Detroit – Washington 8:3 (kon.) | Florida – Buffalo 3:2 (kon.) | Montreal – Arizona 4:2 (kon.)
Philadelphia – Tampa 6:2 (kon.) | Toronto – Vegas 2:6 (kon.) | Minnesota – Carolina 2:3 (kon.)
Nashville – Ottawa 4:1 (kon.) | Winnipeg – St. Louis 4:2 (kon.) | Calgary – Los Angeles 4:2 (kon.)
Colorado – Dallas 5:1 (kon.) | Vancouver – Pittsburgh 3:4 (po pr.) | San Jose – New Jersey 2:7 (kon.)
Vancouver Canucks
3:4 (2:0, 1:2, 0:1 - 0:1)
Pittsburgh Penguins
Středa 28.02.2024, 04:00 • Rogers Arena, Vancouver • NHL

Díky za pozornost a přeji hezkou středu a u NHL zase někdy. (06:47:21)

3. Sidney Crosby (PIT) 0+2
    Radost v Pittsburghu je zasloužená. Není divu. Pomůže to Pittsburghu do play off?

V prodloužení puk získali Tučňáci, a to se stalo osudným. Letang velel k ofenzivě, a nakonec to dopadlo. Karlsson prodloužení rozhodl s Ellerem rychle. Velká vítězství pro Pittsburgh.

61:42 Erik KARLSSON - 3:4

61:42
    3/3
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Smith v přečíslení výborně nabil volnému Ellerovi, po jehož střele Demko skočil, ale na dorážku ERIKA KARLSSONA byl už krátký. Asistence: Lars Eller a Reilly Smith.
    Karlsson E., Eller L., Smith R.
    Garland C., Miller J., Hronek F.

61:30
    Hosté mají dále navrch. Jsou ve velkém náporu po uběhlých šancích.

61:20
    Letang v přečíslení 2 na 1 zvolil střelu, ale ani Karlsson nedokázal dorazit.

61:00
    Boeser dostal skvělý pas od Lindholma. V brankovišti ale nastřelil pouze Jarryho.

60:40
    Letang zkusil projet po straně, ale zakončení bylo mizerné. Pukpřebírají domácí.

60:10
    Úvodní buly vyhráli Penguins, kteří budou určovat, co se bude dít na hřišti.

60:01

Prodloužení započne za okamžik, cca v 06:40.

Ve třetí třetině došlo pouze na srovnání stavu, avšak v ní bylo vidět nejméně šancí za celý zápas. A tak se bude prodlužovat.

60:00

59:45
    Jarry ještě musel zastavit Boeserovu střelu z vrcholu pravého kruhu.

59:30
    Hraje se bez přerušení a daleko od branek. Zřejmě se bude prodlužovat.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

Karel Geba

Branky a nahrávky: 11. Höglander (T. Myers, E. Pettersson), 18. Boeser (J. Miller, Hronek), 31. J. Miller (E. Pettersson, Demko) – 23. Rakell (Crosby), 30. Rakell (Crosby, Malkin), 50. Eller (Puustinen, Letang), 62. E. Karlsson (Eller, R. Smith)

Vancouver Canucks: Demko (DeSmith) – Q. Hughes (C), Hronek, Cole, T. Myers, Zadorov, Juulsen – Höglander, E. Pettersson (A), Michejev – P. Suter, J. Miller (A), Boeser – Bains, E. Lindholm, Garland – Di Giuseppe, Blueger, Lafferty.
    Trenér: Rick Tocchet

Pittsburgh Penguins: Jarry (Nedeljkovic) – P. Joseph, Letang (A), M. Pettersson, E. Karlsson, Graves, Ruhwedel – R. Smith, Crosby (C), Rakell – D. O'Connor, Puustinen, Malkin (A) – Bemström, Eller, Puljujärvi – Harkins, Acciari, Carter.
    Trenér: Mike Sullivan

Rozhodčí: Nicholson, Beach – Mills, Hughes