Dukla – Královo Pole 35:26 (kon.) | Karviná – Nové Veselí 30:18 (kon.) | SHC Maloměřice – Hranice 30:22 (kon.)
Jičín – Frýdek-M. 19:30 (kon.) | Strakonice – Kopřivnice 30:29 (kon.)
SHC Maloměřice Brno
30:22 (12:11)
TJ Cement Hranice
Středa 28.02.2024, 18:30 • Hala Maloměřice, Brno • Chance Extraliga mužů • 24. kolo

SHC Maloměřice Brno – TJ Cement Hranice 30:22 (12:11)
    Nejvíce branek: Mucha 8/2, Gábriš 6, Vaněk 4 – Kučera 6/2, Pelák 4, Korger 4. Rozhodčí: Fukala, Mohyla. Sedmimetrové hody: 3/3 – 3/2. Vyloučení: 8:6. ČK: Třeštík, Kučera (HRA). Diváci: 132. (20:23:00)

Maloměřice přerušily nelichotivou sérii osmnácti ligových porážek v řadě, druhé ligové vítězství vybojovaly proti Hranicím výsledkem 30:22.

První poločas se ještě nesl ve vyrovnaném duchu, domácí jej vyhráli pouze o jeden gól. Druhou polovinu zápasu již házenkáři brněnského mužstva opanovali s velkým přehledem, brzy po jeho startu odskočili do vedení o šest gólů a komfortní náskok udržovali až do poslední vteřiny, navíc jej ještě o dvě branky navýšili.

Svěřenci trenéra Mičoly si polepšili na čtyři body, s nimiž zůstávají na posledním třináctém místě o dva body za Strakonicemi a právě Hranicemi, ty jsou předposlední.

Konec zápasu. (30:22)

60
    Korgera fauloval Petr Hlavenka, jenž si od rozhodčího vykoledoval trest na dvě minuty, poslední vteřiny tedy stráví u spoluhráčů na střídačce. (30:22)
    60
    Střelecky zápas uzavřel hostující házenkář Dan Korger, po rychlém zpracování poslal nechytatelnou střelu, za kterou se Douda jenom podíval. (30:22)

60
    Dvouminutový trest už Michala Vaňka tolik mrzet nemusí, jeho tým má dostatečný náskok a je jisté, že zvítězí. (30:21)
    60
    Na počátku poslední minuty utkání završil třetí desítku gólů Maloměřic Tomáš Kachlík. Pěkně umístěná střela, brankář bez šance. (30:21)
    59
    Hostům se povedlo alespoň kosmeticky snížit, Luděk Piwko skrytou střelou překvapil pozdě reagujícího gólmana. (29:21)
    58
    Hosté přišli o balón a do úniku obdržel nahrávku Ondřej Krošík, svůj první gól v utkání vsítil hodem nad levou nohu brankáře. (29:20)
    58
    Na pravém křídle dostal až příliš mnoho volného prostoru Michal Vaněk, naskočil před bránu a v letu ještě zvládl poslat míč na zadní tyč. (28:20)

57
    Dopředu neuspěly ani Hranice, nepřipravená střela z pravé spojky prosvištěla vysoko nad Doudovou svatyní. (27:20)

56
    Střela ze spojky měla razanci, ale ne úplně dobrou mušku, střelu doprostřed gólman vyrazil nad sebe, a potom míč chytil do rukou. (27:20)
    55
    O vítězi již není pochyb. Navíc když Adrián Gábriš vyprodukoval ukázkovou ránu do pravé šibenice, kde gólman nemohl být. (27:20)

54
    Protesty Víta Kučera pokračovaly a rozhodčí byl nekompromisní, hostujícímu hráči udělil přímo červenou kartu a Hranice tak dohrávají už bez dvou svých důležitých článků. (26:20)

54
    Frustrovaný Vít Kučera se následně ohradil proti brankáři Doudovi, za což mu rozhodčí okamžitě udělili trest na dvě minuty. (26:20)

54
    Ale nezačínají vůbec dobře, neboť Vít Kučera neproměnil sedmičku, balón poslal přímo do brankáře. (26:20)

54
    Podruhé v utkání je vyloučen Ondřej Krošík. Hranice potřebují v přesilovce pořádně zabrat, aby ještě zdramatizovaly blížící se závěr. (26:20)
    53
    Vojtěch Svoboda se střelecky prosazuje poprvé v zápase, kdy poslal tvrdou střelu po levé ruce brankáře, ten reagoval příliš pozdě. (26:20)