KLDR – Singapur 7:4 (kon.) | Írán – Filipíny 2:14 (kon.) | Bosna a Hercegovina – Hongkong 3:4 (po pr.)
Bosna a Hercegovina
3:4 (1:2, 2:1, 0:0 - 0:1)
Hongkong
Sobota 24.02.2024, 20:00 • Dvorana Mirza Delibašić, Sarajevo • Mistrovství světa - III. B Divize • 2. kolo

Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezký zbytek dne a třeba zase někdy na počtenou! (22:37:08)

Střely na branku: 37:29 (15:11, 12:8, 8:7, 2:3)

Zápas Mistrovství světa III.B divize mezi domácí Bosnou a hosty z Hongkongu končí výhrou asijského celku 4:3 po prodloužení.
    Hongkong se do vedení dostal jako první, a to v čase 04:50, kdy otevřel skóre Ryan Chak Hay Chu. O pár minut později to navíc bylo už o dvě branky, neboť bosenskému brankáři vypadl puk a z dorážky se nemýlil Lennon Lok Lam Au-Yeung. Bosna sice dokázala ještě v první třetině snížit zásluhou Nikka Gakoviče, ale i tak odcházeli do kabin jako vedoucí hosté.
    Ve druhé třetině nejprve odskočili hosté znovu do dvoubrankového vedení, když proměnil svůj nájezd Michael Lee Heng Shum. Do konce druhé periody však vyrovnal dvěma brankami na 3:3 bosenský útočník Mirza Omer.
    Ve třetí třetině branka nepadla, a zápas tak zamířil do prodloužení. V něm nejprve hosté přečkali přesilovku soupeře a 65 sekund před koncem rozhodli, když našel skulinku mezi betony Yi Yam a daroval Hongkongu o bod navíc za výhru 4:3 po prodloužení.

63:55
    Hongkong právě vstřelil branku!
    Je rozhodnuto! Po akci v pravém rohu přihrál Yau Yam přes osu hřiště na svého jmenovce YIE YAMA, který byl osamocen a svou střelou propasíroval puk mezi betony brankáře Sudoviće – 3:4!

63:28
    Stále se navíc hraje ve čtyřech, hra ještě pořádně nebyla v prodloužení přerušena.

62:30
    Obrovská šance Hongkongu! Po práci Elvise Hsua se sám před gólmanem Pasovićem zjevil Michael Shum, ale trestuhodně přestřelil branku.

61:38
    Bosna stále drží puk v útočném pásmu, soupeř ještě nebyl za dobu prodloužení na útočné polovině.

61:15

60:56
    Po nahození od modré musel brankář Keung znovu do akce.

60:25
    A první zákrok v prodloužení už má i brankář Hongkongu Keung.

60:01
    Úvodní buly v prodloužení sice vyhráli hosté, ale k puku se rychle dostává Bosna.

60:01

Bosna a Hercegovina však začne prodloužení s přesilovkou, která trvá po faulu Yama.

Ve třetí periodě jsme žádnou branku neviděli, větší příležitosti asi měli hosté, avšak brankář Bosny Dino Pasović svůj národ podržel.
    Zápas tak směřuje do prodloužení.

60:00

59:54
    Střela od modré míří vedle branky, dnešní zápas půjde, stejně jako před rokem, do prodloužení.

59:43
    A i tentokrát se daří Hongkongu vyhodit.

59:23
    Hosté dokázali chvíli po vhazování puk dostat na polovinu soupeře.

Matěj Skula

Branky a nahrávky: 14. Gakovič (Mlivič), 33. Mirza (Mlivič), 35. Mirza (Mlivič, Mrkva) – 5. Chu (Shum, Cheng), 9. Au-Yeung (Cheng, Hsu), 29. Shum (TS), 64. Yam (Yam)

Bosna a Hercegovina: Pasović (Ahmetovski) – Vučinić, Mrkva (C), Vulovič, Viden, Alič, Smajlovič – Sinanbegovič, Filipovič, Gakovič – Andrijasević, Mlivič (A), Omer (A) – Cordalija, Miškič, Pleho – Krehič, Musovič, Catovič
    Trenér: Ross MacLean

Hongkong: Ho (Keung) – Y. Wong, He. Cheng, Leung (C), Law, Yeung, Yi Yam – Chau, J. Cheng (A), Yau Yam – M. Hsu, R. Chu, Shum – Sham (A), Wong, Ngan – Ho Cheng, Au-Yeung, E. Hsu
    Trenér: Nikita Smirnov

Rozhodčí: Kosaka (JPN) – Kallesen (DEN), Menčis (LAT)