Mostečtí Lvi – Děčín 3:4 (kon.) | Vyškov – Havířov 7:3 (kon.) | Příbram – Vrchlabí 3:2 (kon.)
Písek – Kralupy n. Vltavou 8:4 (kon.) | SHKM Hodonín – Šumperk 7:1 (kon.) | Havlíčkův Brod – Nový Jičín 3:1 (kon.)
Technika Brno – Opava 5:2 (kon.) | Vel. Meziříčí – Val. Meziříčí 0:4 (kon.) | Chomutov – Ústí n/L 6:1 (kon.)
Tábor – Letňany 5:2 (kon.) | Cheb – Kobra 3:2 (po pr.) | Řisuty – Benátky n/J 3:10 (kon.)
Hokej Vyškov
7:3 (2:0, 2:2, 3:1)
AZ Havířov
Sobota 02.03.2024, 15:00 • Vyškov, Zimní stadion • 2. liga skupina Východ • 42. kolo

Hokejisté Vyškova budou dnes spokojení. Nejenže zastavili sérii tři proher v řadě, ale především si na domácím hřišti vyšlápli na suveréna soutěže. Nutno podotknout, že Vyškov dnes vyhrál zcela zaslouženě a v utkání byl aktivnějším celkem. Největší měrou se na vítězství podílel obránce Studený, který zaznamenal hattrick a navrch přidal ještě asistenci. (17:20:34)

59:52
    Jednu z posledních akcí domácích zastavil ofsajd.

58:44
    Utkání se dohrává v poklidnějším tempu, ze kterého mohl hosty vytrhnout po levém křídle Pavlík, jenže trefil jen zadní mantinel.

57:52
    Janeček v přečíslení čekal na příhru od Popelky, který byl skřípnut mezi dva beky a nestihl nahrát.

57:07
    Kořenek sprintem spěchal za vyhozeným pukem a málem jej stihl, v poslední chvíli jej odklidil do bezpečí Šimonů.

56:42
    Ihned po vhazování příklepem zkoušel překvapit Kořénka Klimeš, jenže i tentokrát byl brankář Vyškova připravený.
    54:54 Petr ANTONÍČEK - 7:3

54:54
    Havířov právě vstřelil branku! PETR ANTONÍČEK si před brankou našel puk, který nedokázal po střele Apolenáře udržet Kořének pod svojí výstrojí a posunul jej do prázdné brány domácích. Asistence: Matouš Ćmiel a Marcel Kunc.

54:22
    Havířov to ještě zkouší, ale jeho střely lítají nyní okolo brány s nepřesností.

53:30
    Utkání se dohrává, o vítězi je zřejmě rozhodnuto. Propagační pokus od modré čáry vyslal Ševčík, Kořének lapil do lapačky.
    52:22 Michal JANEČEK - 7:2

52:22
    Vyškov právě vstřelil branku! Další přesilová hra končí za zády hostujícího brankáře, když sedmou branku tečí před bránou po nahození Mikulíka vsítil MICHAL JANEČEK. Asistence: Matěj Mikulík a Adam Popelka.

51:45
    Vyškovští v přesilové hře kombinačně hrálli na jeden dotek, od modré nakonec vyslal jedovku Žižka.

51:03
    Vyloučení v týmu AZ Havířov:
    Šimon Pavlík – 2 min., napadení.

50:59
    Zpoza branky se zkusil prosadit Lekeš, kterému se ale nepodařilo procpat puk mezi tyčí a betonem golmana.

50:08
    Sebera s Popelkou vymysleli příležitost pro Vašíčka, který byl před brankářem zcela osamocený. Se střelou na vzdálenější tyč se ale unáhlil.

49:18
    Vyškov kontroluje hru a drží kotouč na svých čepelích.

48:33
    Sám to nezvládl ani Antoníček, který o puk přišel krátce za modrou čarou.

47:40
    Havířovu nelze upřít snaha, ale s přibývajícím časem se chce prosadit zejména individuálně a naráží na připravenou obranu domácích.
    46:29 Matěj SEBERA - 6:2

46:29
    Vyškov právě vstřelil branku! Vyškovští kráčí k vítězství mílovými kroky. Ranou švihem z pravého kruhu se prosadil MATĚJ SEBERA, který mířil do protipohybu golmana. Asistence: Jakub Lehečka a Adam Studený.
    43:49 Adam STUDENÝ - 5:2

43:49
    Vyškov právě vstřelil branku!
    ADAM STUDENÝ je dnes při chuti a potřetí dnes rozradostnil domácí příznivce. Tentokrát si před brankou počkal na skvělý pas od Lehečky a i přes zablokovanou hokejku zvládl nasměrovat puk do prázdné brány hostí. Asistence: Jakub Lehačka a Tomáš Komínek.

42:34
    Jiří Karafiát – 2 min., podrážení.

41:00
    Přesilová hra hostí je u konce.

40:01

Havířov ve druhé třetině přidal a vypadalo to, že Vyškov bude mít plné nohy práci, aby udržel s hosty krok. Jenže domácím se povedlo znovu odskočit a následně zcela převzali iniciativu. Vedení Vyškova o dvě branky tedy trvá i po čtyřiceti minutách hry.

40:00

39:51
    Až v závěru druhé třetiny od modré pálil Franek, Kořének schoval puk ve výstroji. Neujala se ani bomba Karafiáta z kruhu.

39:15
    Hru v početní výhodě si vyzkouší také Havířov, ale ani Slezané se nemohou dostat k přesilovkovému deštníku v útočné třetině.

38:52
    Vyloučení v týmu Hokej Vyškov:
    Michal Janeček – 2 min., krosček.

38:50
    Přesilová hra je u konce, Šimonů zasahovat nemusel.

38:04
    Domácí celek nemůže překonat obranný val a dostat se do útočné třetiny.

37:20
    Vyškov v početní výhodě rozehrál kombinaci, ale brzy hru přerušila píšťalka sudího. Jeden z hostujících hráčů zůstal ležet u zadního mantinelu.

36:46
    Daniel Spratek – 2 min., držení.

36:40
    Vyškov pokračuje v tlaku, obránce Žižka napřáhl kousek za modrou čarou a znovu donutil Šimonů zasahovat.
    35:20 David LEKEŠ - 4:2

35:20
    Vyškov právě vstřelil branku! Vyškovští přetavili tlak ve čtvrtou branku, když Šimonů zlikvidoval střelu Kořenka zblízka, ale na dorážku odraženého puku z hole DAVIDA LEKEŠE už nestačil. Asistence: Vlastimil Hefka a Matěj Kořenek.

35:00
    Vyškov v další dobré palebné pozici.

34:10
    Vyškov několik vteřin zatápěl v útočné třetině, Šimonů zvládl vyřešit tři střely v krátkém sledu.

33:21
    Odražený kotouč od mantinelu poslal na brankáře Janeček a maskovaný muž Havířova raději hru přerušil.

32:42
    Haas si rukou stáhl vyhazovaný kotouč a než jej stihl zkrotit na hokejce, tak jej překvapil zákrokem Kořének.

32:00
    Hohl si počkal až bude mít před gólmanem shluk hráčů a zkoušel nahodit puk na branku. Šimonů si kotouč našel.

31:40
    Klimša nabral puk na modré čáře a protlačil se až před brankáře, puk z jeho hole mířil následně nepřesně.

31:06
    Chvilka vzruchu před Kořénkem, před kterým se při dorážkách strhla malá šarvátka.

30:33
    Ščurek se vydal na výlet a okroužil si celou třetinu, jeho přihrávka na Spratka ale byla zablokovaná.

29:20
    Vyškovští se na chvíli vymanili z tlaku a mohli vymýšlet kombinaci v útočné třetině. Záhy ale o puk přišli a individuálně se mohl prosadit na druhé straně Tvrdý.

28:40
    Z otočky před brankou se zkoušel prosadit také Karafiát, Kořének si na jeho pokus počkal v rozkleku u tyče.

28:03
    Tlak Havířova se stupňuje, prostor ke střele dostal Antoníček a tvrdou ranou donutil domácího brankáře znovu zasahovat.

27:22
    Havířovští přidali a tlačí domácí v jejich obranné třetině. Kořínek je zatím pozorný.
    26:34 Tomáš FRANEK - 3:2

26:34
    Havířov právě vstřelil branku! Krásná přesilovková kombinace Havířova, když Kunc nabil na pravé křídlo připravenému TOMÁŠOVI FRANEKOVI, který střelou z první zakončil bez váhání. Asistence: Marcel Kunc a Jiří Karafiát.

25:50
    V početní výhodě po vhazování tvrdě pálil Karafiát, střela rozduněla mantinel za Kořénkem.

25:37
    Michal Janeček – 2 min., sekání.

23:30
    Domácí jsou v tlaku a Šimonů zasypali několika střelami v krátkém sledu, brankář AZ zatím odolává.
    22:52 Adam STUDENÝ - 3:1

22:52
    Vyškov právě vstřelil branku! Domácí znovu vedou o dvě branky a znovu u toho byl obránce ADAM STUDENÝ, který na kruhu přijal krátkou nabídku od Janečka a namířil střelu na vzdálenější tyč. Asistence: Michal Janeček a Matěj Tomajko.

22:00
    Vzápětí na domácí zívala prázdná brána, jenže domácí útočník skákající kotouč nedokázal trefit.
    20:42 David KLIMŠA - 2:1

20:42
    Havířov právě vstřelil branku! DAVID KLIMŠA si zpracoval kotouč mezi kruhy a přesnou střelou, kterou ještě otřel o tyč snížil. Asistence: Jan Křivohlávek a Marcel Kunc.

20:20
    Karafiát přebral na křídle neposedný puk a poslal jej do hrudi Kořénka.

20:01

První třetina už je minulostí. V souboji prvního s druhým jsou na tom lépe hokejisté Vyškova, kteří v úvodní části byli mírně aktivnějším celkem a dvě příležitosti přetavili v branku. Nejprve v početní výhodě skóroval Krejčiřík a následně v poslední vteřině navýšil ještě obránce Studený.

20:00
    19:59 Adam STUDENÝ - 2:0

19:59
    Vyškov právě vstřelil branku! Domácí už vedou o dvě branky. Z druhé vlny si pro puk od Popelky sjel mezi kruhy ADAM STUDENÝ, který následně zvedl hlavou švihem poslal puk do okryté sítě nad vyrážečku. Asistence: Adam Popelka a Dominick Vašíček.

19:14
    Do střelecké pozice si sjížděl Křivohlávek, kterému v poslední chvíli touš přeskočil nastavenou hůl.

18:04
    Klimša to na druhé straně zkoušel individuálně, jeho rána z kruhu ale byla nepřesná a skončila na zadním mantinelu.

17:20
    Také Popelka zkoušel vystřelit, jeho rána mířila nahoru, ale byla už z velkého úhlu a Šimonů ji zvládl vytěsnit ramenem.

16:02
    Vyškov je aktivní a přečíslení mohl zakončit zblízka do prázdné brány Krejčiřík. Na poslední chvíli příhru zablokoval obránce hostí.

15:08
    Janeček se vřítil do útočného pásma a pozornost brankáře vyzkoušel ranou od mantinelu.

14:17
    Střela Ševčíka byla zblokována a Vyškov mohl jít do rychlého brejku, Kořenek ale odražený kotouč nestihl.

13:02
    Vyškov v přesilové hře kombinoval, vážněji ale gólmana Havířova neohrozil.

12:33

11:12
    Havířov ve čtyřech mohl srovnat, jenže přečíslení dva na jednoho fantastickým zákrokem zlikvidoval Kořének u své pravé tyče.

10:29
    Tomáš Franek – 2 min., nedovolený zásah do hlavy nebo krku.
    10:14 Tomáš KOMÍNEK - 1:0

10:14
    Vyškov právě vstřelil branku! Domácí se v početní výhodě ujímají vedení, když se prosadil TOMÁŠ KOMÍNEK, který před bránou lehce tečoval nahazovaný puk od Komínka. Asistence: Vojtěch Krejčiřík.

10:06
    V přesilové hře od modré pálil Mikulík. Přestože před Šimonů byl shluk hráčů, gólman si puk našel.

9:03
    Ondřej Ševčík – 2 min., držení.

8:59
    Hra je přerušena poté, co se z ledu těžko sbírá hostující Klimša.

8:43
    Po vhazování se puku ujal Klimša, který jej chvíli podržel a následně ho procedil před branku na Karafiáta. Tomu ale scházel čas i více prostoru k zakončení.

8:31
    Havlík zachytil puk na modré čáře a hned jej posílal před branku Kořénka, tečovat nikdo z hostí ale nedokázal.

7:10
    Ani domácí se v početní výhodě nedostali k vyložené příležitosti, hra pokračuje v pěti na obou stranách.

6:32
    Popelka se uvolnil pohlednou kličkou okolo posledního beka a střílel na vzdálenější tyč branky, jen těsně minul.

6:00
    Havířov v oslabení mohl jít do přečíslení dva na jednoho, Antoníček v poslední chvíli ale podklouzl.

5:07
    David Vosátko – 2 min., hákování.

4:21
    Sebera vyrazil sám mezi tři soupeře a o puk rychle přišel. Vyškov začne znovu od vlastního brankáře.

3:29
    Vyškov v útočné třetině kombinoval nepřesně, rychlý protiútok nezvládl ani Havířov.

2:39
    Havířov se v přesilové hře k ničemu výraznějšímu nepropracoval. Zdá se, že domácí se ubrání bez potíží.

1:41
    Matěj Sebera vystihl přihrávku a uháněl zcela osamocený na brankáře hostí, střela Sebery mířila jen do betonů.

1:33
    Havířov je nastěhovaný v útočné třetině, zatím si ale puk předává po mantinelech.

0:57
    Tomáš Komínek – 2 min., sekání.

0:50
    Šimonů vytáhl první zákrok, když vyrážečkou vytěsnil střelu do modré čáry.

0:15
    Úvodní buly pro domácí, ale jejich útočnou snahu hned zastavil ofsajd.

00:01

AZ dnes bude v bílých dresech, domácí Vyškov v červeném.

Oba celky už jsou na hrací ploše a zanedlouho bude utkání odstartováno.

Hokej Vyškov: Kořének (Šarman) – Hefka, Holemý, Dluhoš, Studený, Mikulík, D. Hohl, Žižka – Lehečka, Kořenek, D. Vašíček – Janeček, Tomajko, Lekeš – Komínek, A. Popelka, Krejčiřík – D. Štefka, Sebera.
    Trenér: Michal Konečný

AZ Havířov: Šimonů (Šindelka) – Kunc, Havlík, Valenta, Ševčík, Ficek, Vosátko, Ščurek – Karafiát, J. Křivohlávek, Klimša – Tvrdý, Haas, Franek – Kratochvil, Spratek, Pavlík – Apolenář, Ćmiel, Antoníček.
    Trenér: Jiří Raszka

Rozhodčí: Blaha – Bubela, Bezděk.

Hezké sobotní odpoledne z Vyškova, kde je na programu souboj 42. kola 2. ligy skupiny Východ.

Hokejisté Vyškova si závěr soutěže a boj o první příčku v tabulce pořádně zkomplikovali. Z posledních třech kol vždy odešli jako poražený celek a na vedoucí Havířov už nedosáhnou. V tabulce je aktuálně dělí od Havířova propastných sedmadvacet bodů. Už je tedy jisté, že Hokej Vyškov zakončí základní část na druhé pozici. Nezdary s Havlíčkovým Brodem, Hodonínem a Valašským Meziříčím budou chtít Vyškovští odčinit zlepšeným výkonem ve šlágru kola.

Naopak AZ Havířov proplouvá 2. ligou jako suverén a s jedinou prohrou v základní hrací době míří zpět do Chance ligy, kam by se svěřenci Jiřího Raszky po roční odmlce rádi vrátili. Hlavním cílem Havířova tedy v sobotu večer bude uspět proti atraktivnímu soupeři na venkovním hřišti a připravit se na play off.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Lucie Strouhová

Branky a nahrávky: 11. Komínek (Krejčiřík), 20. Studený (A. Popelka, D. Vašíček), 23. Studený (Janeček, Tomajko), 36. Lekeš (Hefka, Kořenek), 44. Studený (Lehečka, Komínek), 47. Sebera (Lehečka, Studený), 53. Janeček (Mikulík, A. Popelka) – 21. Klimša (J. Křivohlávek, Kunc), 27. Franek (Kunc, Karafiát), 55. Antoníček (Ćmiel, Kunc)