Poruba – Kladno 4:3 (3:0 po s.n.) | Olomouc – HC Litvínov 2:6 (kon.) | Jihlava – Liberec 6:4 (kon.)
Zlín – Kometa Brno 4:1 (kon.) | Tábor – Sparta 3:0 (kon.) | K. Vary – Plzeň 2:1 (kon.)
Třinec – Přerov 3:2 (kon.) | Vítkovice – Pardubice 0:5 (kon.) | Č. Budějovice – Mladá Boleslav 2:5 (kon.)
Slavia – Mountfield HK 4:5 (1:2 po s.n.)
po s.n. (3:0)
HC RT TORAX Poruba
4:3 (2:1, 1:0, 0:2 - 0:0)
Rytíři Kladno
Sobota 24.02.2024, 12:00 • RT TORAX ARENA, Ostrava • Extraliga dorostu • O účast v play-off

Z RT TORAX ARENY to je pro tento den i víkend vše. Děkuji za pozornost a při dalším hokejovém klání z Poruby se těším na počtenou. (15:51:27)

Kladenští Rytíři utkání ve třetím dějství pěkně zdramatizovali. Zlepšenou hrou se dostali ve čtvrté minutě třetího dějství na rozdíl jedné branky zásluhou Tomáše Kozáka, který skákavý puk poslal z otočky na bránu a byť se kotouč otřel o Láryšův beton, skončil za brankovou čarou. Porubané měli šance v početních výhodách, jenže houževnatého a vzdorujícího soka nepřetlačili. Ten tak držel naději na vyrovnání a šel si za ním všemi prostředky. Dvě minuty před koncem základní hrací doby vytvořili Rytíři před Láryšem valnou hromadu, v které byl kotouč neposedný. Nakonec vyplul za brankářem a Matěj Rambousek jej s velkou vervou poslal do brankové sítě.
    Závěr třetí třetiny byl tudíž nejdramatičtější, protože oba týmy chtěly zisk tří bodů, aby do příštího kola byly na průběžné šesté příčce. O tu se vlastně dnes hrálo.

Rozuzlení nepřineslo ani prodloužení, takže na scénu přišly samostatné nájezdy. V nich excelovali porubští dorostenci. Po čtvrté sérii, kdy proměnil po Adamu Korbelovi, Tobiáši Vehovském i Leon Stryczek, slavili dorostenci HC RT TORAX Poruba výhru za dva body a udržení šestého místa.

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC RT TORAX Poruba.