59:17
    Je to tak, hosté využili možnosti krátkého oddechu, střídat po zakázaném uvolnění nemohou.

59:17
    Další zakázané uvolnění Buffala, dá se čekat, že si teď hosté vezmou oddechový čas.

58:26
    Nepřesná rozehra domácích, puk jim byl sražen do středního pásma.

57:34
    Marčenkovu střelu z levé strany pokryl u své tyčky Luukkonen, Columbus pokračuje v tlaku.

57:07
    Činachov dostal přihrávku na vrchol pravého kruhu, Jokiharju jeho ránu srazil obětavým zákrokem.

56:30
    Tarasov je na střídačce, je tu power-play Columbusu!

56:30
    Teď se už pískalo, vhazovat se bude po pravici gólmana Luukkonena.

55:42
    Hosté šikovně vyhodili puk z vlastního pásma tak, aby z toho nebylo zakázané uvolnění.

54:39
    Gaudreau možná mohl zkusit vystřelit, rozhodl se ale jen nahodit za branku a rozvinout případnou akci.

53:17
    Od modré čáry nahazoval Dahlin, jeho prudký pokus prolétl vedle branky a skončil na zadním mantinelu.

52:50
    Tarasov pro jistotu přerušil hru po výpadu Buffala.

52:31
    Teď už to ale překombinovali a sami se zbavili útočného pásma nepřesnou přihrávkou na modrou čáru.

51:57
    Tlak Columbusu v útočném pásmu, domácí míří na branku z každé možné pozice, zatím bez úspěchu.

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 13. Voronkov (Marčenko, Provorov) – 17. Girgensons (Okposo, Clague), 44. Clifton (Bryson, Benson)

Columbus Blue Jackets: Tarasov (Merzļikins) – A. Boqvist, Werenski (A), Severson, Provorov, Gudbranson (A), Bean – Roslovic, Jenner (C), J. Gaudreau – Marčenko, Voronkov, Činachov – Danforth, Sillinger, K. Johnson – Olivier, Kuraly, Texier.
    Trenér: Pascal Vincent

Buffalo Sabres: Luukkonen (Comrie) – Jokiharju, Dahlin (A), Clifton, Bryson, Clague, Ry. Johnson – Tuch, T. Thompson, J. Skinner – Cozens, Mittelstadt, Greenway – Peterka, Krebs, Benson – Okposo (C), Girgensons (A), Robinson.
    Trenér: Don Granato

Rozhodčí: Schlenker, Charron – Alphonso, Marquis

Diváci: 18 943