Č. Budějovice – Pardubice 1:2 (kon.) | Zlín – Olomouc 4:1 (kon.) | Mountfield HK – Přerov 3:2 (kon.)
Sparta – Liberec 4:6 (kon.) | Vítkovice – Jihlava 4:2 (kon.) | Třinec – Kometa Brno 3:4 (1:2 po s.n.)
K. Vary – Mladá Boleslav 1:2 (0:1 po s.n.)
HC Vítkovice Ridera
4:2 (1:2, 1:0, 2:0)
HC Dukla Jihlava
Sobota 24.02.2024, 13:00 • Ostravar aréna, Ostrava • DHL Extraliga juniorů • O pořadí v play-off

Dnešní utkání už zná svého vítěze. Jihlava sice do utkání vstoupila velmi dobře a s přehledem už ve dvanácté minutě vedle o dvě branky, domácí stačili do první sirény snížit v přesilovce Chlánem a to jim dodalo na sebevědomí Během druhé části si začali věřit i domácí a díky Fasnerovi před druhou sirénou srovnali. Třetí třetina slibovala napínavý souboj, stále to byli hosté, kteří si uměli připravit lepší šance a byli rychlejší, ale domácí gólman Vávra se zřejmě inspiroval výkony gólmana A-týmu Klimeše, a svou branku zamknul. Do vedení poslala svůj tým ve třetí třetině nejzkušenější lajna Vítkovic, ze které se do střelecké listiny zapsal Krejsa. Hosté si necelé tři minuty před třetí sirénou vybrali oddechový čas a nechali na střídačce svého gólmana. Svým druhým dnešním gólem navýšil vítkovické vedení na dvě branky Chlán. Hosté se stále tlačili do domácí klece, ale Vávra i jeho spoluhráči byli proti, a tak si připisují plný počet bodů.
    Z Ostravy je to pro dnešek vše, mějte příjemný zbytek dne i víkendu a já se budu těšit brzy zase na počtenou. (15:23:26)

59:59
    Sudí ještě dodatečně udělují trest domácímu Chaloupkovi, který je potrestán za podrážení.

59:59
    Znovu je to Chlán, ke kterému se dostal kotouč, mohl si připsat hattrick, ale míří vedle prázdné jihlavské branky a ani časově by to už asi nestihl.

59:44
    Vítkovičtí se u své klece rvou jako jeden muž za dnešní body.

59:17
    Rychlá akce na opačné straně, ale Vávra má puk pod kontrolou. Cinka opět mizí na střídačku.

58:50
    Vítkovičtí se dostali rychle k jihlavské kleci, Tobola Cinku neprostřelil, dojíždějící Fojtík nastřelil jen hostujícího gólmana.

58:17
    Závar před domácí klecí ukončuje sudí kvůli útočícího hráče v brankovišti. Bude se vhazovat před útočnou modrou Jihlavy a Cinka je opět v brance.

57:51
    Hosté si berou puk pod kontrolu a Cinka opět sprintuje n střídačku.

57:20
    Cinka je zpět na svém místě.

57:20
    5/6
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    Puk se dostal k vítkovickému ROBERTU CHLÁNOVI, který si vybruslil do lepší pozice a dalekonosnou střelou trefuje opuštěnou jihlavskou klec – 4:2. Asistence: Šimon Fasner.
    Chlán R., Fasner Š., Chaloupka M., Bialy Š., Žídek M.
    Báťa Š., Rauš A., Peš H., Číhal L., Klapica A., Vandas T.

57:13
    Vandas pálil od kruhu do klubka hráčů, puk propadl k Vávrovi, ale ten ho rychle odehrává spoluhráčům.

57:07
    Hostující trenéři si řekli o oddechový čas, Cinka po něm zůstává dle očekávání na střídačce.

57:07
    Vandas se protáhl do pásma, od kruhu poslal skákavý puk na Vávrovu klec, ale vítkovický gólman pohotově kotouč přikrývá.

56:37
    Hosté se neúnavně prosazují do pásma, vítkovičtí naopak posílají puky do většího bezpečí.

55:44
    Hraje se u domácí branky, ale Vávra je v pohotovosti.

55:00
    Vítkovice rozehrály do pásma, ale Dukla jejich souhru rychle přerušuje.

54:32
    Báťa se rychle zapojuje do hry.

54:15
    Jihlavským se podařilo dostat puk do bezpečí, přesunují se rychle za ním.

Monika Baloghová

Branky a nahrávky: 17. Chlán (Puchala, Žídek), 37. Š. Fasner (Chaloupka, Bialy), 51. Krejsa (Slusarczyk, Štiak), 58. Chlán (Š. Fasner) – 10. Chlubna (Jeletz, Peš), 12. Rauš (Báťa, Klapica)

HC Vítkovice Ridera: Vávra (Smolka) – Chaloupka (A), Bialy, Puchala (C), Vi. Glos, Čuba, Man – Krejsa, Štiak (A), Slusarczyk – Žídek, Š. Fasner, Chlán – Nazad, V. Fojtík, Tobola – Muroň, Kovalčík, Saxa – Zapletal.
    Trenér: Darek Stránský

HC Dukla Jihlava: Cinka (Sigmund) – Löffler, Číhal (A), Vildomec, Topol, Jeletz, Vandas – Peš, Rauš (C), Chlubna – Niederhafner, Klapica, R. Váňa – Báťa (A), Coufal, Já. Jungwirth – Nosek, Modl.
    Trenér: Petr Svoboda

Rozhodčí: M. Maršálek, T. Borecký – M. Vengřín, D. Holub